بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

رویدادهای داغ مربوط به کاربرد تکنولوژی در خانه در سال ۲۰۱۷

در سال های گذشته ما شاهد پیشرفت های زیادی در تکنولوژی مورد استفاده در خانه بوده ایم. اما متاسفانه هنوز به حد کمال نرسیده است. در سال ۲۰۱۷ ما شاهد تعداد ایده های زیادی در کاربرد تکنولوژی در خانه نخواهیم بود، اما به جای آن شاهد یک پیشرفت بسیار بزرگ در ساخت خانه های هوشمند خواهیم بود که در پایین یک لیست ۵ موردی از این روند روبه‏رشد استفاده تکنولوژی را آورده ایم.

فناوری خانه های هوشمند، هوشمندتر می شود

برای مدت زمان بسیار طولانی، هوشمند بودن خانه ها یک ایده برای آینده بود. به لطف برخی پیشرفت های اخیر در صنعت، شاهد اتوماتیک شدن بسیاری از چیزها در اطراف خانه بوده ایم. به عنوان مثال شما هم اکنون توانایی خاموش و روشن کردن چراغ های خانه با استفاده از یک برنامه و یا از طریق فعال سازی صدا را دارید. البته ضعف این دستگاه ها تشخیص صحیح صدا است که در سال ۲۰۱۷ به لطف پیشرفت الگوریتم های جدید و به روز شدن این نرم افزارها این عیب تا حدودی برطرف خواهد شد.

واقعیت مجازی در خانه

شروع ایجاد این امر در سال ۲۰۱۶ بوده است اما انتظار می رود که در سال ۲۰۱۷ این واقعه به شکل مناسبی عملی شود. واقعیت مجازی تنها برای سیستم های بازی خانه نیست. از دیدگاه شما این مطلب که با استفاده از کامپیوتر خود، یک طرح جدید بر روی خانه ایجاد کنید و سپس درون خانه و حیاط خود در یک فضای مجازی قدم بزنید قابل باور است؟! استفاده از این واقعیت مجازی در سینما نیز یک پیشرفت چشم‏گیری است که به عنوان صنعت سرگرمی مورد توجه قرار دارد.

خرید مواد غذایی

خرید آنلاین مواد غذایی و آماده بودن آنها برای دریافت به موقع، برای کسانی که علاقه ای به رفتن به فروشگاه نداشتند یک رویا بود. بسیاری از شرکت ها در تلاش برای ارائه چنین خدماتی در سال ۲۰۱۷ هستند. شرکت آمازون در این عرصه پیشتاز است. نه تنها به شما امکان خرید آنلاین را می دهد بلکه این امکان را فراهم ساخته است که در فروشگاه ها (با نصب برنامه بر روی گوشی) شما حتی زحمت پرداخت پول را نیز متحمل نشوید. به این صورت که کافیست درون فروشگاه قدم بزنید و محصول مورد نظر را از قفسه بردارید و از فروشگاه بیرون بروید. خود سیستم به شکل هوشمند مبلغ را از اعتبار شما کسر خواهد کرد.

تعمیر به شکل هوشمند

وسیله های هوشمند به سبب پیشرفت تکنولوژی قادر به این خواهند بود که بعد از ایجاد مشکل خود را تعمیر کنند. حتی بهتر اینکه قادر خواهند بود شما و یا سازنده را در صورت بروز مشکل جدی باخبر کنند. حتی این امکان وجود دارد که در صورت بروز مشکل داخلی، شما را مطلع سازند تا خود شما آن را تعمیر کنید.

 

ربات ها در خانه

صنعت رباتیک پیشرفت چشم گیری در عرصه ساخت و بهداشت و درمان داشته است. اما چه پیشرفت هایی در ربات های خانگی صورت گرفته است؟ شما شاید یک ربات با قابلیت سرو غذا نداشته باشید اما می توانید یک ربات با توانایی پخت و پز برای خود در اختیار داشته باید. هرچند اکثر ما شاید علاقه ای به آشپزی ربات ها نداشته باشیم. اگرچه پیشرفت تکنولوژی خانه های هوشمند بسیار بسته به این است که ما قبلا چه امکاناتی در اختیار داشته ایم.