بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

۶ اشتباه رایج در نور پردازی منزل

نورپردازی معمولا جزء مواردی است که در طراحی خانه به آن توجه خاصی نمی شود. استفاده از متدهای ویژه نور پردازی می تواند در توصیف مکان ما نقش قابل توجهی داشته باشد. اغلب مردم تصور می کنند نورپردازی در خانه هایشان بدون در نظر گرفتن این است که نقشی در امنیت خانه داشته باشد و یا توانایی این را داشته باشد که یک اتاق گرم و عاشقانه  و فضایی نشاط بخش برای ما فراهم کند.

 

۱-شما یک شیوه نورپردازی مدرن ندارید

نورپردازی صرفا روشنایی محیط عمومی نیست. بهترین راه رسیدن به متد مدرن نورپردازی، اضافه کردن یک سری نورها به گوشه هایی از یک اتاق است.متد نورپردازی قادر به خارج کردن نقاط کانونی به عنوان یک ویژگی معماری و یا ایجاد یک فضای هنرمندانه در اتاق می باشد. روشنایی مورد استفاده می تواند یک لامپ واقع روی یک میز و یا صندلی مطالعه برای متمرکز کردن نور به یک فضای کار کوچک باشد. همراه با نورپردازی در سقف اتاق که از منابع دیگر تامین نور و گرما به حساب می آید.

 

۲-شما از یک فضای تیره استفاده نمی کنید

سوئیچ های  تیره کننده نور به شما اجازه دیدن نیازهای متفاوت روشنایی را میدهد، خواه برای ایجاد یک محیط عاشقانه یا نور یک اتاق برای یک مهمانی باشد. نه تنها تیره کردن فضا پیشنهاد سفارشی برای نیازهای روشنایی شماست بلکه زمانیکه شما به تمام نیروی روشنایی نیاز ندارید آنها انرژی را نیز ذخیره می کنند.

 

 

۳٫رنگ آمیزی شما منطبق با نورپردازی شما نیست

 

p1

یک اتاق خواب را در نظر بگیرید اگر بخواهید مکانی گرم و راحت باشد نیازمند نورپردازی نامحسوس بیشتری از یک اشپزخانه است.

اغلب، مردم انتخاب رنگ برای یک اتاق را نادیده میگیرند و فقط چیزی که به آنها پیشنهاد میشود را انتخاب می کنند. اما فراموش نکنید که رنگ های تیره نور را جذب میکنند، در حالی که دیوارهای رنگ روشن نور را منعکس می کنند. اگر می خواهید یک اتاق خواب غار مانند تیره داشته باشید، دیوارهای سفید ممکن است بهترین انتخاب نباشد. در مقابل، اگر میخواهید بیشترین استفاده از نور پردازی روشن را در آشپزخانه داشته باشید دیوارهای سفید میتوان در آنجا به خوبی عمل کنند.

 

۴٫شما گیاهانتان را فریب می دهید با این تفکر که روز روشن است

نوع نوری که شما برای روشن کردن تاکستان زیبا و حیاط خلوت خود استفاده می کنید نیاز است که به مدل تاکستان شما اشاره داشته باشد، و آنقدر سخت نیست که گیاهان را وادار به این فکر کنیم که روز است! گیاهان نیاز به خواب زیادی دارند.چراغ های رنگی، که شدت نور بیشتری را القا می کنند در نظر بگیرید. همچنین، لازم نیست هر بوته و درخت در حیاط را برای مدرن کردن نورپردازی به کار بگیرید، تعداد ویژگی های مدل نورپردازی خود را در یک حد کم نگه دارید. این باعث کاهش میزان هزینه و کاهش میزان آلودگی نوری می شود.

 

۵٫راه ها، مسیرهای قدم زدن و جلوی خانه شما در تاریکی گم شده است

نور تمام مسیرها را برای ایمنی و امنیت، از جمله جلوی خانه خود را ، مورد توجه قرار دهید. اگر شما مایل به صرفه جویی در پول هستید، مسیرهای مورد نظر به راحتی می توانند توسط یک سری از چراغ های خورشیدی تزئینی با شدت کم و سبک که به صورت استراتژیک در طول راهرو قرار داده میشوند تعبیه شوند. آنها نیاز به هیچ سیم کشی ندارند و به طور خودکار باتاریک شدن هوا روشن، وبا طلوع آفتاب خاموش می شوند.همچنین نورپردازی ورودی یک گاراژ نیز اهمیت دارد ولی نه به گونه ای که مانع دید راننده شود. چراغ های سنسور حرکتی می توان برای درب گاراژ تعبیه شوند بدین صورت که با برنامه ریزی، با رسیدن ماشین روشن شوند و بعد از چند ثانیه یا دقیقه خاموش شوند.

 

۶٫شما از نورپردازی برای محافظت استفاده نمی کنید

 

p2

در نظر بگیرید با استفاده از کنترل های جداگانه برای هر منطقه از حیاط خود، همراه با تایمر، از چراغهایی که با طلوع آفتاب خاموش میشوند برای صرفه جویی در انرژی و پول کمک بگیرید. تایمرالکتریکی همچنین می تواند یک لایه اضافی امنیتی برای منزل شما،اینکار با اجازه دادن به روشن و خاموش شدن چراغها وقتی که هیچ کس در خانه نیست امکان پذیر می باشد.از چراغ های سنسور حرکتی برای تشخیص حضور کسی که نباید درکمین اموال شخصی شما باشد استفاده کنید. با این حال، در نظر داشته باشید که این چراغ ها ممکن است بتوانند راکون ها را نیز تشخیص بدهند، اما یک ویژگی خوب آنها این است که می توان آنها را برای خاموش شدن بعد از یک مدت کوتاه تنظیم کرد.