بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

چگونه سطوح چرب را تمیز کنید؟

اسپری پاک­ کننده (چربی­ گیر) بهترین راه­ حل و شگفت انگیزترین راه شناخته شده جهت تمیز کردن چربی ­هایی که در سطوح لوازم و اجاق گاز منزل پس از پخت و پز در آشپزخانه بوجود میاید، است. اگر چه بسیاری از اسپری های پاک­ کننده­ در بازار وجود دارد اما تعداد پاک­ کننده های طبیعی و مواد ارگانیک محدود است. نیازی نیست در این مورد نگران باشید. در حال حاضر شما می­توانید به راحتی و با سرعت بالا چربی­های سطوح منزل خود را پاک کنید. به یاد داشته باشید که پاک­ کننده های خانگی همیشه بهترین راه­ حل هستند چرا که آن­ها معمولا طبیعی بوده و شما دقیقا از محتویات آن آگاه هستید. شما حتی می­توانید عطر خود را در پاک کننده خانگی خود اضافه نمایید پس هرگز نگران پاک­ کننده با عطر و اسانس­های مختلف نباشید.

تمیز کردن سطح چرب2

مواد مورد نیاز:

ظرف اسپری، صابون مخصوص چربی( مانند مورفی)،عصاره مواد مختلف از جمله چای و رزماری وعصاره های گیاهی دیگر ،آب داغ، مایع رخت شویی

 

مرحله اول: آماده کردن اسپری

حذف نازل اسپری از بطری تا بتوانید مواد را داخل ظرف دیگری بریزید. مطمئن شوید که ظرفی را که انتخاب کردید از پلاستیک ساخته شده است و هیچ سوراخی در آن نیست. ظرفی که قبلا استفاده شده است را مطمئن شوید که کاملا تمیز است و آن را بطور کامل با آب بشورید.

تمیز کردن سطح چرب3

مرحله دوم: اضافه کردن روغن صابون و صابون های ضروری

یک چهارم فنجان صابون و ۱۰ تا ۱۲ قطره به انتخاب خود از اسانس خود را داخل آن ریخته و به آرامی تکان دهید تا به خوبی مخلوط شوند. در نهایت کف صابون تشکیل خواهد شد و به این معناست که مواد تشکیل دهنده به خوبی مخلوط شده­اند. محلول همگن، آشپزخانه و سطوح تمیزتری را تضمین می­کند.

تمیز کردن سطح چرب4

مرحله سوم: اضافه کردن آب

حال که روغن و صابون را ترکیب نمودید در این مرحله آب گرم را به آن اضافه می­کنید. و به آرامی تکان دهید تا زمانی که کف بیشتری بوجود بیاید.

تمیز کردن سطح چرب5

مرحله چهارم : اضافه نمودن اسانس مورد علاقه

زمانی که تمام مواد به طور کامل با هم مخلوط شد نازل بطری را گذاشته و مطمئن شوید که کاملا سرجایش قرار گرفته است. در این مرحله پاک کننده شما آماده است. با این حال می­توانید صابون و مواد شوینده دیگری به آن اضافه نمایید و یا از مواد ارزان­تر برای بوجود آمدن عطر و بوی مورد علاقه استفاده کنید. انواع صابون­ها با برندهای مختلف. نوشابه ها نیز همیشه برای از بین بردن سطوح چربی­ها راه­حل شگفت انگیز هستند.

تمیز کردن سطح چرب6

تمیز کردن سطح چرب7