بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

مراقبت از چمن بدون استفاده از ماشین چمن زنی

مراقبت از چمن بدون استفاده از ماشین چمن زنی

مراقبت از چمن را میتوان به طور کامل بدون استفاده از ماشین چمن زنی در زمانی بسیار کمتر از آنچه قابل تصور است انجام داد. ابزارهای بسیار کمی برای انجام این کار لازم هستند که هیچکدام به الکتریسیته و یا هرگونه سوخت دیگری نیاز ندارند به همین دلیل روش های اقتصادی و سازگار با محیط زیست به حساب می آیند.

نکته اول: کوتاه کردن علف ها

برای کوتاه کردن علف ها استفاده از داس ابزار مناسبی است. زمانی که داس حرکت داده میشود و میچرخد، کار کوتاه کردن چمن ها بدون استفاده از ماشین چمن زنی انجام میشود. استفاده از داس به میزان چرخش و حرکت آن بستگی دارد. تیغه داس ۱۲ اینچ طول دارد و دندانه دار است. زمانی که از داس برای چمن زنی استفاده میشود باید چرخش آن کند باشد تا به راحتی کار را انجام دهد. قبل از اینکه شروع به چمن زنی با استفاده از داس کنید تصمیم بگیرید که کدام ناحیه از زمین باید کوتاه شود و کدام ناحیه باید دست نخورده باقی بماند.

نکته دوم: استفاده از چمن زن دستی

چمن زن دستی به عنوان وسیله ای برای جدا کردن نواحی مختلف چمن قابل استفاده است که با این کار قسمت های مختلف چمن برای مراقبت های بیشتر جدا میشوند. برای جدا کردن قسمت های مختلف چمن کافی است که با استفاده از چمن زن دستی قسمت های مختلف رو جدا کنید. با استفاده از این روش میتوان به راحتی قسمت های مختلف چمن را جدا کنیم و عملیات مراقبت را انجام دهیم.

نکته سوم: کاشت گیاهان جایگزین

استفاده از انتخاب هایی به غیر از کاشت چمن راهی بسیار ساده برای جلوگیری از نیاز مکرر به کوتاه کردن چمن است. گیاهانی شبیه به چمن هستند که در سطح زمین رشد میکنند و برخلاف چمن نیز خیلی بلند نمیشوند. این نوع گیاهان گزینه بسیار مناسبی نسبت به چمن های معمول هستند.

نکته چهارم: پرورش جوجه ها

نگهداری از جوجه ها نیز میتواند در کوتاه نگه داشتن چمن ها کمک کند! کافی است یک محفظه متحرک برای آنها بر روی چمن ها بسازیم تا به راحتی بتوان مکان آن را بعد از تمام شدن یک قسمت تغییر داد. همچنین این امکان وجود دارد که کل زمین را محدوده پرورش جوجه ها قرار دهیم و آن ها در این محفظه حرکت کنند. جوجه ها علف ها را میخورند به همین دلیل نیازی به ماشین چمن زنی نیست.

نکته پنجم: پرورش بز

چریدن و پرسه زدن بزها در زمین نیز میتواند نیاز به ماشین چمن زنی را کاهش دهد. یک نژاد خوب بز به راحتی میتواند اندازه چمن ها را به حالت دلخواه نگه دارد. در صورتی که نگهداری زمان بر و سخت باشد بهتر است که آنها را برای مدتی قرض بگیرید. مکان هایی هستند که این امکان را فراهم میکنند که برای مدت زمان محدودی بز ها را کرایه کرد. برای استفاده از این روش باید زمین را فنس بندی کرد.

نکته ۶: کاشتن گیاهان دیگر

کاشتن گلها، سبزیجات و گیاهان دارویی نیز میتواند جایگزین مناسبی برای چمن باشد. کاشت این گیاهان میتواند باعث استفاده مناسب و کاربردی از باغچه شوند در عوض چمن که تنها به منظور تزیینات خانه به کار میرود.

با به کار بردن این روش ها،  دیگر استفاده از ماشین چمن زنی لازم نیست. روش های دیگری مانند کاشت گل و دیگر گیاهان در باغچه های بزرگ و مالچ نیز میتوانند نیاز به استفاده از ماشین چمن زنی را کاهش دهند. اینها روش های بسیار عالی هستند به منظور این که دیگر نیازی به استفاده از ماشین چمن زنی نباشد.

در پایان میتوانید لیستی از انواع ابزارآلات باغبانی را با برندهای متفاوت در سایت ابزارمارت مشاهده فرمایید.