برند هیتاچی

با برند هیتاچی آشنا شوید

لیست موضوعات

هیتاچی (Hitachi) نام آشنایی‌ست که حتما به گوش‌تان خورده است، اما چقدر با این برند آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید از چه زمانی این برند شروع به کار کرده است؟ با ما همراه باشید تا با این برند ژاپنی بیشتر آشنا شوید.

شعار هیتاچی
شعار هیتاچی

 

محصولات شرکت هیتاچی

 

ابتدا اگر دقیقا با محصولات و زمینه‌ی فعالیت شرکت هیتاچی آشنایی ندارید بهتر است بدانید این شرکت در حوزه‌های مهندسی، تولید تجهیزات الکتریکی، لوازم الکترونکی و سخت‌افزارهای رایانه‌ای، سامانه‌های اطلاعاتی و مخابراتی، سیستم‌ها و تجهیزات نیروگاهی، فناوری هوافضا و طراحی و ساخت ماشین‌آلات صنعتی و صنایع سنگین و ارائه خدمات مالی فعالیت می‌نماید و محصولات این شرکت عبارتند از:

  1. سیستم‌های اطلاعاتی و مخابراتی
  2. سیستم‌های نیروگاهی
  3. زیرساخت‌های شهری و صنعتی
  4. وسایل و ابزار فلزی
  5. تجهیزات الکتریکی
  6. صنایع سنگین
  7. صنعت خودروسازی
  8. محصولات رسانه‌ای
  9. خدمات مالی

تاریخچه‌ی شرکت هیتاچی، شرکتی با اهداف بشر دوستانه

 

نامیهی اودیرا در سال ۱۹۱۰، برند هیتاچی را با هدف آنکه بتواند با دیگر شرکت‌ها ارتباط برقرار کند و محصولات آن‌ها را به بازار عرضه کند،‌پایه‌گذاری کرد، برندی با اهداف بشر دوستانه.

علت آنکه نامیهی اودیرا این برند را با چنین اهدافی پایه‌گذاری کرد، اتفاقات و مشکلاتی بود که برای شخص خود او اتفاق افتاده بود.

تجربه شخصی نامیهی اودیرا

 

اولین محصول نامیهی اودیرا، یک موتور القایی با قدرت پنج اسب بخار بود که برای کارفرمای خود ساخت تا برای کار در معدن از آن استفاده کند، پس از استفاده از موتور و با دریافت بازخورد مثبت از آن، او تصمیم گرفت موتور خود را به فروش برساند، اما در این امر به دلیل همزمانی با جنگ جهانی اول ناموفق بود. در همان زمان جنگ جهانی اول، شرکت زیمنس آلمان نتوانست سه توربینی که از شرکتی بزرگ در ژاپن سفارش گرفته بود را تحویل دهد و شرکت ژاپنی سفارش خود را به نامیهی اودیرا واگذار کرد. او در عرض ۵ ماه توانست سفارش شرکت بزرگ ژاپنی را تحویل دهد و شرکت متوجه شد محصولات اودیرا از کیفیت کافی برخوردار است و سفارش‌های دیگری به او داد و اودیرا برای آنکه بتواند محصولاتش را به فروش برساند شرکت هیتاچی را در شهر هیتاچی تاسیس کرد.

در اولین سال تاسیس هیتاچی، مدرسه‌ای در این شرکت تاسیس شد تا کودکانی که در آن‌جا مشغول به کار بودند، آموزش‌های فنی و عمومی ببینند. بسیاری از دانش‌آموختگان مدرسه پس از اتمام دوره‌ی تحصیلشان در مدرسه‌ی هیتاچی، شرکت را ترک می‌کردند. با این وجود بنیان‌گذار هیتاچی عقیده داشت که اگر این نیروهای دانش‌آموخته به صنعت ژاپن کمک می‌کنند، از این امر رضایت دارد.

در دهه‌ی ۱۹۲۰ اقتصاد ژاپن با سرعت بالایی رو به رشد بود و این امر تولیدات شرکت هیتاچی را نیز بالاتر برد. در این زمان شرکت هیتاچی، شرکت‌های دیگری را تصرف و تحت اختیار گرفت و با این روش تبدیل به بزرگ‌ترین تولید کننده پمپ، دمنده، تجهیزات مکانیکی و محصولات فلزی از جمله سیم‌های مسی شد.

در سال ۱۹۲۳ زلزله‌ای بزرگ، شهر صنعتی ژاپن را لرزاند و ویران کرد. در این زلزله، شرکت هیتاچی آسیب ندید و به همین علت سفارشات بسیاری از کارخانجات آسیب‌دیده نیز به سمت این شرکت سرازیر شد، با این وجود سیاست‌ شرکت هیتاچی بر آن شد که هیج سفارشی را قبول نکند و به جای استفاده از این فرصت پیش‌آمده، در تلاش باشد به بنادر آسیب‌دیده کمک کند و به بازسازی آن‌ها بپردازد.

این روند انسان‌دوستانه باعث شد پس از انجام پروژه‌های بازسازی، هیتاچی بیش از پیش مشهور شود و تقاضای محصولات این شرکت افزایش به طرز چشم‌گیری افزایش بیابد.

هیتاچی و ارتش ژاپن

 

در سال ۱۹۳۰ ارتش ژاپن شرکت هیتاچی را مجبور به تولید رادار و ردیاب برای زیردریایی‌های ارتش نمود، ارتش هم‌چنین تقاضای ساخت اسلحه نیز از شرکت هیتاچی داشت که مدیران این شرکت زیر بار این درخواست نرفته و اسلحه‌ای تولید ننمودند.

نامیهی اودیرا، بنیان‌گذار شرکت بزرگ هیتاچی همواره به کارمندان تازه‌وارد شرکت اعلام می‌کرد خواسته‌ی او پیش از سود برای شرکت هیتاچی، کمک به پیشرفت ملی است و از آنان تقاضای تلاش در این مسیر را داشت.

کمبود آب در منطقه‌ی کارخانجات هیتاچی، همواره سبب نگرانی مدیر این شرکت بود. به همین دلیل شرکت هیتاچی در سال ۱۹۴۰، یک مجموعه‌ی پمپاژ آب در رودخانه‌ی Kujigawa تاسیس کرد که این امر به تامین آب آشامیدنی شهر منجر شد. تاسیسات احداثی شرکت هیتاچی کماکان برای مصارف صنعتی آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اشتباهات شرکت هیتاچی

 

با وجود آنکه این شرکت موفقیت چشم‌گیری در تولید محصولات با کیفیت و کارکنانی سخت‌کوش را دارا بود، برخی از کارکنان شرکت در سال ۱۹۸۰ میلادی طرح‌هایی از شرکت‌های آمریکایی دزدیدند و این امر منجر شد شرکت هیتاچی در مقابل پلیس فدرال FBA قرار بگیرد. در این زمان دو نفر از کارمندان شرکت زندانی شده و شرکت ملزم به پرداخت جریمه‌ای ۲۴ هزار دلاری شد.

ضعف دیگر شرکت در امر تبلیغات برای فروش محصولات به مرور خود را نشان داد. پیش از آن شرکت می‌توانست محصولات خود را با مارک سایر برند‌ها به فروش برساند اما پس از آن زمان ملزم شد با برند خود به فروش محصولات بپردازد. به این علت شرکت هیتاچی در سال ۱۹۸۲ در اروپا شعبه‌ی دیگری تاسیس نمود.

اشتباهات شرکت هیتاچی
اشتباهات شرکت هیتاچی

در حال حاضر آمار و شواهد موجود در سال ۲۰۱۷ از درآمد ۸۵ میلیون دلاری این شرکت در سال ۲۱۰۷ خبر می‌دهند. کارمندان این هولدینگ بزرگ در سراسر جهان در حدود ۳۰۴ هزار نفر است. شعار اصلی شرکت هیتاچی Inspire the next با مفهوم «الهام‌بخش نسل آینده» است.

نمایندگی های هیتاچی در تهران:

 

 دفتر مرکزی نمایندگی مجاز هیتاچی غرب تهران :

تهران، خیابان آزادی، خیابان حبیب اللهی، بلوار تیموری، جنب مترو دانشگاه شریف، پلاک ۱۱۰ و ۱۱۶

تلفن ها: ۶۶۰۸۸۹۵۰-۵۶ – ۰۲۱

 نمایندگی تعمیرات هیتاچی شعبه غرب تهران :

تهران، خیابان آذربایجان، رودکی شمالی، جنب راهنمایی و رانندگی، پلاک ۸۷۳

تلفن: ۶۶۹۲۴۲۱۵ – ۰۲۱ و ۶۶۱۲۴۵۰۳ – ۰۲۱

 تعمیرگاه مجاز هیتاچی شعبه مرکز تهران :

خیابان امین حضور، خیابان دیالمه، مجتمع تجاری تات، طبقه دوم، پلاک ۱۹

تلفن : ۳۳۴۴۲۸۵۶ – ۰۲۱ و ۳۳۴۴۲۸۵۴ – ۰۲۱

 نمایندگی هیتاچی شعبه جنوب غرب تهران :

بزرگراه نواب، خیابان امام خمینی، خیابان خوش روبروی بیمارستان لولاگر پلاک ۸۷

تلفن : ۶۶۸۴۲۵۶۷ – ۰۲۱ و ۶۶۳۸۳۶۰۷ – ۰۲۱

 تعمیرگاه هیتاچی شعبه شمال تهران :

پاسداران، نگارستان ۶ ، پلاک ۴۶ طبقه اول

تلفن : ۲۲۵۵۳۴۹۶ – ۰۲۱

 نمایندگی مجاز تعمیرات هیتاچی شرق تهران :

بزرگراه رسالت، فلکه اول تهرانپارس، خیابان گلبرگ، بین خیابان ۱۰۹ و ۱۱۱ ، خیابان ۱۳۰ ، پلاک ۵۲

تلفن : ۷۷۹۰۶۷۵۱ – ۰۲۱

آیا این پست برایتان مفید بود؟

امتیاز خود را برای ما ثبت کنید:

امتیاز: / ۵. تعداد:

Off%

مطالب اخیر

دیدگاه شما

avatar
  دنبال کردن  
اطلاع از
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
اسکرول به بالا