تکنولوژی های جدید ابزار

تکنولوژی های جدید ابزار

لیست موضوعات

امروز به بررسی تکنولوژی های جدیدی خواهیم پرداخت که نه تنها در حوزه ساختمان به ما کمک خواهند کرد بلکه به کمک بدن هایمان نیز آمده است. همه محصولات معرفی شده را میتوانید در ویدیویی در آخر متن مشاهده کنید.

ایپیس کور(Apis cor)

ایپیس کور
ایپیس کور

تا به حال برای ساخت یک سازه به زمان زیادی نیاز داشتید. در عصر جدید تکنولوژی به کمک شما آمده است تا با افراد کمتر و با سرعت بیشتر به شکل دقیق تری ساره خود را بسازید. ایپیس کور از تکنولوژی های داغ بازار ساخت و ساز است.

تکنولوژی به کار رفته در ایپیس کور

ایپیس کور با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی به ساخت سازه های شما میپردازد.با استفاده از چاپ بی سیم (ارسال اطلاعات به صورت بی سیم از موبایل یا تبلت به دستگاه) اطلاعات را دریافت کرده و شروع به ساخت میکند.

برای کار با این دستگاه دو نفر مورد نیاز است. زمان مورد نیاز برای اماده سازی دستگاه ۳۰ دقیقه است. در حال حاضر به علت ارتفاع به نسبت کم دستگاه نمیتوان سازه های بسیار بزرگی ساخت. نحوه ساخت به صورت لایه به لایه انجام میشود که هدر رفت را بسیار کاهش میدهد.

 

بالگرد پیرایش درختان(helicopter tree trimming)

بالگرد پیرایش درختان
بالگرد پیرایش درختان

بالگردی که با حمل چند تیغه که به شکل مستقیم در کنار هم بدون فاصله قرار گرفته به نظم دهی به شاخ و برگ پرختان میپردازد. این اره ها با یک موتور دیزل کار میکنند و به شکل عمودی راه خط انتقال برق را از شاخ و برگ درختان پاک سازی میکنند.

آمازون پرایم(amazon prime air)

آمازون پرایم
آمازون پرایم

ارسال سفارش های کوچک به وسیله پهباد توسط آمازون در زمان کمتر از ۳۰ دقیقه توسط آمازون در سال ۲۰۱۶ در انگلیس راه اندازی شد. سرعت این دستگاه به ۸۰ کیلومتر در ساعت میرسد. بعد از تحویل سفارش پهباد به صورت خودکار به مرکز برمیگردد.

تسلا

تسلا
تسلا

شرکت تسلا در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد. تسلا شناخته شده به عنوان تولید کننده ماشین های برقی است. نام شرکت برگرفته شده از اسم پدر مهندسی برق نیکولاس تسلا است. این شرکت موفق به معرفی چندین مدل از خودرو  از جمله ماشین های سبک و کامیون ها شده است. به نظر موسسان این شرکت خودروهای الکتریکی باید جای خودروهای بنزین سوز را بگیرند زیرا این کار در راستای هدف بشر برای پیشرفت است. انرژی سبز یکی از موضوعات اصلیی است که روی آن تمرکز دارند.

ویمو(waymo)

ویمو
ویمو

ویمو قسمتی از هولدینگ الفابت که دارنده شرکت گوگل نیز هست شروع به تولید خودرو های خودران کرده است. ویمو اطلاعات خودرا از گوگل استریت ویو دریافت میکند. یک رادار که در جلوی خودرو نصب شده و سنسور هایی که در نقاط مختلف خودرو موجود است که در مسیر یابی به خودرو کمک میکند. این خودرو ها به چراغ هایی راهنمایی و اورژانس نیز واکنش نشان میدهند. از کارایی ماشین در روزهای برفی و بارانی کاسته میشود. شرکت قول داده که این خودرو را تا سال ۲۰۲۰ تکمیل کند.

ربات های کوکو (kuku)

ربات های کوکو
ربات های کوکو

 

ربات های کوکو در صنعت استفاده میشوند که باعث افزایش کارایی و جلوگیری از هدر رفت مواد میشود. از جالب ترین کارایی های دستگاه تعامل آن با انسان ها است که میتواند به صورت همکار یا حریف تمرینی با انسان ها تعامل داشته باشد. این ربات ها حتی قادر هستند که موسیقی بنوازند.

 

دست مصنوعی(I-LIMP pulse)

I-LIMP pulse
I-LIMP pulse

۱۲ هزار نفر به صورت جهانی از ای لیمپس به عنوان دست خود استفاده میکنند. این دست مصنوعی قابلیت حرکت دادن و برداشتن وسایل را به فرد میدهد. قابلیت بلوتوسی دستگاه این امکان را به فرد میدهد که تنظیماتی را که دوست دارد اعمال کند.

 

پل دنینگ کونشن(danyang kunshan grand bridge)

پل دنینگ کونشن
پل دنینگ کونشن

این پل در شانگهای واقع است که طول آن به ۱۶۴ کیلومتر میرسدکه ۹ کیلومتر پل روس آب واقع شده است. ساخت پل از سال ۲۰۰۸ اغاز شده و در سال ۲۰۱۱ تکمیل شده است که در ساخت این پل ۲۰ هزار نفر همکاری داشته اند. این پل به عنوان بلند ترین پل در کتاب گینس به ثبت رسیده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیا این پست برایتان مفید بود؟

امتیاز خود را برای ما ثبت کنید:

امتیاز: / ۵. تعداد:

Off%

دیدگاه شما

avatar
  دنبال کردن  
اطلاع از
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
اسکرول به بالا