بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

بهترین روش برای کندن کاغذ دیواری

کندن کاغذ دیواری های قدیمی از روی دیوار کار دشواری به نظر میرسد، اما شما میتوانید با انجام چند عمل مقدماتی این کار را آسان و سریع انجام دهید. کندن کاغذ دیواری های قدیمی بدون شک کاری زمان بر است. بنابراین سعی کنید این کار را آخر هفته انجام دهید. در حقیقت شما به چهل و هشت ساعت کامل نیاز دارید تا دیوارها را برای رنگ آمیزی مجدد آماده کنید.

 

مرحله ی اول: اتاق خود را آماده کنید                                                                                                          

تمام تابلو ها و وسایل دیگر را از روی دیوارها بردارید و آنها را در جای مناسبی قرار دهید تا هنگام کار آسیب نبینند. با پیچ گوشتی پوشش پریزها را دربیاورید و در نهایت تمام مبلمان و سایر وسایل را وسط اتاق جمع کنید و روی آنها را با پلاستیک بپوشانید.

 

مرحله ی دوم: کف اتاق را بپوشانید                                                                                                              

از پلاستیک زباله برای پوشاندن زمین اطراف محل کار استفاده کنید. با قیچی یک سمت پلاستیک را ببرید و سپس آن را پهن کنید تا از کثیف شدن کف اتاق جلوگیری کنید.

 

مرحله ی سوم: روکش کاغذی را بکنید                                                                                                            

ابتدا لایه ی بیرونی کاغذ دیواری را بکنید. این کار آبگیری کاغذ دیواری را راحت تر میکند. از گوشه ی دیوار شروع کرده و گوشه ی کاغذ را با چاقو بلند کنید. هنگامی که بخش بزرگی از کاغذ را بلند کردید بقیه ی روکش را با فشار بکشید تا کنده شود. در این مرحله به هیچ وجه از آب استفاده نکنید. اگر کندن روکش مشکل بود میتوانید از ابزار مختلف استفاده کنید. فقط مواظب باشید که این ابزار به دیوار برخورد نکنند چون میتوانند باعث ایجاد خراشیدگی و آسیب به دیوار شوند.

مرحله ی چهارم: از آب استفاده کنید                                                                                                          

با خیساندن قسمت زیرین کاغذ دیواری، چسب راحت تر و بهتر برطرف خواهد شد. درون یک ظرف آب گرم بریزید و از اسفنج برای خیساندن استفاده کنید. آب را به قسمت کوچکی از دیوار بزنید و بگذارید پانزده دقیقه بماند تا کاملا جذب شود. وقتی لایه ی زیرین کمی از سطح دیوار جدا شد میتوانید آن را بکنید. در اینجا حتی با ناخن هم میتوانید این قسمت ها را بخراشید.

مرحله ی پنجم: قسمت زیرین را جدا کنید                                                                                                      

با تیغه ی چاقو به آرامی قسمت زیرین را از دیوار جدا کنید. بهتر است از چاقویی با تیغه ی گرد استفاده کنید چون با این روش به سطح دیوار آسیب نمیرسد. هنگامی که کاغذ های قسمت خیس شده را برداشتید، همین کار را روی قسمت های دیگر انجام دهید تا زمانی که کاغذی روی دیوار باقی نماند.

 

مرحله ی ششم: قسمت های چسبناک را جدا کنید

                                                                            

در صورت وجود قسمت های چسبناک که به سختی از دیوار جدا می شوند، از ژل پوست کن استفاده کنید. حتما قبل از استفاده از ژل، دستورالعمل استفاده از آن را مطالعه کنید. ژل را اسپری کرده و بگذارید بیست دقیقه بماند تا کاملا به چسب نفوذ کند. سپس با چاقو ژل و چسب را از روی دیوار بردارید. در آخر از آب گرم و اسفنج برای برطرف کردن ذرات باقی مانده استفاده کنید و اجازه دهید که سطح مورد نظر کاملا خشک شود.

 

مرحله ی هفتم: دیوار را تعمیر کنید      

                                                                                                       

خراش ها و سوراخ های روی دیوار را با محلول درز پرکن تعمیر کنید. حتما دستورالعمل استفاده از محلول را بخوانید. با استفاده از چاقو محلول را به دیوار بمالید و اجازه دهید کاملا خشک شود، سپس روی آن سنباده بکشید تا سطح دیوار کاملا صاف شود.

مرحله ی هشتم: دیوار را آسترکاری کنید     

                                                                                                   

وقتی دیوار را تعمیر کردید باید آن را برای نقاشی و یا چسباندن کاغذ دیواری های جدید آماده کنید. در هر دو صورت شما باید سطح مورد نظر را آسترکاری کنید. به یک ابزاریراق فروشی بروید و با مسئول آنجا درباره ی کار خود صحبت کنید و در مورد بهترین   وسایل ممکن برای انجام کار راهنمایی بخواهید.

رفتن به نوارابزار