بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

saw4

تاریخچه دستگاه پروفیل بر

بریدن انواع لوله فلزی یا به طورکلی پروفیل به دقت زیادی نیاز دارد؛ زیرا با کوچکترین خطا در زاویه ی برش، شکل آنها تغییر میکند. از طرف دیگر، بریدن اجسامی که حالت خمیده یا لوله ای شکل دارند، کمی دشوار است و برش آنها به صورت دستی به زمان زیادی احتیاج دارد.برای برش راحتتر پروفیل بهتر است از ابزاری استفاده کنید که ضمن دقت بالا، به راحتی قابل استفاده باشد و زمان زیادی از شما نگیرد. یکی از بهترین گزینه ها برای این کار، استفاده از دستگاه پروفیل بر است.

پروفیل بر دیوالت

برش فولاد :

در سال ۱۹۶۳ شرکت اینگرسول میلینگ (Ingersoll Milling) وابسته به شرکت ماشین سازی راکفورد-ایلینوی برای توسعه کار خود جهت برش فولادهای کارخانه نیاز به یک دستگاه برش، بسیار احساس می شد در همین راستا دستگاهی را تولید و عرضه کرد که صفحه برش آن از جنس فولاد با درصد کربن بالا و جهت مقاوم سازی آن از کاربید استفاده گردید.

گیبرکس کشویی :

پس از آن شرکت ماشین سازی اولیور که در شهر دیترویت ایالت میشیگان واقع می باشد دستگاهی طراحی و اجراء کرد که گیربکس کشویی آن در زیر صفحه برش آن قرار داشت.پروفیل بر توسن

برش ریل های راه آهن :

در سال ۱۹۷۳ کارخانه راه آهن سازی آمریکا برای برش ریل های راه آهن خود و توسعه برنامه آن شرکت دستگاهی را که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر سرعت عمل، عملکرد خوب و مناسبی داشت را با نام تجاری AMSAW300-R طراحی کرد که در سراسر ایالات متحده آمریکا تا سال ۱۹۹۹ مورد استفاده قرار گرفت.

از آن تاریخ تا کنون مدل های متفاوتی برحسب نیاز صنعت طراحی و تولید شد.

امروزه پروفیل به جهت برش انواع فلزات در بازار ابزار به عنوان یک دستگاه پرمصرف مورد استفاده قرار می گیرد که بیشتر برندهای معتبر تولید ابزار، از تولید و فروش آن بهره مند اند.

پروفیل بر آاگ

دستگاه های  پروفیل بر ساخته شده توسط شرکت های دیوالت، متابو، میلواکی و رونیکس در بسیاری از مشاغل ساختمانی و صنعت به آسانی مورد استفاده قرار می گیرد. موتور قدرتمند این دستگاه ها با حداکثر توان برشی، بیشترین بهره وری را برای برش فلزات فراهم می کند.

برای مشاهده و بررسی دقیق این دستگاه ها می توانید صفحه پروفیل های فروشگاه اینترنتی ابزارمارت را مشاهده کنید.

قاب قابل تنظیم دستگاه به شما این امکان را می دهد که در حین کار، عملکرد برش فلزات را با دقت هرچه بیشتر انجام دهید.

دسته بسیاری از این دستگاه ها به صورت ارگونومیک طراحی و ساخته شده به طوریکه در حین انجام کار با دستگاه هیچ گونه خستگی احساس نشود.