بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

چگونه توالت فرنگی منزل را تعویض کنیم؟

شرح راه حل:

اگر توالت فرنگی شما قدیمی شده و تغییر رنگ داده و یا بدلیل بد بودن مدل آن و عدم تخلیه مناسب تصمیم به تعویض آن گرفته اید ما به شما راهنمایی میکنیم که چگونه این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

مرحله اول – بستن شیر ورودی آب و جدا کردن شلنگ آب: با چرخاندن شیر آب از ورود آب به مخزن آب جلوگیری کنید و سپس شلنگ آب را از آن جدا کنید. سپس فلاش را بزنید تا آبهای موجود در مخزن کاملا خالی شود.

 

مرحله دوم – باز کردن پیچ های اتصال : ابتدا در پوش پیچ ها را باز کنید و سپس با آچار فرانسه و یا هر آچار دیگری مهره ها را باز کنید. سپس قدری توالت را به آرامی به عقب و جلو تکان بدهید تا چسبی که آن را به سرامیک کف متصل کرده است از آن جدا شود.


مرحله سوم – جدا کردن واشر آب بندی قدیمی: در این مرحله واشر قدیمی را جدا کرده و دور بیندازید. در این مرحله چسب ها و سایر اضافاتی که بر روی سرامیک های محل نصب چسبیده است با کاردکی جدا کنید.

مرحله چهارم: نصب توالت فرنگی: در این مرحله ابتدا واشر آب بندی جدید را به دور لوله پلیکایی که از زمین بیرون آمده بگذارید و سپس توالت فرنگی جدیدتان را بر روی آن قرار دهید. می توانید در این مرحله کمی چسب سیلیکون نیز زیر پایه های توالت بزنید تا در آب بندی کمک نماید. برای اطمینان از محکم شدن می توانید به آرامی بر روی آن بنشینید. در آخر نیز مهره های پیچ های توالت فرنگی را بپیچانید. در این لحظه برای آب بندی بهتر می توانید دورتا دور پایه ها را مجددا چسب سیلیکون بزنید.مرحله پنجم: اتصال شلنگ آب: شلنگی را که در مرحله ی اول جدا کرده بودید در این مرحله مجددا وصل کرده و با آچار فرانسه خوب محکم کنید. توجه داشته باشید که حتما واشر آن درون مهره باشد و بدانید که نیازی به تفلون بندی ندارد.