بلاگ ابزارمارت مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی

نقد و بررسی مینی فرز مدل 9557HNG ماکیتا

نقد و بررسی مینی فرز مدل ۹۵۵۷HNG ماکیتا

مینی فرز

دستگاه های مینی فرز یک ابزار چند کاره برای برش سنگ،پلاستیک،برش و پرداخت فلزات و یا برداشتن مواد اضافی از یک قطعه استفاده می شود.برش کاشی،ملات،آجر،سنگفرش،برش گچ و سیمان،زنگ زدایی،پاک کردن رنگ،تیز کردن تیغه ها و برش یا ساب استیل از دیگر کاربردهای فرزها می باشد.فرزها غالبا برای کارهای سنگین و بزرگ و به طور گسترده در کارهای فلزی و ساختمان سازی،بازسازی و نوسازی کاربرد دارند. نکته مهم در مینی فرزها قدرت موتور و ابعاد صفحه برش آن هاست که این دو متناسب باهم می باشند،یعنی با بالا رفتن قدرت موتور ابعاد صفحه برش نیز بزرگ می شود.منبع تغذیه،سرعت آزاد و سایز میله(محور) از دیگر مواردی است که در انتخاب مینی فرز اهمیت دارد.

مدل های کوچک تر با توان پایین تر و با صفحه ۱۱۵ میلی متری می باشند.فرزهای آهنگری دارای صفحات ۱۸۰ میلی متری و انواع سنگبری دارای صفحه ۲۳۰ میلی متری می باشند.

برند ماکیتا

شرکت ماکیتا در سال ۱۹۱۵ شروع به کار کرده و همزمان شرکت های تعمیراتی خود را در ناگویای ژاپن و توکیو و اوزاکا بنا کرد. در سال ۱۹۳۸ محصولات الکتریکی خود را به بازار عرضه کرده و در اپریل سال ۱۹۴۵ نزدیک به جنگ جهانی دوم مکان خود را به سیمیوشی چو نزدیک شهر آنجو انتقال دادند تا از نبرد هایی هوایی متفقین آن روز ها دور مانند. شروع کار جدی و پیشرفت آنها را می توان از سال ۱۹۵۸ با عرضه محصولات جدیدتر مثل رنده برقی به بازار دانست به طوری که در سال ۱۹۶۹ با گذشت یک دهه با عرضه دریل شارژی، این شرکت در ابزارآلات از دیگر شرکت ها سبقت گرفته و محصولات خود را گسترش بیشتری داد.

در کشور ما ماکیتا یک محصول پرفروش و با قیمتی مناسب به بازار می رسد. گارانتی این برند را شرکت صنعتی تیوا در ایران عرضه می کند.

مینی فرز مدل ۹۵۵۷HNG ماکیتا

مینی فرز مدل 9557HNG ماکیتا
مینی فرز مدل ۹۵۵۷HNG ماکیتا

مینی فرز ماکیتا ساخت چین تحت لیسانس ژاپن تولید می شود. جعبه دستگاه شامل دفترچه راهنمای فارسی، صفحه ۱۱۵ میلی متر ساب آهن، دسته جانبی، قاب محافظ، آچار باز و بسته کردن صفحه و خود دستگاه می شود. قفل کن شف روی دستگاه برای باز و بسته کردن صفحه استفاده میشود.

از ویژگی های دستگاه:

  • دارای عایق دوبل
  • دارای طول ۲۷۱ میلیمتری
  • دارای موتور قدرتمند ۸۴۰ واتی
  • مناسب مصارف صنعتی
  • دارای وزن ۲ کیلوگرم
مینی فرز مدل 9557HNG ماکیتا
مینی فرز مدل ۹۵۵۷HNG ماکیتا

در زیر میتوانید ویدیوی بررسی این محصول را مشاهده کنید.

گارانتی

این محصول دارای گارانتی ۱۲ ماهه تیوا میباشد.

 

محصولات رقیب:

  • مینی فرز مدل G12SR4 هیتاچی

مینی فرز مدل G12SR4 هیتاچی
مینی فرز مدل G12SR4 هیتاچی
  • مینی فرز مدل GWS9-115 بوش

مینی فرز مدل GWS9-115 بوش
مینی فرز مدل GWS9-115 بوش