بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

نکات قابل توجه در خرید اره عمود بر

نکات قابل توجه در خرید اره عمود بر

بی شک یکی از مهم ترین ابزاری که در رابطه کار با چوب نیاز داریم می توان اره عمود بر باشد. دراین متن به بررسی ویژگی ها و امکانات این دستگاه می پردازیم.

معمولا از این اره ها برای سهولت در کار و سرعت بخشیدن به عملیات استفاده می شود. به طور کلی دستگاه های عمودبر در توان های ۶۵۰ وات به بالا موجود هستند و در دورهای مختلف ۶-۳ موجود می باشند و به این دلیل توانسته اند مدل های بسیار مختلفی داشته باشند. وزن عمودبر ها حدود ۵/۲ تا ۳ کیلوگرم است و عمق برش آنها بر اساس نوع تیغه آن حدود ۸ سانتی متر است. به نظر بنده در فعالیت های معمولی و روزمره، از حداکثر سرعت اره استفاده نمایید این کار باعث می شود که دستگاه به خوبی خنک می شود و نیز به موتور بار اضافی وارد نمی شود و نیز برشکاری با ظرافت بیشتری انجام می شود.

اره عمودبر

برای بالا رفتن عمر اره تان به شما پیشنهاد می کنم، زمانی استفاده طولانی از دستگاه داشتید، تیغه را از دستگاه جدا کنید و دستگاه را با دور بالا(حداکثر سرعت اره) به مدت ۶۰ ثانیه نگه دارید تا موتور به خوبی خنک شده و نیز در دورهای مختلف قطعات خارجی دستگاه را روغن کاری نمایید تا دستگاه شما مستهلک نشود. شما می توانید با فشار باد گردوغبار و براده ها را از قسمت موتور و گیربکس خارج نمایید.

ویژگی ها

کلید دیمر بر روی دستگاه است و کلیدهای دیگری نیز بر روی این دستگاه موجود است از جمله: کلید تنظیم ضخامت برش وکلید پرتاپ باد.

اره عمودبر2

کلید تنظیم ضخامت برش: با توجه به شکل زیر این کلید را می توانید مشاهده کنید و ضخامت برش را تعیین کنید این کلید معمولا ۰ تا ۳ است و هر چه بیشتر باشد سرعت برش بالا رفته اما دقت آن کم می شود پس بهتر است بر اساس کارتان از این دکمه استفاده کنید.

اره عمودبر3

کلید پرتاپ باد :کلید دیگری که بر روی نمونه هایی از اره عمودبر ها موجود است کلید روشن شدن دمنده برای از بین بردن گردوغبار از روی کار است و باعث می شود شما دید بهتری به کار داشته باشید. یکی دیگر از امکاناتی که بر روی دستگاه ها وجود دارد صفحه مدرج شده است که با تنظیم آن می توان زاویه برش را بر اساس درجه تنظیم و برشکاری را انجام دهیم.

نکات مورد توجه قبل از خرید اره عمودبر

نوع کارتان را مشخص کنید و بر اساس آن بهترین خرید را انجام بدهید.

از خرید برندهایی غیر معتبر و ناکارآمد خودداری کنید.

به ضمانت نامه درج شده بر دستگاه توجه کنید و مورد توجه قرار دهید.

اگر کارهای نسبتا سنگین در بازه های زمانی بالا انجام می دهید، حتما دستگاه با دور بالا خریداری کنید.

به دیمر یا دکمه کنترل سرعت بر روی دستگاه توجه داشته باشید.

تیغه های مورد استفاده در این اره ها نیز بسیار مهم اند که شما می توانید این تیغه ها را بر اساس برند خوب تهیه کنید.

در آخر می توانید برندهای مختلف این عمودبر ها را در سایت ابزارمارت مشاهده فرمایید.