بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

۹ نکته در مورد محل و چگونگی نگهداری وسایل

وقتی من از خانه ای با ۴ اتاق خواب و ۲ حمام به خانه کوچکتر با ۲ اتاق خواب و ۱ حمام نقل مکان کردم چگونگی نگهداری وسایل یاد گرفتم که چگونه از کوچکترین فضاها بهترین استفاده را ببرم.

آشپزخانه

به عنوان یکی از پر کاربرد ترین اتاق های خانه، آشپزخانه نیاز به سازماندهی زیادی دارد. کاببینت های خانه سابق من بیشتر و بزرگتر از نیاز و استفاده من بود اما آشپزخانه کوچکتر نیاز به ایده های خلاقانه ای دارد تا هم زیبا به نظر برسد و هم نیاز من را برطرف کند.

استفاده از فضای داخل درهای کابینت به منظور ایجاد فضای اضافی برای وسایل بزرگتر

من به فروشگاه رفتم و دو قفسه سیمی مخصوص آشپزخانه خریداری کردم. از آن مدل هایی که احتیاج به نصب خاصی ندارد و شیب آن ها اجازه دسترسی آسان را به ما میدهد. من این قفسه ها را به قسمت داخلی در کابینت وصل کردم. قفسه اول را برای نگه داری نایلون های پلاستیک، کاغذ های مومی و فویل آلومینیومی استفاده کردم و کاملا از نحوه جا گرفتن این وسیله ها در قفسه راضی بودم. دومین قفسه به ظرف های سرپوش دار پلاستیکی من اخنصاص داشت. بدین ترتیب فضای داخلی زیادی درون کابینت باقی میماند و کمک میکند تا وسایل بزرگتر به راحتی درون کابینت جای بگیرد. بهترین بخش ماجرا اینجاست که هر آن چه که من همیشه مجبور بودم دنبالش بگردم بدون دردسر و به راحتی در دسترس است.

تمیز کننده ها را روی هوا نگه دارید

من همچنین زیر سینک ظرفشویی فضای زیادی نداشتم بنابراین یک میله آویز کششی خریداری کردم و زیر سینک نصب کردم. حالا من قادر بودم که تمیز کننده ها و آب پاش هایم را روی میله آویزان کنم که خود این امر فضای زیادی را زیر سینک خالی میگذارد.

حمام

حمام خانه جدیدی که من به آنجا نقل مکان کردم خیلی کوچکتر از حمام قبلی من است و این خود چالش جدیدی ایجاد میکند.

از شیشه های مربا برای نگه داری موارد کوچکتر استفاده کنید

برای نگه داری مواد پر مصرف، از یک تخته چوبی جالب استفاده کردم و آن را به دیوار وصل کردم و مسواک،خمیردندان،برس مو و هرچیزی که هر روز از آن استفاده میکردم را در این شیشه ها قرار دادم. برای نگه داری ازوسایل کوچکتر مثل سنجاق، من معمولا از بسته های کوچک مخصوص شکلات استفاده میکنم که به اتاق های کوچک زرق و برق میبخشد.

از سبد یا قفسه لباس برای نگه داری حوله ها استفاده کنید

من همچنین در قسمت بالای سرویس بهداشتی قسمتی را برای نگه داری حوله ها اختصاص دادم. من از چند سبد دست دوم استفاده کردم و آن را به دیوار بالای توالت آویزان کردم. سپس حوله های حمام، حوله های دست و لباس های شسته شده را درون این سبد ها گذاشتم. برای آویزان کردن حوله های خیس، من یک جالباسی چوبی به پشت در وصل کردم چون تز جالباسی های روی دری خوشم نمی آمد. بهترین فایده این کار این است که مهمان ها حوله های آویزان شده را نمیبینند.

اتاق خواب

نگهداری وسایل4

فضای زیر تخت فضای مناسبی است ام تنها استفاده ای که من از آن ها کردم نگه داری کفش ها و لباس هایی است که فصل استفاده از آن ها گذشته است. با کوچکتر شدن خانه، این فضا هم کوچکتر شده است. اما نگران نباشید. همیشه راه حلی وجود دارد.

دوبرابر کردن فضای جالباسی

اولین کاری که من انجام دادم برداشتن میله جا لباسی و به جای آن نصب کردن یک جالباسی دو سطحی بود که ۲ برابر فضا در اختیار من میگذاشت. خب حالا طبیعتا من به فضایی احتیاج داشتم که بتوانم لباس های بلند ترم را هم آویزان کنم. راه حل: اختصاص دادن یک میله آویز مخصوص لباس های بلند.

با روسری ها مثل لباس رفتار کنید

من روسری های زیادی دارم و برای حل این معضل به ظاهر حل نشدنی، من یک میله چوبی پیدا کردم و چند قلاب پرده ای به آن آویزان کردم. این کار مرا قادر ساخت تا به جای زیر و رو کردن کشوی روسری ها، خیلی راحت آن چه مورد نظرم است را پیدا کنم.

اداره

نگهداری وسایل5

مقوا ها را برای جمع کردن سیم ها بازیافت کنید

مسئله ای که هیچوقت برای من قابل تحمل نیست این است که یک مشت سیم کل اتاق را پوشانده باشد. این مسئله به معنای واقعی من را دیوانه میکند. به همین منظور من از لپ تاپ به جای دسکتاپ استفاده کردم. اما هنوز هم پرینتر، تلفن و کلی وسایل سیمی دیگر در اتاق وجود دارد که نیاز به سازماندهی دارند. راه حل من جمع کردن انتهای همه این سیم ها و رد کردن آن ها از چیزی شیه لوله مقوایی دستمال توالت یا حلقه نوار چسب است که بدین وسیله همیشه سیم ها مرتب میمانند.

برچسب زدن به سیم ها

علاوه بر مشکل نامرتب بودن سیم ها، مسئله دیگری که آزاردهنده به نظر میرسید این بود که کدام سیم مربوط به کدام وسیله است. برای حل این مشکل من راه حل ساده ای پبدا کردم. روی انتهای هر سیم برچسبی چسباندم و اطلاعاتی مبنی بر این که این سیم متعلق به چه دستگاهی است را روی آن نوشتم. از آن وقت به بعد هیچگاه شارژر موبایلم را با شارژر دوربینم اشتباه نمیگیرم.