بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

۱۴ نکته در مورد نقاشی فضای بیرونی ساختمان

برای نقاشی فضای بیرونی ساختمان به بهترین نحو، آشنایی با شیوه ی نقاشان حرفه ای ضروری به نظر میرسد. نقاشی بیرون ساختمان کار نسبتا دشواری است که به صرف وقت، دانش و نیروی بدنی نیاز دارد. نکات زیر به شما کمک میکند تا این کار برای شما آسان تر شود.

نقاشی بیرون ساختمان1

۱- اطراف خود را بپوشانید

قبل از شروع کار از پارچه و کاغذ برای پوشاندن اطراف محل نقاشی استفاده کنید. حتی ساده ترین نقاشی ساختمان هم ممکن است برای محیط زیست به خصوص برای گیاهان اطراف خانه ضرر داشته باشد. شما میتوانید روی گیاهان و سنگ های اطراف محل نقاشی را بپوشانید اما نباید از پلاستیک برای این کار استفاده کنید چون اینکار باعث افزایش حرارت نور خورشید و در نتیجه صدمه به گیاهان میشود.

۲- فضای بیرونی ساختمان را تمیز کنید                                                                                               

قبل از هر عملی باید محل مورد نظر را تمیز کنید. میتوانید از اسپری های مخصوص و یا ماشین های شستشو برای اینکار استفاده کنید. تمیزکاری را از بالا به پایین ساختمان انجام دهید و اجازه بدهید محل مورد نظر کاملا خشک شود.

۳- از خودتان محافظت کنید                                                                                                          

در حین انجام کار، مخصوصا هنگام کار با رنگ های سرب دار، همیشه از ماسک استفاده کنید و همچنین گرد و غبار و ذرات رنگ را با وسایل مناسب جمع آوری کنید.

نقاشی بیرون ساختمان2

۴- از سال ساخت محل نقاشی مطلع شوید                                                                                           

اگر ساختمان حدود چهل تا پنجاه سال ساخت باشد میتوانید از رنگ سرب دار استفاده کنید. در این صورت باید احتیاط بیشتری داشته باشید چون این نوع رنگ هم برای شما و هم برای محیط زیست خطرناک تر است.

۵- حواستان به وضعیت آب و هوا باشد                                                                                               

پیش بینی وضعیت آب و هوا را حتما دنبال کنید. در صورت بارش باران بعد از انجام نقاشی، تمام زحمات شما به هدر خواهد رفت. سعی کنید هنگامی نقاشی را شروع کنید که چند روزی هوای گرم و خشک پیش رو داشته باشید تا ساختمان کاملا خشک شود.

۶- در خرید وسایل مورد نیاز خساست نکنید                                                                                             

هرچند خرید وسایل ارزانتر مقرون به صرفه به نظر میرسد اما باید از تاریخ انقضا و کیفیت آنها مطمئن شوید. استفاده از وسایل مرغوب باعث بالا رفتن ارزش کار شما و ماندگاری بیشتر آن میشود.

۷- سطح مورد نظر را صاف کنید                                                                                                             

قبل از شروع به کار سطح ساختمان را صاف و هموار کنید. میتوانید از سنباده و کاردک برای صاف کردن و از بتونه برای پر کردن چاله و چوله های سطح استفاده کنید.

نقاشی بیرون ساختمان3

۸- از سنباده ی زبر و زمخت استفاده کنید                                                                                             

قبل از استفاده از شن پاش و رنگ آمیزی سعی کنید از سنباده استفاده کنید. سنباده ی زبر نسبت به سنباده ی نرم مناسب تر است چون سطوح مورد نظر را هموارتر و در نتیجه برای رنگ آمیزی آماده میکند.

۹- همیشه از یک قلم مو استفاده کنید                                                                                                   

همواره یک قلم مو برای تمیز کردن کثیفی و دوده حین کارداشته باشید. از این وسیله برای پاک کردن حشرات، گرد و خاک و هر چیز دیگری که مانع یک نقاشی بی عیب میشود استفاده کنید.

نقاشی بیرون ساختمان4

۱۰- آسترکاری را فراموش نکنید                                                                                                        

آسترکاری قبل از نقاشی ساختمان باعث افزایش ماندگاری و دوام کار شما میشود. در واقع این کار مثل چسب رنگ عمل کرده و باعث ثابت نگه داشته شدن رنگ بر روی سطح مورد نظر میشود.

۱۱- اطراف اشیای فلزی را بتونه کاری کنید                                                                                            

شما باید این کار را در اطراف میخ ها و دیگر سطوح و اشیای فلزی انجام دهید. در غیر این صورت زنگ زدگی طی یکی دو سال باعث از بین رفتن رنگ خواهد شد.

۱۲- بتونه کاری کنید

نقاشی بیرون ساختمان5                                                                          

حتما تمامی فضاهای خالی بین دیوارها و سوراخ های روی آنها را بتونه کنید. این کار سطوح را صاف کرده و از آسیب بیشتر آب و هوا به رنگ جلوگیری میکند. از بتونه ای استفاده کنید که نسبت به رنگ مقاوم نباشد.

۱۳- همیشه کار خود را در سایه انجام دهید

همیشه هنگام رنگ کردن فضای بیرونی خانه سعی کنید سمتی کار کنید که سایه باشد. این عمل باعث آسان تر شدن کار و راحتی شما    میشود و همچنین رنگ و سایر وسایل شما در شرایط مناسب قرار خواهند گرفت.

۱۴- از قسمت بالایی ساختمان شروع کنید

در تمام رنگ آمیزی های بیرونی از بالای خانه شروع کرده و به سمت پایین ادامه دهید. این کار در دراز مدت باعث صرفه جویی در وقت میشود.

نقاشی بیرون ساختمان6