بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

۵ اصل که باید در زمان تعویض پنجره ها به آن ها توجه کنید

تعویض پنجره ها کاری سخت و طاقت فرسا است وخرج زیادی نیز دارد که برای پرداخت هزینه های آن باید حتما ذخیره ای داشته باشید. قبل از اینکه پنجره هایتان را عوض کنید در مورد جواب های خود به این پنج سوال مهم فکر کنید و مطمئن شوید دقیقا آنچه را که برای خانه تان میخواهید انتخاب کرده اید.

۱- آیا می خواهید آن را عوض کنید یا تعمیر اساسی نیاز دارید؟

اگر در حال تعمیر خانه تان هستید، مثلا تعمیر نما یا گچ کاری، تعویض پنجره ها هم جزئی از آن خواهد بود. این کار نیاز به برداشتن گچ کاری ها، درزگیرها و برداشتن کل پنجره است. وقتی که تعمیر اساسی  نیاز داشته باشید، گچ کاری ها و نمای بیرونی خراب نخواهند شد واطراف چهارچوب پنجره قدیمی برداشته نخواهد شد. در عوض، پنجره ی جدیدی درون چهارچوب پنجره قدیمی نصب خواهد شد. در نتیجه پنجره جدید کمی کوچکتر خواهد بود، اما زیاد به چشم نخواهد آمد.

پنجره1

۲- چه نوع  چارچوبی را برای پنجره تان می پسندید؟

قالبی را برای پنجره تان انتخاب کنید که بیشتر به درد شما بخورد و زیباتر جلوه دهد. در انتخاب قالب پنجره چندین گزینه وجود دارد. قالب های طرح دار محبوب تر هستند زیرا نیاز به مراقبت و هزینه کمتری دارند. اگرچه، نمی توان آنها را رنگ کرد. معمولا پنجره های طرح دار سفید و یا قهوه ای رنگ هستند. قالب های آلومینیومی عایق خوبی هستند و در رنگ های تیره وجود دارند. قالب های فایبرگلاس اصلا نیاز به نگهداری ندارند و قابل رنگ آمیزی هستند، اما مقداری گران ترند. چوب همچنان گزینه ی خوبی بر ای پنجره است و در همه فروشگاه ها در انواع رنگ ها وجود دارد، اما باید بارها آن را رنگ کرد و دوام کمتری نسبت به بقیه موارد دارد.

پنجره2

۳- پنجره شیشه ای یک جداره می خواهید یا دوجداره؟ 

پنجره های شیشه ای یک جداره فقط با یک قالب شیشه ای ساخته شده اند. زمانی که بشکنند به راحتی می توان آنها را تعویض کرد همچنین به راحتی تمیز می شوند، اما زیاد عایق خوبی نیستند. پنجره های دوجداره با دو قالب شیشه ای با یک لایه هوا بین آنها که عایق خوبی است، ساخته شده اند. این عایق ۱۵ تا ۲۰ سال عمر می کند، اما تعویض آن کمی هزینه بر است.

پنجره3

۴- چطور ارزش خانه تان را بالا میبرد؟

پنجره های خوب نمونه های پرفروش و پنجره های بد موانع بزرگی هستند. حتی اگر شما تصمیم به ترک خانه ندارید، سرمایه گذاری  برای خانه تان ضرری ندارد. پنجره های پرفروش را انتخاب کنید. نصب فایبرگلاس های بادوام و قالب های شیشه ای دوجداره ارزش سرمایه گذاری دارد،مثلا چوب پس از مدتی خراب می شود و قالب های یک جداره عایق خوبی نیستند.

۵- در مورد انرژی(اتلاف گرما و سرما)هم فکر کنید

زمانی که پنجره ی جدیدی را انتخاب می کنید به دنبال برچسب ستاره دار انرژی باشید. این پنجره ها از ورود تابش نور خورشید و گرما به درون خانه جلوگیری می کنند. حتی اگر می خواهید کل پنجره های خانه تان را با طرح انرژی کارآمد عوض کنید، برای پرداخت مالیات نیز مطلوب است. عایق های شیشه ای خاص چگونگی موثر بودن انرژی را تعیین می کنند.

تعویض پنجره ها حتی اگر از عمده فروشی ها خرید کنید، کاری زمان بر و پرهزینه است. اما اگر برای انتخاب هایتان وقت بگذارید و بدانید کدام یک مناسب خانه شما است، نتیجه موثری را خواهد داشت. پنجره های جدید پرهزینه اند، اما برای چندین سال بدون بروز مشکلی زندگی خواهید کرد.

پنجره4