بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

هنگام خرید اتولوله به چه مواردی باید توجه کرد؟

اتولوله یک ابزار کارآمد در کارهای ساختمانی است. اما هنگام خرید اتولوله به چه مواردی باید توجه کرد؟ در این متن قصد داریم به رعایت این نکات جهت تهیه یک اتولوله کارآمد جهت انجام کارهای ساختمانی شما اشاره کنیم.

 

راکت المنت دار: یکی از مهم ترین بخش های یک اتولوله که وظیفه ی تولید حرارت برای انجام عملیات اتو را بر عهده دارد راکت المنت دار است. اساسا جنس این بخش از تفلون است که ویژگی مهم آن نچسب بودن و انتقال سریع حرارت است. در برخی از برندهای اتولوله یک راکت یدکی نیز در جعبه ی محصول قرار دارد که در صورت خراب شدن آن می توانید به راحتی از راکت اضافی استفاده ببرید.

اتولولهلقمه ها: اجزاء کوچکی که روی راکت سوار می شوند و حرارت را به لوله های پلاستیکی منتقل می کنند لقمه ها هستند. معمولا چندین جفت لقمه در سایزهای متنوع داخل جعبه های اتو لوله موجود است. برخی اتولوله ها دارای یک مدل خاصی از لقمه هستند که قابلیت دسترسی به لوله های شکسته در دیوار را نیز به دستگاه می دهند و شما بدون نیاز به شکافتن دیوار می توانید لوله را به لوله ای دیگر متصل کنید.

اتولولهدکمه ی روشن و خاموش کردن دستگاه: با توجه به محیط کاری شما بهتر است از انواعی استفاده کنید که از کلید های ضد گرد و خاک و مقاوم در برابر رطوبت بهره مند باشند.

اتولوله

پایه: همه ی اتولوله ها دارای پایه هستند. برخی از آنها به راحتی روی پایه قرار می گیرند و برخی گیره های اتصال نامناسبی دارند. توصیه می کنیم پیش از خرید حتما به این مورد توجه کنید.

 

اقلام همراه: اکثر مدلهای موجود در بازار اقلام مناسبی همراه خود دارند. از اقلامی که معمولا همراه اتو لوله ها موجودند می توان به موارد زیر اشاره کرد: متر، قیچی پی وی سی بر، راکت اضافه، پیچ گوشتی چهار سو، دستکش و سیم سیار .

در پایان شما می توانید لیست کاملی از اتولوله های موجود با برندهای مختلف را در سایت ابزارمارت مشاهده فرمایید.