بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

معرفی برند بلک اند دکر

کمپانی بلک اند دکر

کمپانی بلک اند دکر Black ang Decker یک کمپانی آمریکایی با قدمت بیش از ۱۰۰ سال در زمینه تولید انواع ابزارآلات صنعتی و خانگی است. کیفیت، قدمت و نوآوری سبب معروفیت و محبوب شدن این برند در صنعت ابزارآلات در سراسر جهان شده است. باهم نگاهی به تاریخچه این برند بیندازیم:

۱۹۱۰- دو مرد با یک رویا

تنها با ۱۲۰۰ دلار، دو کارآفرین جوان یعتی دانکن بلک و الونزو جی دکر، یک فروشگاه ابزار در بالتیمور آمریکا تاسیس کردند و تولیدات اولیه آنها شامل دستگاه تولید شیشه شیر و دستگاه تولید آب نبات بود.

۱۹۱۶- انحصاری و محصولات قابل حمل

این طرح و برنامه شامل ثبت اختراع یک ماشه تپانچه، به نام بلک اند دکر بود و زمینه را برای صنعت امروز ابزارآلات جهان فراهم کرد. آنها شرکت « بلک اند دکر» را با پر کردن یک درخواست حق ثبت اختراع برای یک دریل برقی قابل حمل ۱.۲ اینچی آغاز کردند.

۱۹۱۷-اولین کارخانه آغاز به کار کرد

این شرکت اولین مرکز تولید خود در مقیاس بزرگ را در تاوسون، مریلند، شمال حومه بالتیمور افتتاح کرد.

۱۹۱۹- فروش پر رونق + ادامه رشد

فقط نه سال پس از تاسیس شرکت، فروش سالانه بلک اند دکر به بالای یک میلیون دلار رسید. در همان سال، این شرکت کارخانه جدید خود را در ابعاد ۲۰۰۰ فوت مربع افتتاح کرد.

۱۹۲۵- آموزش + توسعه

بلک اند دکر با به کارگیری دو دستگاه اتوبوس اقدام به ارائه محصولات خود به فروشنده ها کرد و عاملین کارخانه را به صورت سیار مورد آموزش قرار داد. در همان سال این شرکت به عنوان یک شرکت خدماتی در انگلستان ثبت شد.

۱۹۲۹- نمایشگاه پرواز

شرکت بلک اند دکر ابزارآلات ویژه خود برای تعمیر و بهینه سازی موتور هواپیما را در سفارشی از هواپیمای شش نفره Monoplane Travel Air به معرض نمایش می گذارد.

۱۹۳۶- ناقوس افتتاحیه

شرکت بلک اند دکر وارد بازار سهام نیویورک می شود.

۱۹۴۱- حمایت از متفقین

شرکت بلک اند دکر از طریق راه اندازی خط تولید فیوز و پوسته تفنگ و دیگر وسایل مورد نیاز در زمان جنگ در کارخانه شهر تاوسون، از نیروهای متفقین در جنگ دوم جهانی حمایت می کند.

۱۹۴۳- خدمات افتخار آمیز

به خاطر عملکرد خوب اش در زمان جنگ، این کمپانی مفتخر به دریافت اولین جایزه نیروی دریایی ارتش ایالات متحده می شود.

۱۹۴۶ اتقلاب  DIY

شرکت بلک اند دکر، اولین دریل برقی قابل حمل ( پرتابل) جهان را برای مصرف کنندگان معرفی می کند. این شرکت همچنین اقدام به راه اندازی تولید دریل و لوازم جانبی‌اش می کند که به انقلاب DIY لقب می گیرد.

۱۹۵۱- یک میلیون دریل

شرکت بلک اند دکر خط تولید یک میلیون دریل ۱.۴ اینچی را راه اندازی می کند.

۱۹۵۱- ریاست آلونزو جی. دکر

آلونزو جی. دکر به عنوان رئیس شرکت بلک اند دکر معرفی می شود.

۱۹۵۶- ریاست رابر دی. بلک

روبرت دی. بلک، برادر دانکن بلک، در پی درگذشت آلونزو جی. دکر به عنوان رئیس شرکت بلک اند دکر معرفی می شود.

۱۹۵۷- دستگاه چمن زن و انقلابی در باغبانی

شرکت بلک اند دکر با تولید اولین ماشین چمن زن برقی خود در این سال، انقلابی را در باغبانی رقم می زند. محصولی که برای استفاده تمام افراد طراحی شده بود.

۱۹۶۰- خرید دیوالت

شرکت دیوالت را پس از خرید آن از American Mechine and Foundry، تاسیس کرد.

۱۹۶۱- نوآوری های بی سیم

شرکت بلک اند دکر، نخستین دریل شارژی جهان با باتری نیکل کادمیوم را به جهان معرفی کرد.

۱۹۶۲- محصول بزرگ فضای باز 

شرکت بلک اند دکر با رونمایی از اولین ابزار قدرتی باغبانی شارژی جهان یعنی دستگاه شمشادزن شارژی، دل بسیاری از حیاط داران و خانه داران را به دست آورد.

۱۹۶۳- مسابقه فضایی

شرکت بلک اند دکر با توسعه محصولات شارژی و ابزارآلات با گشتاور بالا که مخصوص فضانوردان ناسا جهت کار در فضای بی وزنی طراحی شده است را رونمایی می کند و در پروژه موسوم به «پروژه جمینی ناسا» مشارکت می کند.

۱۹۶۴- آلونزو جی. دکر جونیور

فرزند آلونزو جی. دکر فقید و موسس شرکت، به عنوان مدیر عامل شرکت معرفی می شود.

۱۹۷۱ دریل ماه

با دریل نمونه بردار ساخته شده توسط شرکت بلک اند دکر، ناسا توانست با موفقیت از هسته ماه به صورت موفقیت آمیز در جریان ماموریت فضایی آپولو ۱۵ نمونه برداری کند. این دریل در ماموریت آپولو ۱۶ و آپولو ۱۷ نیز شرکت کرد.

۱۹۷۹ سلطه بر بازار جارو شارژی 

شرکت بلک اند دکر از محصول جدید خود یعنی جارو شارژی رونمایی کرد. این دستگاه یک وسیله عامه پسند بی سیم بود که از طریق نیروی مکش، می توانست به تمیز کردن سطوح بپردازد. این وسیله منجر به انقلابی در صنعت محصولات خانگی بی سیم شد.

۱۹۸۴- مجسمه آزادی

شرکت بلک اند دکر به عنوان تامین کننده ابزارآلات لازم جهت بازسازی مجسمه آزادی در نیویورک معرفی شد.

۱۹۸۴- سهم بازار محصولات کوچک خانگی

با خرید سهام شرکت جنرال الکتریک، شرکت بلک اند دکر به یکی از سهامداران عمده تولید محصولات و لوازم خانگی تبدیل شد.

۱۹۸۵- راه اندازی «پیرانا»

شرکت بلک اند دکر خط تولید تیغه اره کاربیدی خود به نام «پیرانا» را راه اندازی کرد.

۱۹۸۸- شارژ جهانی

شرکت بلک اند دکر، سیستم جدید شارژ باتری را که به آن univolt (شارژ جهانی) گفته می شود و در نوع خود اولین در جهان است به بازار عرضه کرد. سیستم پیشگامانه ای که قادر به شارژ باتری بین ۲.۴ و ۲۴ ولت است.

۱۹۹۴- چراغ قوه ماری شکل می درخشد

شرکت بلک اند دکر از چراغ قوه انعطاف پذیر که پدیده ای موفق در صنعت تجهیزات نوری بود، رونمایی کرد.

۱۹۹۸- ملافات با Mouse

شرکت بلک اند دکر با الهام از موس کامپیوتر، دستگاه سنباده برقی خود که از ایده های ارگونومیک و ساده پیروی می کرد را به بازار عرضه کرد. . این محصول، یکی از پرفروش‌ترین محصولاتش شد.

۲۰۰۶- فناوری لمسی

شرکت بلک اند دکر آچاری را به بازار عرضه کرد که دارای قابلیت های انحصاری فناوری لمسی بود و کاربر می توانست تنها با لمس یک دکمه، فک آچار را باز و بسته کند.

۲۰۰۹- راه حل های هوشمند

فناوری راه حل‌های هوشمند بلک اند دکر در این سال معرفی شد و بر اساس آن کاربران را قادر ساخت تا بسته به نوع کاری که می خواهند انجام دهند، مقدار مناسبی از قدرت و سرعت ابزار را انتخاب کنند

۲۰۱۰- هرجا می خواهی برو، به هرچه می خواهی برس

شرکت بلک اند دکر جاروبرقی ای را به بازار محصولات خانگی عرضه کرد که علی رغم جثه کوچک دارای موتوری طوفانی با قدرت عملکرد بسیار بالا بود. این جارو به دلیل قابلیت حمل در دست، این امکان را به کاربران می داد که با آن هر نقطه ای از خانه را که می خواهند به سهولت جارو کنند.

۲۰۱۰- جشن صدسالگی

شرکت بلک اند دکر، صدمین سال تاسیس اش را جشن گرفت. در این سال شرکت بلک اند دکر با شرکت استنلی ادغام شد و نام این کمپانی به استنلی بلک اند دکر تغییر یافت.

۲۰۱۲- انقلاب ژیروسکوپی

شرکت بلک اند دکر از اولین پیچ گوشتی حرکت فعال در جهان با ژیروسکوپ قابل شارژ رونمایی کرد. این ابزار به حرکت کاربر حساس است و قدرت کنترل و سرعت متغیر خارق العاده ای دارد.

۲۰۱۴- قدرت فوق العاده، زمان اجرای فوق العاده تر

این ماشین چمن زنی / حاشیه زنی دارای یک سوئیچ دو حالته با باتری لیتیوم ۲۰ ولتی است که به کاربران اجازه انتخاب بین قدرت بالا و سرعت اجرای بالا در کار با این محصول را می دهد. این دستگاه نمایی از افق پیش روی تکنولوژی ابزارآلات فضای باز است.

در پایان می توانید محصولات مربوط به برند بلک اند دکر را در سایت ابزار مارت مشاهده فرمایید.