بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

راهنمایی هایی برای حفاظت از خانه در مقابل طوفان

فصل طوفان می تواند یک زمان ویرانگر برای شما و عزیزان شما باشد. بهترین راه برای این که کمتر تحت فشار قرار بگیرید این است که خانه خود را به بهترین نحو ممکن آماده سازی کنید.

اقدامات زیر را دنبال کنید تا خطرات ممکن از طوفان را به حداقل برسانید.

۱- از وسایل خانه فهرست تهیه کنید

در مواردی که شما از خسارات وارده از طوفان رنج می برید بهترین راه ممکن این است که دعوی بیمه خود را بدون هیچ زحمتی از قبل درست کنید. عکس وفیلم از خانه و متعلقات آن با بهترین کیفیت ممکن تهیه کنید چراکه این شکل اسناد برای سرعت بخشیدن به پروسه بیمه مفید خواهند بود.

۲- حفاظت از اسناد و مدارک مهم

تمام اسناد و مدارک مهم اعم از شناسنامه، پاسپورت، دفترچه بیمه را درون یک کیف نسوز قابل حمل قرار دهید. این کیف ها معمولا بزرگ تر از سامسونت نیستند و به حفظ کردن اسناد و مدارک شما کمک خواهند کرد.

۳- حفاظت از استخر

استخر خود را تخلیه نکنید، ممکن است در طول طوفان موجب بوجود آمدن خسارات ساختاری به استخر شود. به جای آن بر سر آب استخر کلر بریزید. هر مدار کنترل کننده برق در اطراف استخر را غیرفعال کنید. اگر وسایل اطراف استخر مانند صندلی و اسباب بازی ها را قادر به جا دادن در مکان خاصی نیستید آنها را درون خود استخر قرار دهید.

۴- مدارهای الکتریکی را قطع کنید

تمامی وسایل برقی مانند تلویزیون، کامپیوتر، استریو و غیره را از برق بکشید. همچنین اگر از دیش ماهواره استفاده می کنید آن را جدا کرده و به داخل خانه بیاورید.

۵- از بین بردن خطرات بالقوه

در طول یک طوفان، اشیاء معمولی خانه تبدیل به پرتابه های مرگ می شوند. حیاط خانه خود را از هر شاخ و برگ شل و سست تمیز کنید. همچنین جوی ها را نیز چک کنید و درصورت نیاز تمیز کنید. جوی های مسدود شده می توان آب را به سمت خانه بکشاند.

۶- از پنجره ها محافظت کنید

بهترین کار ممکن که می توان برای پنجره ها انجام داد که به طور کامل از ورود هر چیز به داخل خانه محافظت کند استفاده از کرکره طوفان است. که سبب محافظت در برابر موقعیت های خطرناک مانند انفجار شیشه ها در طول زمان طوفان می شود. نمونه های مختلفی از کرکره مانند تخته سه لایه، آکوردئون و پانل طوفان وجود دارد.

اگر از کرکره نمی توانید استفاده کنید، بهترین گزینه بعدی استفاده از نوارچسب بر روی پنجره به شکل ستاره است. اگر اتفاقی بیفتد که پنجره شما آسیب ببیند، نوار چسب از پاشیده شدن شیشه به اطراف جلوگیری می کند.

۷- ایمن سازی درب ها

چک کنید که تمام درب های شما در وضعیت مناسب و سالمی باشند. اگر در منزل شما هرگونه دری به داخل باز می شود از قفل یا پیچ و مهره اضافی برای ایمن سازی آن استفاده کنید. سعی کنید در طول طوفان از درهای آسیب پذیر فاصله بگیرید.

۸- ایمن سازی سقف

آجرها و کاشی های شل یا ترک خورده سقف را بازرسی کنید و آن ها را جایگزین کنید.

دنبال کردن این اقدامات می توان به محافظت از شما و خانه شما در برابر آسیب های وارده از طوفان کمک کند.

رفتن به نوارابزار