بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

نقد و بررسی اره عمود بر دیوالت مدل DW349

نقد و بررسی اره عمود بر دیوالت مدل DW349

اره عمودبر

این دستگاه برای برش در صنایع چوب استفاده میشود. اره عمودبر در برش هایی با طول و ضخامت کم کاربرد دارد. قابلیت برش زاویه ای نیز در این اره ها وجود دارد. تیغه اره به صورت عمود رو دستگاه نصب شده و چوب را در خط منحنی یا مستقیم برش می دهد. اره عمودبر را ممکن است با نام اره مویی نیز شنیده باشید. جنس تیغه و انعطاف پذیری آن در کارکرد تیغه بسیار موثر است.

دیوالت

شرکت دیوالت با نام تجاری DEWALT  یک شرکت با برند بین اامللی در عرصه تولید ابزارآلات صنعتی، ابزارآلات دستی جهت کارهای ساختمانی و تاسیسات، کارخانجات و کارگاه ها و دارای ابزارآلات نجاری و چوب بری است. لازم به ذکر است این برند یکی از زیرمجموعه های شرکت مادر Stanley Black & Decker به شمار می رود.

دیوالت از برند های با کیفیت به حساب می آید. اصالت این شرکت به آمریکا باز میگردد ولی در کشور های مختلفی مانند مکزیک، چین و … به تولید ابزار خود مشغول است. این برند توسط ابزار سپه به صورت انحصاری وارد کشورمان میشود. گارانتی محصولات دیوالت را همین شرکت بر عهده دارد.

اره عمود بر دیوالت مدل DW349

اره عمود بر دیوالت مدل DW349
اره عمود بر دیوالت مدل DW349

این مدل در کشور چین تولید میشود. یک تیغه مخصوص چوب  نیز همراه دستگاه است. دسته های دستگاه ارگونومیک بوده و با پلاستیک ضد لغزش پوشیده شده است. سطح ملامینه زیری دستگاه  لغزنده  و ضد خش است، تا با خیال راحت بتوانید سطح کار را در جهت مورد نظر برش دهید.  یک کلید قفل کن روی دستگاه قرار گرفته است.

دستگاه دارای دیمر است که در ۷ حالت میتوانید سرعت را تنظیم کنید. تعویض تیغه در این دستگاه بسیار ساده است. یک چراغ کنار تیغه قرار دارد برای زمان هایی که شرایط نوری خوبی برای کار ندارید.

مشخصات دیگر دستگاه:

  • موتور قدرتمند ۵۰۰ وات مناسب مصارف صنعتی و خانگی
  • دسته ارگونومیک با پوشش ضد لغزش
  • تعویض تیغه بدون نیاز به ابزار
  • قابلیت برش زاویه دار تا ۴۵ درجه از هر دو طرف(قابلیت فارسی بر)
  • دارای دیمر ۷ مرحله ای برای کنترل سرعت دستگاه
  • دارای کفی ضد خش جهت برش قطعات مختلف
  • قابلیت حرکت پاندولی ۳ مرحله ای برای برش سریعتر در مواد متراکم (حرکت پاندولی در اره عمودبر چیست؟)
  • ساخت کشور چین تحت لیسانس آلمان

 

اره عمود بر دیوالت مدل DW349

در زیر ویدیوی بررسی این محصول را مشاهده میکنید:

 

محصولات مشابه اره عمود بر دیوالت مدل DW349: