بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

مته و نکاتی درباره انتخاب مناسب آن

علم حفاری بسیار دقیق است. تفاوت یک کار خوب و بد در انتخاب هوشمندانه ابزار است. کافیست شما از یک مته مناسب با یک مقدار فشار لازم برای کار مورد نظر خود استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم راجع به مته و نکاتی درباره انتخاب مناسب آن صحبت کنیم.

مته و نکاتی درباره انتخاب مناسب آنانواع 

مته ها بسته به نوع کاربری و موادی که باید سوراخ کنند طیف گسترده ای دارند. پوشش آن ها نیز متناسب با نوع کاربری آنهاست.

مته ها با پوشش تیتانیوم سخت و با دوام هستند درحالیکه مته های کبالت و کاربیدی، سختی و کیفیت بالاتری دارند که متناسب با آن قیمت بالاتری نیز دارند.

نحوه کارکرد 

این لوازم فلزی با چرخش در جهت عقربه های ساعت بر روی ورقه های فلزی ایجاد سوراخ می کنند. هر پله موجود روی آن موجب گسترده شدن سوراخ و پیشرفت کار می شود.

گاهی اوقات قبل از استفاده از سایزهای بزرگ نیاز است که با مدل های کوچک تر سوراخی ایجاد کنیم تا در هنگام کار با مدل بزرگ تر راحت تر کار را پیش ببریم. یک سوراخ کوچک برای ایجاد یک چارچوب مرکزی، این عمل کمک می کند که در ابتدا که شروع به کار می کنید دریل از مسیر خود منحرف نشود. برای جلوگیری از افزایش بیش از اندازه حرارت در حین انجام کار استفاده از مایع برش، مورد نیاز است. مدل های سایز کوچک تر حرکت صحیح تری بر روی قطعه کار خواهند داشت. سپس یک مته بزرگ تر نصب می شود و کار را دنبال می کند تا ایجاد یک سوراخ بزرگ میسر شود.

انتخاب لوازم  مناسب نه تنها برای انجام کار بسیار با اهمیت است بلکه برای ایمنی هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

در پایان میتوانید لیستی از مته با برندهای متفاوت را در سایت ابزارمارت مشاهده فرمایید.