چگونه مراقب تفنگ چسب خود باشیم و آنرا تمیز کنیم؟

لیست موضوعات

برای بسیاری از نیازهای روزمره مان از تفنگ چسب حرارتی استفاده می کنیم. به طور مثال برای کمک به انجام پروژ های مدرسه بچه ها چسب حرارتی همه کاره مورد استفاده قرار میگیرد. به هر حال، یک تفنگ چسب خوب و مناسب اتصال محکم تر و قابل قبول تری نسبت به نوار چسب ها و قوطی های ارزان چسب ایجاد می کند. بنابراین برای محافظت از این وسیله باید اقدامات لازم صورت گیرد.

گام اول: استفاده از چسب مناسب با برند معتبر

بدیهی است که یک تفنگ مناسب، کارایی و طول عمر بیشتری دارد. اما حتی یک تفنگ با کارایی بالا در برابر پر کردن آن با چسب معمولی مقاومت نمی کند. برای مراقبت از تفنگ چسب حرارتی خود از برندهای مورد اعتماد برای پر کردن آن استفاده کنید. در صورت امکان از تولیدات همان برند سازنده تفنگ حرارتی استفاده کنید.

گام دوم: دستور العمل سازنده را دنبال کنید

مانند اغلب تکنولوژی های مهم تولیدکنندگان چسب تفنگ محصولات خود را بهتر می شناسند و شما باید برای مراقبت بیشتر، از دستورالعمل های آنها در طول چسب کاری پیروی کنید. اگر دستورالعمل اصلی همراه با محصول خریداری شده نبود و شما آن را روی وب سایت تولیدکننده نیز پیدا نکردید، می توانید به سادگی از تفنگ حرارتی خود مراقبت کنید به این صورت که چسب اضافی روی نازل تفنگ باقی نگذارید و آن را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید.

 

گام سوم: نازل تفنگ چسب خود را تمیز نگه دارید

اگر مقداری چسب روی لبه نازل شما باقی مانده بود عصبانی نشوید. شما می توانید با حرارت دادن بیشتر، مجددا آن را به حالت مایع در بیاورید. تفنگ خود را بدون کار گذاشتن چسب به برق بزنید و زمان دهید تا حرارت آن بالا برود. سپس با استفاده از یک فویل آلومینیومی اطراف لبه نازل را تمیز کنید. اگر باز هم مقداری چسب باقی مانده بود، مقدار بیشتری زمان دهید تا حرارت بیشتر بالا رود.

گام چهارم: باقی مانده را فراموش نکنید

اگر بخش های دیگر تفنگ توسط چسب آلوده شده است با قرار دادن یک فویل آلومینیومی در مناطق مورد نظر، به آرامی آنجا را تمیز کنید. این مرحله نیاز به انجام آزمون و خطا دارد چراکه شما باید حرارت کافی به چسب بدهید تا ذوب شود بدون اینکه این حرارت زیادی به بدنه پلاستیکی تفنگ آسیب برساند. هنگامی که چسب ذوب شد، بدنه تفنگ را با استفاده از یک پارچه مرطوب یا حوله کاغذی تمیز کنید و دمای بدنه پلاستیکی را پایین آورید.

گام پنچم: نگه داری

چسب های باقی مانده در اطراف محفظه را پاک کنید تا در قفسه ذوب نشوند. سیم برق را تمیز کنید و به گونه ای جمع کنید که در هم گره نخورد و به آن آسیب نرسد( برای این امر پیشنهاد می شود از الگوی جمع کردن به شکل ۸ مانند استفاده کنید).

آیا این پست برایتان مفید بود؟

امتیاز خود را برای ما ثبت کنید:

امتیاز: / ۵. تعداد:

Off%

دیدگاه شما

avatar
  دنبال کردن  
اطلاع از
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
اسکرول به بالا