بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

افزایش بهره وری محل کار با طراحی مناسب

آیا تا به حال به محل کار کسی از اطرافیان خود رفته اید و این موضوع که چگونه در این مکان تمام کارهای خود را انجام می دهد شما را شگفت زده کرده است؟ برخی افراد بسیار بی نظم هستند، و محیط اطراف آنها ظاهری استرس زا دارد و تمام ویژگیهای لازم برای یک دفتر ناکارآمد را دارا می باشد. در مطالعه ای با عنوان “چه سیگنال هایی در دفتر کاری ما وجود دارد” که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، دانشمندان کارمندانی که یک اعتراف از عملکرد شغلی خود داشتند را آنالیز کردند و یافته ها را برای کمک به مدیران به سبب ایجاد یک محیط کاری مثبت منتشر کردند. در اینجا اطلاعات توصیه شده در زمینه طراحی دفتر برای کمک به سادگی یک فضای سازمان یافته جهت بهره وری بیشتر آورده شده است.

نگه داری سازمان یافته وسایل

زمانیکه حساسیت کار و استرس بالا می رود می توان به خوبی شاهد این قضیه بود که دفتر کار به شدت به هم ریخته و نامنظم می شود. به خوبی متوجه خواهید شد که شما در چنین دفتری به خوبی کارآمد نخواهید بود. در اینجا چند راهنمایی برای تمیز و منظم نگه داشتن دفتر کار پیشنهاد می شود.

اول، ۲۰ دقیقه در روز به این شکل که ۱۰ دقیقه در صبح و ۱۰ دقیقه قبل از ترک کردن محل کار، وقت صرف تمیز کردن دفتر بکنید. این تمیزکاری صرفا شامل دور انداختن زباله های ناهار و یا کاغذهای تشکیل پرونده و این مدل چیزها می باشد.

تمام اشیاء باید مکان مشخصی داشته باشند. هر مداد و خودکار و خط کش باید دارای محل مشخص شده باشند تا پس از استفاده دوباره سرجای خود قرار گیرند. زمانیکه حجم کار بالا می رود ما تمام وسایل را در یک مکان پرت می کنیم اما برای بهره وری و سازمان دهی ملزم هستیم هر وسیله را در جای خاص خود قرار دهیم.

هر ماه یک مرتبه، دفتر کار خود را از تمام وسیله های غیر ضروری که برای مدت مشخصی نیاز ندارید پاک سازی کنید. برای اینکه بتوان کار را به خوبی انجا بدهیم نیاز به فضا داریم. پس هر ماه یک مرتبه این کار را انجام دهید و مطمئن باشد احساس سبکی به شما دست خواهد داد.

از نورهای طبیعی استفاده کنید

همچنین در طراحی مناسب یک دفتر نیاز است که مقدار مناسبی نور طبیعی قادر به ورود به فضای ما باشد. برخی نورهای مصنوعی باعث تولید ملاتونین در مغز و ایجاد حس خواب آلودگی می شوند.

2

 

اجتناب از رنگ های روشن و خنثی

خیلی وقت است برای همه ، تاثیر نور بر روحیه و احساسات افراد واضح و مشخص شده است. محیط اطراف محل کار ما به طور ناخودآگاه بر روی عملکرد ما تاثیر می گذارد. برای انتخاب رنگ مناسب باید رنگ هایی با سایه متوسط مد نظر باشند که با چشم سازگاری بیشتری داشته باشند.رنگ های قرمز آتشی،نارنجی و صورتی گرم مناسب برای دفتر کار نیستند. رنگ های خاکستری، سفید و بژ نیز مناسب برای اطراف محل کار نیستند چراکه حس خستگی و ملالت را به همراه دارند. رنگ های زرد و آبی و سبز باعث القای حس امید و ایجاد یک فضای شاد و خلاق می شوند که همه به نوبه خود در افزایش بهره وری موثر هستند.

3