بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

ایده هایی برای نگهداری وسایل خانه

همه ی ما وسایلی را جمع آوری میکنیم ، و اغلب این وسایل در اطراف فضاهایی که ما زندگی می کنیم انباشته می شوند. اگر فکر می کنید نیاز به یک کمک ساماندهی شده دارید ، یا به سادگی دنبال راهنمایی هایی جهت نگهداری وسایل خانه خود هستید ، در اینجا تعدادی ایده برای نگهداری و همچنین مکان هایی که ممکن است تا به حال برای اضافه کردن فضا به خانه ی خود در مورد آنها فکر نکرده باشید مطرح می شوند.

استفاده از داخل درب ها

داخل کمد یا کابینت بهترین مکان است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، و بهترین جا برای نگهداری اضافه در اتاق خواب، حمام یا آشپزخانه است. درون کمد اتاق ، می توانید یک آویز کفش توری آویزان کنید و چیز های کوچک را در آن جمع کنید. روسری ها، جوراب ها و لباس های زیر کاملا مناسب گذاشتن درون چیزی مانند کیسه هستند. در کمد حمام ، می توانید چیزی مشابه همان آویز را برای گذاشتن لیف ها یا پنبه ، وسایل آرایش، ابزار مربوط به مو و‌ غیره  قرار دهید. همچنین می توانید برای گذاشتن وسایل سنگین ، از قفسه های سیمی محکم درون کابینت های آشپزخانه استفاده کنید، وسایلی مانند کتری یا ماهی تابه ها.

 

قفسه های تاقچه مانند

استفاده از فضای خانه2

قفسه های تاقچه مانند ، جهت گذاشتن عکس ها و نشان دادن آنها ساخته شده اند‌. به هر حال، شما نیز میتوانید از این قفسه های باریک به خوبی استفاده کنید. یکی از این قفسه ها را در آشپزخانه ، بر روی دیوار و در زیر کابینت بالایی خود نصب کنید، و چیزهایی مانند نمک ،فلفل ، ادویه جات و ترشیجات را روی آن قرار دهید. یا یکی دیگر را بالای سینک دستشویی خود جهت قرار دادن لوازم آرایش یا چیزهایی مانند مسواک و وسایل مو نصب کنید.

کمد های کشویی

کمد های کشویی، سبد ها و جعبه ها بهترین ابزار برای نگهداری وسایل تان در اتاق خواب یا اتاق نشیمن می باشند‌. کشوهای کوتاه می توانند در زیر کاناپه یا تخت قرار بگیرند. همچنین می توانید تخت خود را با ابزار بالابر کمی بالاتر گذاشته و جعبه های بزرگتری را زیر آن قرار دهید. در اتاق خواب، از این کشو ها برای نگهداری لباس های خارج از فصل یا ملافه و پتو استفاده کنید. در اتاق نشیمن نیز می توان از آنها برای گذاشتن وسایلی مانند اسباب بازی یا عروسک استفاده کرد.

سبد ها و جعبه های در دار برای نگهداری از وسایل منزل

استفاده از فضای خانه3

سبد ها و جعبه های در دار برای دکور کردن خانه بسیار مناسب هستند. اینها نه تنها برخی وسایل را در خود جا می دهند ، بلکه باعث زیبایی دکور خانه ی شما نیز می شوند. هر فروشگاه لوازم خانگی را نگاه کنید قطعا مجموعه ای از سبد ها و جعبه هایی را در انواع سبک های مختلف خواهید یافت. سبد ها برای هیزم ، روزنامه ، مجله ، پتو ، بالشت و غیره مناسب هستند. جعبه های دردار برای نگهداری محدود مناسب است و میتوان در گوشه ای برای طبع دکور و طراحی خود قرار داد.

صندلی ها و کاناپه ها

صندلی ها و کاناپه ها برای استراحت کردن بسیار مناسب هستند. یک صندلی یا کاناپه ی توخالی مناسب جهت نگهداری کردن خریداری کنید. در آن صورت شما یک مکان برای مخفی کردن شلختگی های اتاق نشیمن خود دارید. از فضای زیر کاناپه ها برای گذاشتن پتو ، بالشت ، اسباب بازی و غیره استفاده کنید.

قلاب ها و میله ها

استفاده از فضای خانه4

اضافه کردن قلاب و میله در اتاق هایتان باعث می شود یک فضای اضافی برای آویزان کردن وسایلی که معمولا از آنها استفاده می کنید در خانه داشته باشید. میله ی حوله برای حمام مناسب است ، ولی آنها را می توان در یک جای جدا نیز نصب کرد و حوله ی آشپزخانه یا رول دستمال های کاغذی را با آن نگه داشت. قلاب هارا هم می توان روی دیوار جاکفشی ، دوازده اینچ بالاتر از زمین نصب کرد و کفش هارا از آن آویزان کرد.

صندلی های آشپزخانه

صندلی های آشپزخانه به نظر می رسد بهترین راه برای ایجاد فضای اضافی جهت نشستن در کنار میز است . با این حال ، آنها یک روش مناسب برای ایجاد فضای اضافی جهت نگهداری وسایل نیز هستند.

اگر مکان کافی دارید ، صندلی هایی که مخصوص نگهداری وسایل ساخته شده اند، برای گذاشتن وسایلی که اغلب از آن ها استفاده نمی شود عالی است. اگر مکان کافی برای چنین صندلی هایی ندارید ، می توانید به صورت جداگانه صندلی هایی که چنین فضایی برای نگهداری وسایل دارند را خریداری کنید.

زیر پله ها

استفاده از فضای خانه5

فضای زیر پله ها اغلب فضایی ناجور و بی استفاده است. اما اگر از این فضا استفاده نمی کنید، یک فرصت بزرگ را از دست داده اید. اگر زمان و انرژی آن را دارید، این محل بهترین مکان برای ایجاد یک قفسه یا حتی کمد است . اگر زمان کافی ندارید، فضای موجود را اندازه گیری کنید و یک قفسه ی کتاب آماده یا یک جعبه ی مناسب برای نگهداری وسایل قرار دهید. درنهایت ، میتوانید قفسه هایی را به دیوار وصل کنید و سبد یا جعبه ها را در آنها قرار دهید. شما اگر یک یا چند تا از ایده های زیرکانه ی اشاره شده در بالا را برای نگهداری وسایل خود استفاده کنید ، می توانید به خوبی خانه ی خود را مدیریت کنید و از شلختگی های آن کم کنید.