بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

۳ راهکار ساده برای خلاص شدن از شر حشرات خانگی

در گرما و رطوبت تابستان، حشرات خانگی زیادی به ما هجوم می آورند. یکی از کسل کننده ترین کارها مقابله با حشرات است. در طول ماه های گرم تابستان، حشرات می توانند آفت بزرگی برای کباب درست کردن در حیاط، عامل حمله به آشپزخانه، و وادار کردن ما برای فرار به قسمت های خنک خانه باشند.
در اینجا چند راه حل ساده برای خلاص شدن از شر این آفات بدون خرید وسیله خاصی از فروشگاه ها پیشنهاد شده است.

۱- مگس هایی که روی میوه ها می نشینند (مگس میوه)

یک سری تله ها برای مگس میوه با استفاده از بطری آب یا نوشابه های قدیمی درست کنید. قسمت بالای بطری را با استفاده از یک قیچی برش دهید، مراقب باشید که تمام اطراف لبه بطری به یک ارتفاع برش داده شود. قسمت بالایی بریده شده را به صورت وارونه درون بطری قرار دهید به گونه ای که لبه ها در کنار یکدیگر قرار گیرند. در واقع شما بالای بطری آب را وارونه کرده اید و در داخل نیمه پایینی نصب کرده اید.
برای نگه داشته شدن قسمت بالایی، از یک سری نوارهای روشن استفاده کنید. یک پنجم بطری را با آب پر کنید و چهار قاشق غذا خوری سرکه سیب به آن اضافه کنید تا مگس ها را به خود جذب کند. سپس یک قاشق غذا خوری مایع ظرفشویی یا صابون دستشویی به آن اضافه کنید و مطمئن شوید که صابون به طور کامل در مایع شما مخلوط شده است. صابون از بازگشت دوباره مگس زمانیکه یک بار به داخل پرواز کرد جلوگیری می کند.
تعدادی از این تله ها درست کنید و در اطراف آشپزخانه خود، در نزدیکی میوه های تازه و سبزیجات خود که مگس ها در آنجا تجمع کرده اند قرار دهید.

۲- مگس های داخل خانه

یکی از ساده ترین عوامل بازدارنده مگس ها میخک است. یک دسته میخک را در یک کیسه پنبه ای کوچک یا یک تکه پارچه یا حوله کاغذی قرار دهید و با استفاده از یک روبان پلاستیکی یا نخی آن را ببندید. اکنون آن را به صورت وارونه در نزدیکی درب، پنجره، یا بقیه مکان هایی که امکان دارد مگس ها از آنجا به داخل بیایند آویزان کنید.
میخک ها همچنین می توانند درون یک سیب کار گذاری شوند. آب سیب به انتشار بوی میخک ها کمک می کند که باعث دوری مگس ها می شود.۲۰ تا۳۰ میخک را در تمام اطراف یک سیب بچسبانید تا باعث دوری مگس ها و پرواز آنها در جهات دیگری شود.

۳- مگس های بیرون خانه

مگس های در فضای باز به شدت به بوی گوشت و غذای موجود در کباب پز شما، جذب می شوند. برای اینکه آنها را در هنگام غذا خوردن و کباب کردن دور نگه دارید، مخلوطی از شیره قند و آرد ذرت را در داخل یک کاسه بریزید. دقت شود که شیره قند به مقدار کافی بریزید، سپس مقداری شربت افرا یا عسل برای چسبناک کردن و مرطوب کردن آرد ذرت به آن اضافه کنید و این تله را در حوالی کباب پز قرار دهید تا مگس ها را فریب دهد. مکان هایی مانند گوشه ایوان یا جاهایی که دست و پا گیر نباشد برای قرار دادن این تله ایده آل است. بعد از اتمام کار خود ، تله را دور بیندازید.
اگر شما مشکل مداوم با مگس های خارج خانه دارید زمان آن رسیده است که تعدادی تله خانگی درست کنید.