بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

انواع کف پوش برای گاراژ

انواع کف پوش برای گاراژ

برای اینکه فضای گاراژتان را جذاب تر کنید، از کف پوش های سرتاسری براق گرفته تا کف پوش های قطعه قطعه ای، انتخاب های زیادی دارید. بهترین گزینه های انتخابی برای کف پوش بستگی زیادی به طرح فضای تان دارد. وقتی گاراژ برای پارک کردن اتومبیل تان مورد استفاده قرارمی گیرد کف پوشی نیاز است که مانع از ایجاد لکه شود، اما اگر گاراژ به عنوان اتاق اضافی مورد استفاده قرارمی گیرد به کف پوشی نیاز دارد که احساس راحتی به انسان بدهد. ما در اینجا نمونه های زیررا بررسی می کنیم و شما مقایسه کنید کدام یک مناسب خانه شما است.

توصیه: صرف نظر از انتخاب شما، مطمئن شوید قبل از شروع نصب کف پوش جدید به طور کامل هرگونه شکاف یا سوراخ بر روی کف گاراژ را برطرف کرده باشید.

مقایسه کف پوش ها و رو پوش ها

برای انتخاب بهترین گزینه، بسیار مهم است که بدانید می خواهید کف گاراژتان را کف پوش کنید یا اینکه یک روپوش بر روی آن نصب کنید. انتخاب کف پوش نیاز دارد موادی را با غلطک بر روی زمین بکشید. وسایل اصلی کف پوش اپوکسی و رنگ کاری است. مادامی که هردوی اینها مراحل یکسانی دارند، تفاوت هایی در ترکیبات شیمیایی و ماندگاری آنها وجود دارد.

مواد کف پوش بر روی کف زمین نصب می شوند و اگر  ضروری باشد می توان آنها را جدا کرد. این گزینه شامل کفی ها و آجرکاشی ها می شود که در رنگ ها ، سایزها و مواد گوناگون موجود هستند.

انواع کف پوش3

مقایسه اپوکسی و رنگ کاری

یک رنگ کاری خوب به سرعت لکه ها را می پوشاند و کف گاراژ را براق می کند. رنگ های پلاستیکی ارزان هستند، به راحتی کار می شوند و به سادگی می توان آنها را پاک کرد.

کف پوش اپوکسی به سختی آماده و قابل نصب می شود؛ اگرچه ازاستحکام بالاتری برخورداراست و مانع از خرابی می شود و ماندگاری بیشتری دارد. اپوکسی براق است و مانع از ایجاد هر لکه ای می شود. اگر شما این گزینه را انتخاب کنید، باید قبل از شروع مراحل نصب  حتما توصیه های سازنده را مطالعه نمایید.

انواع کف پوش2

مقایسه کف پوش های پلاستیکی با  سنگ فرش

اگر از گاراژ به عنوان مغازه استفاده می کنید کف پوش های پلاستیکی بهترین گزینه هستند. زیرسازی کف پوش های پلاستیکی این امکان را به شما می دهد که برای مدت طولانی روی آنها بایستید و اگر بر حسب تصادف ابزارتان برروی زمین افتاد مانع از ایجاد خرابی روی آن می شود. روغن و مواد شیمیایی اتومبیل به این کف پوش آسیب می رساند، بنابراین در فضایی که اتومبیلتان را پارک می کنید از این کف پوش ها استفاده نکنید. اگر تصمیم دارید گاراژتان را به دو قسمت تقسیم کنید که یک طرف آن را اتومبیلتان را پارک کنید وطرف دیگر را به مغازه تان اختصاص دهید، بهتر است از دو کف پوش استفاده کنید. می توانید کف پوش اپوکسی را در جایی که اتومبیلتان را پارک می کنید به کار ببرید و کف پوش پلاستیکی را در جایی که کار می کنید نصب کنید.

انواع کف پوش4

اگر از گاراژ به عنوان یک اتاق اضافی و یا فضایی برای دفتر کارتان استفاده می کنید سنگ فرش ها و سفال ها گزینه های بسیار خوبی هستند. قبل از اینکه فرش تان را قرار دهید(نصب کنید) با نصب سنگ فرش بر روی قطعه های بتونی احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. انتخاب بقایا یا تکه هایی از سنگ فرش می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. به ابزار فروشی محله تان و مغازه های فروش کف پوش بروید و با آنها در مورد طرح تان و محصولات آنها صحبت کنید. آنها می توانند گزینه های تخفیفی را برای کارتان به شما پیشنهاد بدهند.

انواع کف پوش5