بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

۴ توصیه برای کشیدن پیچ های داخل چوب

پیچ های داخل چوب، مانند تمام پیچ ها، معمولا در جاهایی قرار می گیرند تا محلی را ایمن سازند و پشتیبانی را برای سازه های بزرگتر بوجود آورند. اگرچه، ممکن است زمانی پیش آید که شما مجبور به حذف کردن و یا جایگزین کردن پیچ های داخل چوب شوید که این کاری بسیار دشوار است.

برخلاف فلزات و دیگر وسایل، پیچ هایی که در چوب ها جاسازی شده اند به مرور زمان خراب ویا کج می شوند، که برداشتن آنها به امری پردردسر تبدیل می شود. به همین نحو، خرابی بسیاری از چوب ها توسط عوامل بیرونی ،خرابی خود پیچ ها، مانند زنگ زدن، خم شدن و شکاف برداشتن امری طبیعی است.

برای پیشگیری از هرگونه مشکل این توصیه هارا به کارببرید.

۱- ازعوامل طبیعی استفاده کنید

چوب یک وسیله ی بی ثبات برای کار است و دربرابر تغییرات آب وهوا و محیط طبیعی آسیب پذیر می باشد. فرض کنید چوب شما در برابر آب وهوا آسیب دیده باشد، در واقع این آسیب پذیری به برداشتن پیچ ها کمک می کند. تمام چیزی که نیاز خواهید داشت یک پیچ گوشتی و یک سشوار است.

سشوار را روشن کنید و در بالاترین درجه قراردهید وبرای چند دقیقه به چوب نزدیک کنید. این کار باعث می شود منافذ باز شوند و چوب به آرامی باد کند. به سرعت با استفاده از پیچ گوشتی پیچ ها راباز کنید. این کار رابرای هر پیچ که نیاز به برداشتن داشته باشد تکرار کنید. در آخر چوب منقبض می شود، پس باید به سرعت و به طور منظم کار تان را انجام دهید.

پیچ چوب2

۲- پیچ کش

در مورد پیچ کش ها اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که بسیار شبیه به سرمته هستند. به طور خلاصه، پیچ کش ها نوع تخصصی دریل بوده و در سایزهای مختلف و شکل های گوناگون به فروش می رسند، آنها برای این ساخته شده اند که پیچ های چوب را که خراب شده اند یا سرشان شکاف دارد را بردارند.

سر پیچ ها را امتحان کنید اگرخواستید آنها را بردارید پیچ کش را تا جای امکان به آنها نزدیک کنید. به سر پیچ کش توجه کنید به شما نشان خواهد داد کدام سایز را استفاده کنید. سرمته را دقیقا بالای پیچ بگذارید. تنها سوراخی به اندازه ۸/۱ اینچ نیاز خواهید داشت. پیچ کش را درون سوراخ پیچ گذاشته و به آرامی تا جایی که ممکن است با چکش به آن ضربه بزنید.

اکنون می توانید بااستفاده از انبردست پیچ کش را محکم بگیرید وبه سمت چپ بچرخانید. دندانه های پیچ کش به درون سوراخ فرو خواهند رفت  ودیگر به شما اجازه  پیچیدن نمی دهد.

بعضی از پیچ کش ها برقی هستند و کار را راحت تر و آسان تر می کنند.

پیچ چوب3     پیچ چوب4

۳- گشتاور بیشتر

اگر صداهای طاقت فرسایی را شنیدید به این معنی است که پیچ ها بیشتر از این داخل نمی روند و باید دست از کار بکشید. قوی بودن و استفاده از روش های سوراخ کردن گزینه های خوبی برای برداشتن پیچ هاست. در این زمان برداشتن پیچ ها کار مشکلی است زیرا فضای کافی برای مته ویا پیچ کش وجود ندارد.

در بیشتر مواقع به جای پیچ کش باید از گشتاور پیچشی و تیغه ای که بزرگتر است، استفاده کنید. سرپیچ آچاری به کار ببرید که مناسب پیچیدن باشد و بتواند پیچ را بگیرد و به بیرون بکشد.

توصیه: همانطور که کار می کنید بااستفاده از یک چکش به انتهای دسته ی پیچ کش ضربه بزنید. حتی اگر پیچ کش نتواند کشش کافی را به دست آورد، ضربه ها برای تکان دادن پیچ ها کافی هستند.

۴- رنگ کاری ها را پاک کنید

ممکن است گاهی نیاز به کمی خراب کاری باشد، بستگی دارد برای درآوردن پیچ ها چقدر مصمم باشید. برای مثال برروی صفحات رنگ شده، رنگ خشک شده همانند یک سوراخ پر از چسب برای پیچ ها است. دراینگونه مواقع، فضای اطراف پیچ و سر خود پیچ جاهایی هستند که باید به آنها توجه کنید.

پیچ چوب5     پیچ چوب6

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on print
چاپ صفحه