بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

در دفتر کار خانگی تان فعال باشید

بیشتر شرکت های بزرگ و بنگاه های کوچک تلاش می کنند که بیشتر فعال باشند. بخشی از این سیاست های جدید شامل ارتباط از راه دور می شود. کار کردن در خانه زمانی که کارمندان مجبور به رانندگی و بسته بندی غذایشان نباشند، آلودگی هوا و ایجاد زباله را کمتر می کند. اگرچه این تغییر، مسئولیت ها را بر دوش تک تک کارمندان می اندازد. چندین فرصت برای ” فعال بودن ” در دفتر کار خانگی وجود دارد که ما در اینجا بهترین و ساده ترین ها را انتخاب کرده ایم تا به تکیه بر آنها فعالیت مان را افزایش دهیم. با تغییرات کوچک شروع کنید  تا تفاوت های بزرگی احساس کنید.

کاربرد کاغذ 

هنوز هم کاغذهای زیادی در خانه هدر می رود. کاغذهای باطله و پرداخت های اینترنتی قبض، که هر کدام از این ها کاغذهایی را برای چاپ کردن اطلاعات مورد مصرف قرار می دهند، اما حالا این ها را برای قبوض و اظهارات اداری در نظر بگیرید. تمام موارد فاکس را با ایمیل ضمیمه کنید، هر دو طرف کاغذ را چاپ کنید و یک طرف اسناد را برای اوراق اضافی استفاده کنید، اینگونه راه های دشوار و برگه یادداشت اضافی را حذف کرده اید.

از کاغذهای بازیافتی چاپگر استفاده کنید و با قرار دان یک جعبه بازیافتی نزدیک میز تان دسته کاغذ ها را نزدیک خود نگه دارید. اگر کاغذ هابه خاطرکارتان تیکه تیکه می شوند، آنها را ذخیره کرده  و برای بسته بندی خوراکی از آنها استفاده کنید.

کمی جلوتر بروید و تمام موارد چاپی کارتان را از جمله کارت های شرکت، آگهی بر روی کاغذ کوچک و جزواتتان را از یک چاپگر سبز خریداری کنید. آنها خدماتتان را با همان کیفیت به شما ارائه می دهند اما از کاغذ بازیافتی با جوهرهای سویا برای جلوگیری از آلودگی استفاده می کنند. تمامی این موارد در دفتر خانگی، هزینه های احتمالی را کم می کنند.

دفتر خانه5

 

تجهیزات

زمانی که می خواهید دفتر خانگی را مجهز کنید، علامت انرژی یا وسایل الکترونیکی ارزیابی محیطی (EPEAT ) را انتخاب کنید. علامت انرژی این اطمینان را می دهد که وسایل انرژی کافی و برای استفاده الکتریکی حداقل راهنما را دارند. ابزار ارزیابی الکترونیکی محیطی محصول، تصدیق می کند که تجهیزات از مواد بازیافتی/ قابل تحمل ساخته شده اند و این محصول کمترین آسیب را به محیط وارد می کند.

زمانی که وسایل قدیمی را تعویض می کنید، آنها را به نزدیک ترین زباله دانی محل تان نیندازید. آنها را به کتابخانه محله یا مرکز نگهداری از کودکان بی سرپرست اهدا کنید یا به کسی که نیاز دارد بدهید. در بیشتر مواقع، وسایل اهدایی کسر مالیات را به همراه دارد.

از باطری های قابل شارژ استفاده کنید و باطری های قدیمی را بازیافت کنید. این کار را می توانید برای جوهر کارتریج چاپگر هم انجام دهید. هر دوی آنها ارزان تر از نمونه مارک دار شان هستند و اگر باطری ها را نمی توانید به شرکت خریداری شده برگردانید همانند کارتریج خالی جوهر در ادارات می توانید برای کاهش هزینه ها آن ها را بازیافت کنید.

دفتر خانه4

مبلمان

اولین جاهای بازیافت مبلمان گاراژهای حراجی و فروشگاه های وسایل دست دوم هستند. از حراجی حیاط همسایه تان خرید کنید و از مغازه هایی استفاده کنید که وسایلش به مراقبت کمتری نیاز داشته باشد اما همچنان بتوان از آنها استفاده کرد. این کار نه تنها هزینه های اولیه تاسیس را کاهش می دهد، بلکه از دور ریختن قسمتی از مبلمان که سالم است جلوگیری می کند. بعضی وسایل نیاز به تعمیر ویا حداقل تمیز شدن دارند، اما این بهانه ی دیگری برای رفتن به بیرون است. اگر پیدا کردن وسیله ای مناسب برایتان سخت است، آن را باچند وسیله دیگر مانند در های کابینت که با میخ وصل شده اند درست کنید.

دفتر خانه3

اگر مبلمان جدید نیاز به تعمیر داشت، وسایلی را انتخاب کنید که محکم تر باشند و پس از مدتی استفاده بتوان آنها را بازیافت کرد. اقلامی که از بخشی از تخته درست شده اند دوری کنید زیرا اجزا آنها ضعیف و دور ریختنی است.

پیشنهاد دیگر استفاده از وسایلی است که از ابتدا از اجزا قابل تحمل و تجدید شدنی درست شده اند، و در انتها بازیافت می شوند. اینگونه وسایل از اجزائی ساخته شده اند که برای مصارف خانگی هم مفید هستند. این کار بازیافتی را از درون خانه تا کل آن انجام دهید.

دفتر خانه2

مصرف انرژی

انرژی برای دفتر خانه هزینه ای مداوم است. آنچه که پیداست، زمانی که افراد به محل کار یا مدرسه خود می روند خانه خالی است ولی باید برای جلوگیری ازاین هزینه ها شخصی همیشه در خانه بماند و با خانه مثل یک اداره رفتار کند.

بر روی گرمکن و ترموستات تایمر نصب کنید. حتی اگر کسی در خانه باشد، هیچ دلیلی برای داشتن آب گرم در طول روز نیست. برای اوقاتی که شخصی حمام کرده است و هر کار روزانه ای که نیاز به آب گرم دارید، تایمر را فعال کنید. این کار باعث استفاده کمتر از انرژی برق، گازطبیعی ، پروپان و هر انرژی که برای گرمکن مورد استفاده قرار می گیرد، شده و هزینه ها را هم کاهش می دهد.

 

نصب تایمر بر روی ترموستات به منظور انتخاب درجه زیستن برای خانه دار در طول روز است. در طول زمستان ۲۸ درجه برای خانه مناسب است، اما ممکن است زیاد راحت نباشید. پس،  دو تا سه درجه آن را پایین بیاورید و بببنید مناسب است یانه. دوباره، برای پایین آوردن درجه ( یا بالا بردن در تابستان ) در زمانی که افراد خارج از منزل هستند، تایمر نصب کنید. سپس یک عرق گیر بپوشید و یا در طول فصل پنجره را باز کنید.

داشتن تایمر برای هر دو وسیله یک روند نصب آسان است و از امتحان کردن آب گرم در ظهر یا بازی کردن با درجه آب گرم جلوگیری می کند. تنها چند درجه تفاوت در هر وسیله موجب کاهش هزینه ها می شود. هر دو گزینه باعث ذخیره پول و انرژی می شوند.

در گام بعدی، تمام وسایل برقی را به نوار برقی وصل کنید تا با یک کلید قطع شوند. به برق زدن وسایلی مثل چاپگر، لپ تاپ و دیگر وسایل برقی و رها کردن آنها کاری راحت است. متاسفانه، آنها همچنان از پریز برق می کشند. نیازی نیست که این وسایل برقی همیشه به پریز متصل باشند. استفاده از نوار برقی می تواند آنها را دوباره روشن کند و همچنین لامپ اشاره دستگاه ها را برای توجه اعضای خانواده روشن نگه دارد. ساعات اداری را انتخاب کنید و هرزمان که توانستید با آن پیش روید. زمانی که  ساعت کاری تمام می شود، کلید را خاموش کرده و از بازگشت مجدد خودداری کنید.

دفتر خانه ای را انتخاب کنید که  بیشتر از نور طبیعی در طول روز برخوردار باشد. اگر پنجره هایی بزرگ ندارید، از نورگیر های سقفی برای ورود نور به درون محل کاراستفاده کنید. نور طبیعی باعث بالا بردن حوصله و درنتیجه کیفیت کار کارمندانی که بیشتر وقت خود را جلوی کامپیوتر می گذرانند، می شود.

دفتر خانه1

حتی اتاق هایی با پنجره های شیشه ای در هر زمان نیاز به لامپ یا ثابت نور دارند. باز هم، وسایلی را انتخاب کنید که برای انرژی کارآمد باشند و برای جلوگیری از چشم درد نور کافی را به محیط برسانند. هر منبع نوری را با لامپ های نور فلورانس با کیفیت طولانی مدت مجهز کنید که این کار خود برای ذخیره انرژی موثر است. این لامپ ها گران تر از لامپ های پر نور هستند، اما دوام بیشتری دارند و با مقدار انرژی کمتری کار می کنند.