بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

۱۷ ابزار ضروری برای انجام کارهای فنی

وسیله اصلی “بسیار ضروری” که همه در خانه هایشان برای انجام هر کار فنی واقعا به آن نیاز دارند، جعبه ابزار است. حقیقتا، جعبه ابزار به تنهایی نمی تواند شیر آب را تعمیر و یا قابی را نصب کند. اما، می تواند تمام ابزار هایی که شما نیاز دارید را نگه دارد وهنگامی که شروع به کار می کنید این اطمینان را به شما بدهد که همه آنها درست و در یک جا هستند. بدون جعبه ابزار تمام ابزار های شما بر روی زمین یا داخل گاراژ و شاید درون جعبه عقب اتومبیل تان پراکنده باشند.با صرف وقت برای پیدا کردن ابزارهای مورد نیازتان،دیگرانرژی برای شروع کار برایتان باقی نمی ماند.

اما در واقع، ممکن است اصطلاح “جعبه ابزار” نامناسب باشد. در حقیقت یک جعبه ابزار دستی و همه کاره، جعبه برزنتی طراحی شده با حجمی مناسب بیش از ۵ گالن است. این جعبه ابزار جاهای زیادی برای نگهداری ابزارهای شماست، بعلاوه این جعبه می تواند لامپ داشته باشد؛ ارزان است و خط و خراشی برروی زمین نمی اندازد. خب، اکنون که ما متوجه شدیم ابزار “ضروری” برای هر کاری چیست، ببینیم چه چیزی باید درون این جعبه ابزار(کیف بزرگ)باشد؟

ابزار ضروری برای هر فرد در خانه

در اینجا لیستی از ابزار های اولیه که باید در هر جعبه ابزارخانگی باشد، داریم. همه این ابزارها باهم قیمت زیادی را ندارند و اگر جنس باکیفیت بخرید ( بیشتر ابزار های خانگی گارانتی مادام العمر دارند) بیشتر آنها تا آخر عمرتان باشما خواهند بود.

چکش

یک چکش ۴۵۰ گرمی با سری خمیده برای کشیدن میخ ها بسیار عالی است. دسته های چوبی خوب هستند، اما یک دسته فایبرگلاس از تکان خوردن میخ جلوگیری می کند. به دنبال “پتک خودکار” در قسمت بالای چکش باشید.(پتک خودکار یک فرآیند سخت برای ساخت ابزارفولادی است، اما ابزاری که با پتک خودکار درست شده باشد نسبت به نمونه قالبی آن محکم تر است و زمان بیشتری نیز عمرمی کند.)

ابزار ضروری2

متر

متر ۸ متری بهترین گزینه برای اندازه گیری است. آنقدر کوچک است که به راحتی در یک دست جا می شود، اما این امکان را به شما می دهد که که هراتاقی را اندازه بگیرید. مطمئن شوید که علامت های مقایسه ای متر واضح باشند و به اندازه کافی پهن و محکم باشد که درزمان اندازه گرفتن نیافتند.

ابزار ضروری3

پیچ گوشتی

شما می توانید با یک پیچ گوشتی که سر قابل تعویض دارد کارتان را در خانه شروع کنید، امااگر می خواهید برروی پروژه بزرگتری کار کنید، بهتر است مجموعه کامل آن را تهیه نمایید. مجموعه آن شامل سرهای( دوسو و چهار سو)همه جا موجود هستند.

ابزار ضروری4                            ابزار ضروری5

تراز

یک تراز کوچک ۲۰ سانتی متری “اژدری” ( نام آن به دلیل انتهای خمیده اش است) هرجا که آن را بگذارید شما را از صاف بودن البته تراز بودن آن مطمئن می سازد.

ابزار ضروری6         ابزار ضروری7

انبردست

اغلب در مجموعه سه تایی یعنی دم باریک، سیم چین و انبردست موجود است. دم باریک برای فضاهای باریک مناسب است و برای کار با هرسیمی ضروری است. سیم چین نه تنها سیم را قطع می کند بلکه می تواند سیم را باریکه باریکه کند.

ابزار ضروری9 ابزار ضروری8

انبر قفلی

اغلب گیره نجاری نامیده می شود، گیره ها برای قفل کردن هرچیزی که نیاز داشته باشدکه محکم گرفته شود، به کار می روند. همچنین در باز کردن پیچ های محکم نیز می تواند مفید باشد.در بیشتر اوقات می توانید به جای استفاده از آچار فرانسه( هلالی شکل) از انبر قفلی استفاده کنید و پول کمتری در خرید ابزار خرج کنید.

ابزار ضروری11ابزار ضروری10

میله

در بیشتر موارد ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری(گاهی اوقات “پنجه گربه” نامیده می شود) این وسیله ای است که برای کشیدن میخ یا در آوردن قالب نیاز دارید. اگر می خواهید جایی را خراب کنید یک میله بزرگتر کار را راحت تر می کند.

ابزار ضروری 12  ابزار ضروری13

چاقو

با قابلیت جمع شدن و تعویض تیغه ها.نسبت به چاقوی معمولی ایمن تر است( زمانی که ازآن استفاده نمی کنید می توانید تیغه های آن را جمع کنید)،و قابلیت جمع شدن تیغه ها یعنی چاقوی شما همیشه تیز خواهد بود. مناسب برای بریدن موکت یا پلاستیک( یا فقط برای تیز کردن مداد).

ابزار ضروری14  ابزار ضروری15

اره دستی

اره های دستی کوچک ( ۳۰ تا ۴۰ سانتی متری)به سرعت چوب را می برند و بهترین گزینه برای افرادی که از ایمنی اره برقی نگرانند،به شمار می رود.

ابزار ضروری16  ابزار ضروری17

گونیا(نقاله)

به شما این امکان را می دهد که زاویه های ۴۵ یا ۹۰ درجه را اندازه گیری کرده وعلامت بزنید.همچنین میتواند برای اندازه گیری عمق و ارتفاع نیز مفید باشد.

ابزار ضروری18 ابزار ضروری19

دریل برقی

یک دریل برقی دو سر “۳٫۸” در هر جعبه ابزاری ضروری است. آنها تنها برای سوراخ کردن نیستند؛ همچنین می توانند به عنوان پیچ گوشتی برقی مورد استفاده قرار بگیرند. دریل های سیم دارهیچ وقت خالی از برق نیستند و نسبت به مدل بدون سیم آن پرقدرت تر هم هستند. اگرچه، دریل های بدون سیم همه کاره هستند و اغلب برای کار راحت ترند( مثلا در بالای نردبان). فراموش نکنید چند ست در سایزهای مختلف خریداری کنید.

ابزار ضروری21  ابزار ضروری20

عینک ایمنی

مطلقا الزامی،برای محافظت از چشم هایتان و صورتتان در مقابل گرد غبار هنگام کار کردن.

ابزار ضروری 22