بلاگ ابزارمارت https://blog.abzarmart.com مطالب آموزشی برای مهارتهای فنی Wed, 19 Jul 2017 06:56:59 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 https://blog.abzarmart.com/wp-content/uploads/2017/05/128.128.png بلاگ ابزارمارت https://blog.abzarmart.com 32 32 صرفه جویی در مصرف آب با راهکارهای ساده https://blog.abzarmart.com/1396/04/26/saving-water.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4435 https://blog.abzarmart.com/1396/04/26/saving-water.html/#respond Mon, 17 Jul 2017 07:30:44 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4435 چند سالی است که با آمدن تابستان نگرانی­ها نسبت به منابع آب آشامیدنی در ایران شدت می­گیرد. با توجه به آمار بانک جهانی میانگین مصرف...

نوشته صرفه جویی در مصرف آب با راهکارهای ساده اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
چند سالی است که با آمدن تابستان نگرانی­ها نسبت به منابع آب آشامیدنی در ایران شدت می­گیرد. با توجه به آمار بانک جهانی میانگین مصرف آب سالانه هر ایرانی ۱۲۸۸ متر مکعب می­باشد در حالی که این میانگین در سطح جهانی معادل ۵۰۶ متر مکعب است؛ به عبارت دیگر میانگین مصرف آب هر ایرانی بیش از دو برابر میانگین جهانی است. ایران از لحاظ اقلیم کشوری نیمه خشک به حساب می­آید و منابع آب شیرین آن با چنین رویه­ ای استفاده­ای در خطر جدی هستند و این قضیه می تواند زندگی آیندگان ما را به خطر بیاندازد، این موضوع باعث شده که هر فرد باید در مصرف آب صرفه جویی کند.

همه­ ی ما در زندگی روزمره خود اجباراً با آب سر و کار داریم و با توجه به نیاز و عادات همیشگی میزان قابل توجهی آب را مصرف می­کنیم. اما می­توان با راهکارهای ساده مصرف آب را تا حد زیادی کاهش داد. در این مطلب راهکارهایی را ارائه می دهیم که می توان به وسیله آنها به سادگی در مصرف آب منزل صرفه جویی کرد.

راه هایی ساده جهت صرفه جویی در مصرف آبشیر را ببند!

توصیه­ای که همیشه بر آن تاکید شده، اما هنوز جای تکرار دارد. بستن شیر آب هنگام مسواک زدن، اصلاح کردن یا شستن دست ها با صابون می­تواند در مصرف آب را تا ۳۶ لیتر صرفه جویی کرد.

زمان بندی صحیح

سعی کنید مدت دوش گرفتن خود را کم کنید. استفاده کردن از تایمر می تواند کمک زیادی کند. با کم کردن مدت زمان دوش گرفتن از ۲۰ دقیقه به ۱۵ دقیقه ، میتوان ۲۳ لیتر آب را حفظ کرد.

 

راه هایی ساده جهت صرفه جویی در مصرف آب2

ظرف ظرف ظرف!

۸ تا ۱۴ درصد آب مصرفی در منزل به آشپزخانه اختصاص دارد؛ شست و شوی ظرف­ها و پخت و پز. حین شستن ظرف ها با رعایت دو  نکته میتوان تا ۵۰ درصد میزان آب مصرفی را کاهش داد. استفاده از اسکاچ به جای آب برای کندن باقی مانده غذا روی ظروف و بستن خروجی آب سینک و استفاده کردن از آب جمع شده در سینک به جای باز گذاشتن شیر آب. همچنین استفاده کردن از مدل­های جدید ماشین ظرفشویی در مصرف آب مورد نیاز ظروف را تا ۱۱ برابر صرفه جویی کنید.

 

دست به آچار شوید

در حال حاضر شیرآلات متنوعی در بازار می­توان یافت که طراحی آنها با تمرکز بر روی صرفه­ جویی آب انجام شده است. با تعویض شیرها می­توان از هدر رفتن بیش از ۱۰۰۰ لیتر آب در سال جلوگیری کرد. همچنین با استفاده کردن از سر آبپاش برای شلنگ باغچه ۵۰ درصد آب مصرفی کمتر شده و کنترل بیشتری بر جریان آب شلنگ خواهید داشت.

پیگیر باشید

دنبال کردن میزان آب مصرفی خانه از طریق کنتورآب کمک زیادی در اداره وضعیت مصرف آب می­کند. همچنین از این طریق می­توان نشتی­های احتمالی در سیستم لوله­کشی را نیز پیدا کرده و رفع نمود. رفع که کردن شیرهای مختلف خانه نیز کمک به سزایی در این امر می­کند. شیری که در هر ثانیه یک قطره آب از آن می­چکد، سالانه بالغ بر ۳۰ هزار لیتر آب را هدر می­دهد.

پُر کنید

هنگام استفاده از ماشین لباسشویی یا ظرفشویی، سعی کنید تا تمام ظرفیت آن را پر کنید و از حالت ECO که کمترین میزان آب را مصرف میکند استفاده نمایید.

پیمانه

هنگام شستن کف خانه یا سطوح مختلف، به جای شلنگ از سطل برای ریختن آب استفاده کنید. اینکار باعث می­شود به میزان مشخص و محدودی آب استفاده کنید و هدر رفت آنرا به طور قابل ملاحظه­ای کاهش می­دهد.

بازیابی

آب بارانی که در زمان­های مختلف سال می­بارد اگر ذخیره شود در مواردی همچون آبیاری باغچه­ها یا جتی شست و شوی خودرو قابل استفاده است. به آب بازمانده از باران آب خاکستری نیز می­گویند. با نصب ادواتی برای جمع­آوری باران از پشت بام و انتقال آن به بشکه­هایی برای ذخیره، منبع آبی را برای شما فراهم می­کند که می توانید به سادگی از آن برای مصارف غیر بهداشتی استفاده کنید. هرچند این روش در مناطقی از ایران قابل اجرا نمی­باشد، اما نقش به سزایی را می­تواند در صرفه جویی آب مصرفی منزل ایفا کند.

نوشته صرفه جویی در مصرف آب با راهکارهای ساده اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/26/saving-water.html/feed/ 0
معرفی برند آ اِ گ (AEG) https://blog.abzarmart.com/1396/04/24/aeg.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4380 https://blog.abzarmart.com/1396/04/24/aeg.html/#respond Sat, 15 Jul 2017 07:30:46 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4380 شرکت آلمانی AEG که کوتاه شده­ی عبارت  Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaftبه معنی «سهامی عام الکتریک» می­باشد، امروزه از بزرگترین شرکت­های تولید ابزارآلات صنعتی به حساب می­آید که...

نوشته معرفی برند آ اِ گ (AEG) اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
شرکت آلمانی AEG که کوتاه شده­ی عبارت  Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaftبه معنی «سهامی عام الکتریک» می­باشد، امروزه از بزرگترین شرکت­های تولید ابزارآلات صنعتی به حساب می­آید که در زمینه­های مختلف دیگری همچون ارتباطات، انتقال نیرو، لوازم خانه، صنعت چاپ و صنعت خودرو نیز فعالیت می­کند.

تاریخچه

اِمیل راتنا در سال ۱۸۸۳ با در دست داشتن انحصار تولید لامپ­ اختراع ادیسون، این کمپانی را به عنوان تولید کننده­ی لوازم الکتریکی در برلین بنا نهاد؛ تا سال ۱۹۲۰ کمپانی «آ اِ گِ» تا حدی در زمینه­ی برق و جوانب مختلف آن پیشرفت کرده بود که یکه­تاز اروپا و حتی دنیا شده و کمپانی دیگری قادر به رقابت با آن نبود. در این سال ها فعالیت شرکت به بخش های مختلف مهندسی برق، روشنایی، قدرت، خط­آهن، نیروگاه برق،توربین بخار، اتومبیل و تولید کابل گسترش یافته بود. پس از جنگ جهانی دوم روند پیشرفت کمپانی سیر نزولی را طی کرده و دفتر اصلی این شرکت به فرانکفورت نقل مکان کرد. این کمپانی فراز و نشیب های زیادی را تا سال ۱۹۸۵ تجربه کرد، تا شرکت مادر دایملر-بنز ۱۹۸۵ به طور کامل کمپانی «آ اِ گِ» را خرید و تا به امروز مالکیت آن را به عهده دارد. جدا از بخش اکتری و برق، این کمپانی نقش مهمی در صنعت راه آهن و هوایی آلمان نیز ایفا کرده است.

به علت رکود و فروپاشی کمپانی اصلی، شرکت الترولوکس در سال ۲۰۰۵ امتیاز این شرکت را خرید. تولید ابزار آلات صنعتی تنها بخش کوچکی از فعالیت های شرکت «آ اِ گِ» می­باشد. امروزه این بخش از تولیدات کمپانی به عنوان زیرمجموعه­ی شرکت TTI (شرکت صنایع تکترونیک) در کنار محصولات شرکت هایی همچون میلواکی به بازار عرضه می­شود.

 

با بیش از ۱۰۰ سال سابقه در صنعت تولید ابزار، شرکت AEG با شعار «بی­نقص در فرم و عملکرد» با گستره­ی وسیعی از محصولات، در زمره­ی شرکت­های نوآور ویشتاز این صنعت قرار می­گیرد.

این کمپانی با رقم زدن پروژه­ی ۱Earth  اهداف خود را بر کاهش تاثیر تولیدات شرکت بر محیط و هدایت عملکردهای آن طبق توسعه پایدار متمرکز کرده است. همچنین با پایه­ریزی بنیادهای خیریه، برای آموزش، هنر، افراد بی­خانمان و طبیعت اهمیت ویژه­ای قائل شده و بخشی از درآمد سالانه­ی خود را صرف این موارد می­کند.­­­

در پایان شما می توانید لیست کاملی از محصولات شرکت AEG را در سایت ابزارمارت مشاهده فرمایید.

نوشته معرفی برند آ اِ گ (AEG) اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/24/aeg.html/feed/ 0
چگونه چراغ های ماشین خود را برق بندازید؟! https://blog.abzarmart.com/1396/04/21/how-to-make-your-headlights-shine-like-new.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4343 https://blog.abzarmart.com/1396/04/21/how-to-make-your-headlights-shine-like-new.html/#respond Wed, 12 Jul 2017 07:30:26 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4343 بیشتر چراغ های جلو ماشین ساخته شده از پلاستیک پلی کربنات است که بادوام و مقاوم در برابر خراش است. با گذشت زمان، پلی کربنات...

نوشته چگونه چراغ های ماشین خود را برق بندازید؟! اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
بیشتر چراغ های جلو ماشین ساخته شده از پلاستیک پلی کربنات است که بادوام و مقاوم در برابر خراش است. با گذشت زمان، پلی کربنات به دلیل تابش اشعه ی فرابنفش و تخریب لایه بیرونی پلاستیک، کدر می شود. خوشبختانه محصولات زیادی در بازار وجود دارد که به شما کمک می کند تا روشنایی آنها را بازگردانید. در اینجا نحوه تمیز کردن چراغ های خودرو را به شما توضیح می دهیم تا مثل روز اول به نظر برسند.

امروزه اکثر خودروها و کامیون ها با چراغ های هالوژن-کوارتز که پشت بازتابنده پلاستیکی بزرگ قرار دارند، ساخته می شوند. سطح بیرونی چراغ ها از پلی کربنات ساخته شده است که بسیار سبکتر از شیشه و در برابر ترک مقاوم هستند. با این حال بعد از چند سال قرار گرفتن در برابر نور خورشید و اشعه، تمایل به تارشدن دارند. مسلما راه های دیگری برای این کار وجود دارد اما می توان بسیار هزینه بر باشند.

خوشبختانه راه های ارزان و سریعی وجود دارد تا پلاستیک پلی کربنات پولیش شده و مثل روز اول به نظر برسد.

 1. ماشین خود را بشویید

ماشین خود را بشویید تا آلودگی های روی سطح آن برطرف شود. از کمی واکس در اطراف چراغ ها استفاده کنید.

 1. اطراف چراغ ها را بپوشانید

با استفاده از نوار چسب اطراف چراغ ها را بپوشانید تا ماده پولیش دهنده با بدنه ماشین تماس پیدا نکند. ماده ای که برای پولیش کردن استفاده می شود می تواند با مواد کرومی واکنش نشان دهد و کروم را از بین ببرد.

 1. سمباده زدن

با استفاده از سمباده لایه بیرونی مه آلودگی را از بین ببرید. این عمل یکی از مهمترین گام ها است پس با دقت انجام دهید. زمانی که کار شما تمام شود سطح چراغ باید عاری از هرگونه زردی و سطوح خشک و خشن باشد. برای انجام این عمل یک سمباده شماره ۱۰۰۰ را در آب سرد به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید. سعی کنید تمام سطح آنها را پوشش دهید و همیشه در یک جهت عقب و جلو بروید. سطح مورد نظر را در حین انجام کار خیس نگه دارید. مراقب باشید که به رنگ بدنه ماشین آسیب نرسانید. از کف دست خود برای مطابقت با سطح منحنی چراغ استفاده کنید.

سمباده زنی را تا جایی ادامه دهید که تغییر رنگ و خراش های مد نظر برطرف گردد. سطح را با استفاده از یک دستمال خشک کنید و نحوه سمباده زدن خود را بررسی کنید. بعد از اتمام کار سطح را تمیز و خشک کنید.

سمباده زدن را این دفعه با کاغذ سمباده شماره ۱۵۰۰ ادامه دهید و در زاویه مناسب نسبت به کار قبلی خود پیش بروید. کاغذ سمباده را خیس نگه دارید. تمام سطح را پوشش دهید و تمیز کنید. این کار را هر بار با زاویه مناسب نسبت به آخرین شیب تکرار کنید. این عمل را با سمباده های ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ و ۳۰۰۰ نیز انجام دهید.

 1. پولیش کردن

یک پولیش خوب خراش های به جا مانده از کاغذ سمباده را برطرف کرده و سطح را براق می کند.

حال تصور کنید که سطح کار شما کمی تار است. با استفاده از ماده پولیش دهنده و یک دستمال پشمی شروع به پولیش کردن سطح چرغ کنید. این عمل با حرکت دایره ای انجام دهید. احتمالا هر چراغ مدت ۱۰ دقیقه برای براق شدن زمان نیاز داشته باشد. بعد از اتمام پولیش کردن، به عنوان گام آخر از مقداری واکس برای کامل کردن این فرآیند استفاده کنید.

 1. عامل محافظت کننده فرابنفش

در مرحله سمباده زنی شما تمام لایه های محافظت کننده که به صورت اورجینال روی چراغ وجود داشت را از بین بردید. حال اگر از این لایه محافظت کننده استفاده نکنید امکان دارد چراغ های شما بعد از گذشت چند هفته مجدد تار شوند.

 1. چراغ های خود را تنظیم کنید

اگر شما برای تمیز کردن چراغ های خود را جداکرده اید، بعد از وصل مجدد چراغ ها باید آن ها را تنظیم کنید.

۱- ابتدا ماشین خود را در چند سانتی متری درب گاراژ و یا دیوار خانه پارک کنید.

۲- سپس با استفاده از یک گچ موقعیت نور چراغ ها را نشانه گذاری کنید.

۳- به مقدار ۷.۵ متر (تقریبا دو برابر طول ماشین) به عقب حرکت کنید. نور چراغ ها با اختلاف کمی باید روی همان نقطه علامت گذاری شده قرار بگیرند.

 1. اگر تنظیم نبودند با استفاده از تنظیم کننده های چراغ، آن ها را تنظیم کنید.

نوشته چگونه چراغ های ماشین خود را برق بندازید؟! اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/21/how-to-make-your-headlights-shine-like-new.html/feed/ 0
۱۰ عدد لوازم جانبی مورد نیاز در سفر https://blog.abzarmart.com/1396/04/19/10-most-underrated-off-road-accessories.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4330 https://blog.abzarmart.com/1396/04/19/10-most-underrated-off-road-accessories.html/#respond Mon, 10 Jul 2017 07:30:53 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4330 شاید برای شما این موضوع که چه لوازمی را باید در جاده همراه داشته باشید تا به مشکل نخورید، ضروری باشد. در این متن سعی...

نوشته ۱۰ عدد لوازم جانبی مورد نیاز در سفر اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
شاید برای شما این موضوع که چه لوازمی را باید در جاده همراه داشته باشید تا به مشکل نخورید، ضروری باشد. در این متن سعی شده است به لوازم جانبی جاده ای که شما به آنها امکان نیاز را پیدا می کنید، اشاره و توضیح داده شوند.

 1. فشار سنج

هنگام عبور از سنگ و شن و ماسه عمیق، بهتر است که فشار هوای لاستیک کم باشد تا بیشترین کشش ایجاد شود. اغلب فشار لاستیک در حدود ۳۰spi است و باید در حدود ۱۵psi کم شود. از آنجایی که این عمل می تواند زمان زیادی از ما بگیرد، با استفاده از یک فشار سنج، قادر خواهیم بود در یک زمان بهینه و با سرعت عمل بالا این کار را انجام دهیم. با استفاده از این ابزار دستی، دقت کار ما بسیار بالا رفته و می توانیم فشار دقیق را بررسی کنیم.

 1. کیت لوازم تسمه و بست

اگر ماشین شما دارای یک سیستم الکتریکی در جلوی سپر خود، برای هشدار دادن در مواقع حساس نیست، هنوز می توانید با استفاده از یک کیت ابزار، این مشکل را پوشش دهید. این کیت ابزار شامل یک جفت تسمه، بست های مخصوص و جک است که در مواقع نیاز به کمک ما خواهد آمد.

 1. رمپ های کششی

امروزه ترفند قدیمی بستن یک پوشش حصیری روی لاستیک، به خوبی جواب نمی دهد. گاهی اوقات باید از رمپ های کششی استفاده کرد. این لوازم بسیار با ارزش بوده به ویژه اگر شما به تنهایی سفر می کنید چراکه بدون نیاز به کمک یک وسیله نقلیه دیگر، قادر خواهید بود از مخمصه بیرون بیایید. به راحتی رمپ ها باز کنید و آنها را زیر لاستیک هایی که در شرایط گل آلود، شنی و یا برفی گیرکرده اند، قرار دهید.

 1. کمپرسور هوا

زمانیکه در مسیرهای سنگی و خاکی رانندگی می کنید، مجبور خواهید شد که مجدد لاستیک خود را باد کنید. اما پیدا کردن منبع هوا کار راحتی نیست. برای همین امر، وجود یک کمپرسور هوای همراه گزینه بسیار مناسبی است. این ابزارها بوسیله برق ماشین کار می کنند. دقت داشته باشید برای جلوگیری از خالی شدن باتری، ماشین را روشن نگه دارید.

 1. بیل تاشو

با استفاده از بیل می توان به بیرون آمدن وسیله نقلیه خود که در جایی گیرکرده است، بپردازید. زمانیکه چرخ های ماشین به صورت درجا چرخش می کنند، با استفاده از بیل می توان خاک های نرم را بیرون آورد و سنگ، چوب و یا وسایل کششی وارد کنید. برای راحتی حمل و نقل می توان از یک بیل تاشو استفاده کرد.

 1. جک

جک های معمولی خیلی قابل اعتماد نیستند. جک های Hi-Lift یک ابزار بلند است و می توان بیش از کارایی یک جک ساده را داشته باشد. به طور مثال می توان به عنوان یک اهرم دستی از آن استفاده کرد. این ابزار قابلیت کشش وسیله نقلیه را از شن و ماسه عمیق دارد. این ابزار شما را قادر می سازد که وسیله نقلیه را از قسمت چرخ ها، به جای سپر و یا بدنه، بیرون بکشید.

 1. کیت پزشکی

گشت و گذار در خارج از شهر بسیار سرگرم کننده خواهد بود، البته اگر ما را از امکانات مورد نیاز دور نکند. اگر یک حادثه در سفر بوجود آید، نیاز است که  یک سری اقدامات اولیه را انجام دهیم. یک کیت پزشکی برای هر وسیله نقلیه ضروری است و هرچه کامل تر، بهتر.

 1. کیف ابزار

هرچه مسیر طولانی تر باشد، امکان ایجاد مشکل نیز بیشتر خواهد بود. بسیار عاقلانه است که از یک جعبه ابزار کامل، بسته به نوع ماشین و مسیر مورد نظر، برای وسیله نقلیه خود استفاده کنید. علاوه بر ابزارآلات معمولی مانند آچارها، انبردست ها و گیره ها، وسایل دیگری نیز وجود دارد که گاها بسیار کارآمد هستند. نظیر اپوکسی JB Weld که بسیار مستحکم است و قادر است که یک سوراخ بسیار بزرگ در دیفرانسیل را وصله کند تا شما به خانه برسید. و یا وسایل چند منظوره و یا یک ظرف WD-40 نیز می توان کارآمد باشد. طناب و سیم و نوار نیز به نظر مفید می آیند.

 1. یخچال های همراه

حتی در سفرهای جاده ای کوتاه شما میخواهید آب و غذا بخورید. مشکل اینجاست که اکثر یخچال های ساخته شده مناسب محیط های خشن نیستند و لولا ها و دسته های آن ها گاها می شکند. خرید یک خنک کننده همراه کار منطقی است و این محصول می توان کنار صندلی، و یا در هنگام قدم زدن با شما باشد و در محل دلخواه شما قرار گیرد.

 1. کپسول آتش نشانی

همیشه یک دستگاه آتش نشانی با درجه B( مایع) و C(تجهیزات الکتریکی) در وسیله نقلیه خود داشته باشید. مراقب لوازم شتاب دهنده آتش داخل وسیله نقلیه خود نظیر روغن ها، چرخ ها و اگزوز باشید.

نوشته ۱۰ عدد لوازم جانبی مورد نیاز در سفر اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/19/10-most-underrated-off-road-accessories.html/feed/ 0
انواع پیستوله و سیستم های رنگ رسانی https://blog.abzarmart.com/1396/04/17/pistole.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4299 https://blog.abzarmart.com/1396/04/17/pistole.html/#respond Sat, 08 Jul 2017 07:30:07 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4299 پیستوله ها بر اساس نوع سیستم رنگ رسانی به سه دسته تقسیم می شوند : سیستم رنگ رسانی ثقلی(Gravity feed spraying) سیستم اسپری سیفونی (Siphon...

نوشته انواع پیستوله و سیستم های رنگ رسانی اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
پیستوله ها بر اساس نوع سیستم رنگ رسانی به سه دسته تقسیم می شوند :

 1. سیستم رنگ رسانی ثقلی(Gravity feed spraying)
 2. سیستم اسپری سیفونی (Siphon spraying)
 3. سیستم اسپری تحت فشار (Pressure feed spraying)

سیستم رنگ رسانی ثقلی :

در این نوع کاسه یا ظرف رنگ روی پیستوله رنگ پاش قرار گرفته و رنگ در اثر نیروی جاذبه زمین به عبارتی نیروی وزن خود توام با نیروی مکش هوای فشرده به کلاهک هدایت و پخش می شود.

این سیستم نسبت به سیستم سیفونی نیاز به هوای فشرده کمتری دارد در نتیجه ضایعات رنگ کمتری هم در این سیستم وجود دارد. منبع در این سیستم با زاویه ۴۵ درجه نصب شده تا بتوان آن را برای سطوح عمودی و افقی به کار برد.

 1. سیستم اسپری سیفونی :

در این نوع کاسه رنگ در زیر پیستوله رنگ پاش قرار گرفته زمانی که هوا با سرعت زیاد از یک مجرای تنگ رد می شود حالت مکش ایجاد می کند. از این سیستم به همراه فشار هوای جو که توسط سوراخی در روی منبع به سطح مایع فشار وارد می کند برای بالا آوردن مایع رنگ از داخل منبع و نهایتا اسپری آن استفاده می کنند.

 1. سیستم اسپری تحت فشار :

منبع اسپری های تحت فشار به صورت درزگیری شده می باشد. نیروی فشار هوای داخل منبع باعث بالا رفتن رنگ از داخل لوله می شود لذا از این نوع می توان برای پاشیدن رنگ های غلیظ تر استفاده کرد. این نوع پیستوله ها در دو نوع منبع متصل به پیستوله و منبع جدا از پیستوله وجود دارد.

در نوع مخزن جدا، مخزن محتوی رنگ از تفنگ جدا بوده و هوای فشرده از کمپرسور به داخل مخزن رنگ هدایت شده و رنگ تحت فشار قرار می گیرد و توسط دو لوله، یکی رنگ و دیگری هوای فشرده به سر تفنگ رنگ پاش هدایت می شود.

مزیت های سیستم اسپری تحت فشار منبع جدا :

 1. در این سیستم به علت بالا بودن حجم مخزن از تعداد دفعات پر کردن مجدد مخزن به مقدار زیادی کاسته خواهد شد لذا زمان کمتری برای پر کردن مخزن از بین می رود در جاهایی که سطح زیادی را میخواهیم رنگ کنیم.
 2. به علت جدا بودن مخزن از خود پیستوله شخص رنگ کار آزادی عمل بیشتری در حرکت دادن پیستوله در تمام جهات دارد.

پیستوله های HVLP (High Volume Low Pressure)

پیستوله های متداول از حجم کم و فشار زیاد هوا برای پودر کردن مایع رنگ استفاده می کنند. در این نوع پیستوله ها به علت سرعت زیاد ذرات رنگ مقدار ماده رنگی که روی سطح می نشیند به عبارتی بازده انتقال رنگ در حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد است. یعنی بالای نصف رنگ به صورت گرد رنگ در این سیستم تلف می شود. درحالیکه در پیستوله های HVLP به علت حجم زیاد و فشار کم هوا سرعت ذرات کم شده و بیشتر ذرات رنگ در روی سطح می نشیند. در این سیستم بازده انتقال در حدود ۶۵ تا ۹۰ درصد است. پیستوله های HVLP هم با کمپرسورهای عادی و هم با توربین های تولید باد می توانند کار کنند. در صورتی که از کمپرسور استفاده می کنید پیستوله باید قابلیت تبدیل فشار زیاد به فشار کم را داشته باشد.

رنگ آمیزی با پیستوله بدون کمک هوای فشرده (Airless):

پیستوله های بدون هوای فشرده از یک پمپ هیدرولیکی برای تحت فشار قرار دادن مایع رنگی که اسپری می شود استفاده می کنند. این پمپ در مورد پیستوله های صنعتی بدون هوای فشرده به صورت یک دستگاه بزرگ خارجی و در مورد پیستوله های خانگی در داخل خود پیستوله قرار دارد. مایع رنگ به وسیله نیرویی که آن را از سوراخ ریز پیستوله می گذراند به ذرات ریز تبدیل می شود. در این سیستم هیچ هوایی با رنگ ترکیب نمی شود. در نوع خانگی رنگ باید به مقدار زیادی رقیق شود تا پیستوله قادر به پاشیدن آن باشد. برای تنظیم غلظت فنجانی هم تعبیه شده که با پرکردن و گرفتن زمان خروج رنگ از انتهای فنجان می توان غلظت مناسب را تشخیص داد. پیستوله های بدون هوای فشرده صنعتی نیاز خیلی کمی به رقیق کردن رنگ دارند. اسپری های صنعتی مناسب برای کارهایی که مکررا بخواهیم نوع رنگ را عوض کنیم نیستند. تمیز کردن آنها از رنگ قبلی مشکل بوده و همچنین مقدار زیادی ماده رنگ برای پر کردن خط نیاز داریم. در واقع بهترین استفاده در جایی که یک نوع رنگ به طور مکرر مورد استفاده قرار بگیرد.

مزیت های سیستم های ایرلس :

 1. به علت مخلوط نبودن هوا و رنگ ذراتی که بر سطح شیء می نشیند رنگ خالص بوده و فاقد حباب هوا است.
 2. در پیستوله هایی که با هوای فشرده کار می کنند قسمتی از رنگ به صورت ابر رنگ متشکل از هوا و ذرات رنگ در اطراف آن پراکنده می شود و باعث آلودگی محیط و به هدر رفتن رنگ می شد. ولی در سیستم ایرلس به علت استفاده نکردن از هوا ضایعات آن به اندازه ۳۰درصد کمتر است.
 3. به علت غلیظ تر بودن رنگ مصرفی در این سیستم لایه های رنگ ضخیم تر در نتیجه از تعداد دفعات رنگ آمیزی کاسته خواهد شد.
 4. پیستوله های مخصوص این سیستم از نوع کاسه ای نبوده و از منبع رنگ تغذیه می شوند. به همین دلیل امکان مانور دست در این سیستم نسبت به پیستوله های کاسه ای بیشتر است.

ایر براش یا قلم رنگ پاش (Airbrush):

این مدل بسیار کوچک و سبک وزنی است که برای نقاشی قسمتهای بسیار ظریف مانند نوارها مورد استفاده قرار می گیرد. ظرفیت رنگ آن ۱۴ تا ۲۸ گرم و طرح پاشش تا اندازه یک نقطه قابل تنظیم است.

                           

رنگ کاری به وسیله اسپری (Aerosol):

این وسیله بیشتر در مواردی استفاده می شود که حجم کار کوچک بوده و یا نتوان از پیستوله استفاده کرد.

                              

نکات مهم برای استفاده از اسپری :

 • در بیشتر قوطی های اسپری گوی همزنی قرارداده شده تا رنگ ته نشین شده در انتهای قوطی را به وسیله آن هم زده و آماده مصرف کنیم.
 • لوله کشنده رنگ در انتها خمی دارد که کمک می کند حتی در مواردی که مقدار رنگ داخل قوطی کم است و یا قوطی در زاویه ۴۵ درجه قرار دارد رنگ را به بالا هدایت کند.
 • برای رنگ کاری سطوح عمودی اسپری را مستقیم به طرف بالا و برای سطوح افقی با زاویه ۴۵ درجه نگه می داریم تا لوله کشنده رنگ بتواند عمل انتقال رنگ را به درستی انجام دهد.
 • برای جلوگیری از گرفتگی لوله کشنده رنگ بعد از هر بار استفاده از اسپری قوطی را سروته کرده و به مدت ۴ ثانیه رنگ بپاشید تا لوله کشنده رنگ عاری از رنگ شود.

در پایان شما می توانید لیست کاملی از پیستوله ها را در سایت ابزارمارت مشاهده بفرمایید.

نوشته انواع پیستوله و سیستم های رنگ رسانی اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/17/pistole.html/feed/ 0
معرفی برند دیوالت https://blog.abzarmart.com/1396/04/14/dewalt.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4286 https://blog.abzarmart.com/1396/04/14/dewalt.html/#respond Wed, 05 Jul 2017 07:30:15 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4286 شرکت دیوالت با نام تجاری DEWALT  یک شرکت با برند بین اامللی در عرصه تولید ابزارآلات صنعتی، ابزارآلات دستی جهت کارهای ساختمانی و تاسیسات، کارخانجات...

نوشته معرفی برند دیوالت اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
شرکت دیوالت با نام تجاری DEWALT  یک شرکت با برند بین اامللی در عرصه تولید ابزارآلات صنعتی، ابزارآلات دستی جهت کارهای ساختمانی و تاسیسات، کارخانجات و کارگاه ها و دارای ابزارآلات نجاری و چوب بری است. لازم به ذکر است این برند یکی از زیرمجموعه های شرکت مادر Stanley Black & Decker به شمار می رود.

تاسیس ساخت اولین اره بازویی 

کمپانی اصلی دیوالت در سال ۱۹۲۴ و از سوی فردی به نام ریموند.ای.دیوالت (مخترع دستگاه اره بازویی) تاسیس شد. این شرکت به سرعت رشد کرده و از ساختار جدید سازمانی خود در سال ۱۹۴۷ با عنوان تجاری موسسه دیوالت رونمایی کرد. پس از خرید این شرکت در سال ۱۹۴۹، کمپانی American Machine & Foundry ، دیوالت را در سال ۱۹۶۰ به شرکت بلک اند دکر واگذار کرد. شرکت بلک اندکر، بعد از خرید این شرکت، در سال ۱۹۸۹ خط تولید اره بازویی خود را متوقف و کارخانه های تخصصی خود را راه اندازی کرد. با اینکه این خط تولید را شرکت متوقف کرد اما کماکان اره بازویی با دیزاین و تکنولوژی پایه شرکت دیوالت در حال تولید و عرضه است.

تاریخچه

سال ۱۹۹۲ شرکت بلک انددکر تلاش های زیادی جهت احیای برند تجاری خود با افزودن بر کیفیت محصول نهایی آن، با نام تجاری دیوالت آغاز نمود. در حال حاضر کارخانه و شعب فروش شرکت با تولید بیش از ۲۰۰ نوع ابزار و ۸۰۰ نوع لوازم جانبی در حال فعالیت است.

سال ۱۹۹۴، دیوالت شرکت ELU را که به طور تخصصی در زمینه تولید ابزارآلات نجاری به تصاحب  خود درآورد. این عمل باعث شد تا خط تولید محصولات نجاری و تکنولوژی تولید آن به شکل چشم گیری افزایش یابد. دیوالت در حال حاضر یک نام تجاری شناخته شده در زمینه تولید ابزارآلات به شمار می رود.

سال ۲۰۰۲، شرکت، خط تولید محصولات خود در آمریکا متوقف و این کارخانه ها را در کشورهای نظیر چین، مکزیک، تایلند، ژاپن و کره منتقل کرد.

سال ۲۰۰۴، شرکت بلک انددکر، شرکت Porter-cable (حوزه فعالیت این شرکت تولید ابزارآلات برق و کابل است) را به تصاحب خود درآورد و این شرکت را با شعبه دیوالت در شهر جکسون(ایالت تنسی در آمریکا) ادغام کرد.

سال ۲۰۱۱، این شرکت خط تولید ابزارآلات ساختمانی از قبیل چاقوهای ساختمانی، انبردست، اره، چکش و … را راه اندازی کرده و در ادامه در سال ۲۰۱۳ نیز خط تولید ابزارآلات برقی از جمله کلید، پریز و …. را گسترش داد. در این سال نیز این شرکت در روز ملقب به (کهنه سرباز) با انتشار اطلاعیه ای مطبوعاتی اعلام کرد که خط مونتاژ برخی از محصولات خود را از کشورهای برزیل، چین، جمهوری چک، ایتالیا، مکزیک، انگلیس و آمریکای مرکزی به ایالت متحده منتقل کرده است.

لازم به ذکر است که محصولاتی که توسط شرکت دیوالت در کشور آمریکا سرهم و منتاژ می شوند با توضیح اختصاری (Built in the USA with global materials)  عرضه می شوند. هم اکنون شرکت دیوالت ۷ کارخانه تولید محصولات خود را در شهرهای مختلف آمریکا از جمله نیو بریتین، همپستد، شلبی ویل، گرینفلند، شورو، شارلوت و جکسون بنا کرده است.

در آوریل سال ۲۰۱۶ شرکت دیوالت اقدام به ساخت گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید کرد که برای مهندسان ساختمان طراحی شده بود و قیمت این مدل گوشی در بازار جهانی ۵۴۴ دلار تعیین شد. از قابلیت های این گوشی می توان به کارایی این گوشی در زیر سطوح با قطر دو متر بتن و در دمای ۲۰- تا ۶۰ درجه سانتی گراد، اشاره کرد.

شرکت دیوالت در زمینه ابزارآلات ایمنی نیز فعالت داشته است. از جمله این لوازم می توان به روگوشی های متنوع و کفش های متنوع ایمنی دیوالت اشاره کرد.

حضور در مسابقات اتومبیل رانی

شرکت dewalt در سال های ۱۹۹۹ الی ۲۰۰۹ اسپانسر مسابقات اتومبیل رانی NASCAR بوده است. در این بازه زمانی قهرمانی های فراوان Kenseth و جوایز مختلفی نسیب این اسپانسر شد. اما آنها در جولای ۲۰۰۹ اعلام کردند که قصد تجدید قرارداد را به دلیل شرایط اقتصادی و صنعتی شان ندارد.

بعد از آن شرکت دیوالت حامی مالی راننده مسابقات MotoGP، یعنی Ben Spies از ۲۰۱۰ تاکنون است.

در پایان شما می توانید لیست کاملی از محصولات شرکت دیوالت را در سایت ابزارمارت مشاهده بفرمایید.

نوشته معرفی برند دیوالت اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/14/dewalt.html/feed/ 0
چگونه نازل رنگ پاش را تمیز کنیم؟ https://blog.abzarmart.com/1396/04/12/how-to-clean-nozzle.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4277 https://blog.abzarmart.com/1396/04/12/how-to-clean-nozzle.html/#respond Mon, 03 Jul 2017 07:30:20 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4277 نازل دستگاه رنگ پاش را می توانید به راحتی و با بهره گیری از ابزار مناسب، حلال مناسب، شستشو و نیز جداسازی قطعات گان به...

نوشته چگونه نازل رنگ پاش را تمیز کنیم؟ اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
نازل دستگاه رنگ پاش را می توانید به راحتی و با بهره گیری از ابزار مناسب، حلال مناسب، شستشو و نیز جداسازی قطعات گان به صورت دستی تمیز و پاک کنید.

تمیز کردن یک نازل رنگ پاش به نوع آن بستگی دارد. نازل ها به دو دسته ایرلس (بدون پمپ هوا) و HVLP (با حجم بالا، فشارکم) تقسیم شده که تمیز کردن این دو نوع کمی با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

در اینجا در سه مرحله تمیز کردن این دستگاه را بیان می کنیم.

مرحله اول

اولین اقدامی که شما باید انجام دهید، انتخاب حلال مناسب جهت پاک سازی گان نازل رنگ پاش است. زمانی که شما از رنگ پایه آبی استفاده می کنید، فشار قوی آب سرد می توانید جهت پاکسازی استفاده کنید. زمانی که از رنگ های روغنی استفاده می کنید از تینر جهت پاکسازی استفاده کنید و زمانی از رنگ جلا استفاده می کنید از الکل جهت پاکسازی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر برای مدت زمانی قصد استفاده از رنگ پاش را ندارید، می توانید گان را در یک سطل آب گذاشته و یا اگر با رنگ روغن کار کردید آن را با کاغذ خشک پر کنید.

در شکل زیر گان یک دستگاه رنگ پاش ایرلس مدل XTR7 را نشان می دهد.

مرحله دوم

جهت بستن نازل به آب فشار قوی یا حلال مناسب شما حداقل ۵ گالن آب یا حلال نیاز دارید. بعد از اتمام رنگ آمیزی، با کم کردن فشار می توانید کار تمیز کاری را شروع کنید. سوییچ ایمنی را درگیر کرده و اگر از رنگ پاش با نازل T استفاده می کنید، نازل و گارد آن را بردارید.

تجربه نشان می دهد که اگر نوک نازل و سوییچ ایمنی را در حلال متناسب فرو کنیم و در حالی که جریان آب یا حلال جاری باشد، این امر باعث تمیز شدن بسیار بهتر نازل می شود. شما نیز می توانید با نیروی مکش رنگ را از بدنه دستگاه جدا کرده و سپس آنرا در حلال مناسب قرار دهید، سپس سوییچ ایمنی را آزاد کرده و گان را در یک سطل از حلال بگذارید و پمپاژ کنید تا حلال پیدا شود. در مرحله آخر دستگاه را در یک قوطی بی مصرف فرو کنید و اسپری کنید تا رنگ ها شسته شده و دیگر اثری از آنها باقی نماند.(شکل زیر باز کردن قطعات گان را نشان می دهد)

مرحله سوم

با استفاده از یک مسواک(برس کوچک) نازل را تمیز کرده و خشک کنید و دوباره قطعات جدا شده را روی هم سوار کنید. شما نیز می توانید جهت تمیز کردن داخل نوک نازل، نوک و غلاف محافظ را از حلال بیرون آورده و با استفاده از مسواک، نوک نازل را تمیز کنید. (شکل زیر شستشوی گان و برس زدن)

گان رنگ پاش های HVLP دارای یک کلاهک هوا جهت رسیدن به نازل هستند. شما می توانید این کلاهک را با آچار باز کنید و داخل آن را با مسواک تمیز و مجددا آنرا ببندید.

توجه کنید هنگامی سوزن سر نازل را تمیز و خشک می کنید این سوزن کج نشود زیرا که بسیار نازک و حساس است. در نهایت شما می توانید گان را سر هم ببندید و در یک مکان مناسب قرار دهید تا جهت رنگ پاشی بعدی آماده شوید.

نوشته چگونه نازل رنگ پاش را تمیز کنیم؟ اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/12/how-to-clean-nozzle.html/feed/ 0
چگونه یک کمپرسور خوب انتخاب کنیم؟ https://blog.abzarmart.com/1396/04/10/how-to-chose-a-comperssur.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4268 https://blog.abzarmart.com/1396/04/10/how-to-chose-a-comperssur.html/#respond Sat, 01 Jul 2017 07:30:39 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4268 کمپرسور هوا(باد) یک ابزار کارآمد و مهم در کارهای ما است، که در اختیار ما قرار دارد. این ابزار قدرتمند توانایی کارهای مختلفی از جمله...

نوشته چگونه یک کمپرسور خوب انتخاب کنیم؟ اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
کمپرسور هوا(باد) یک ابزار کارآمد و مهم در کارهای ما است، که در اختیار ما قرار دارد. این ابزار قدرتمند توانایی کارهای مختلفی از جمله بادکردن تایرهای لاستیکی، چکش و میخکوب های تفنگی، پیستوله های رنگ پاش و تامین کردن انرژی و باد لازم این قبیل ابزارآلات را انجام می دهد.

انواع کمپرسور هوا

به طور معمول کمپرسورهای هوا به ۴ دسته کلی تقسیم می شوند.

کمپرسور فشرده(فندکی)

کوچکترین و سبک ترین نوع کمپرسور هواست که معمولا از آن جهت گرفتن پنچری خودرو استفاده می شود. در این مدل کمپرسور هیچ مخزنی ذخیره سازی بادی بر روی آن وجود ندارد، به طوری که آنها جهت تامین هوا به طور مداوم و پیوسته از جریان هوا استفاده می کنند. این نوع از کمپرسورها نیز برای تجهیزات ورزشی و مخازن نوری-بادی مناسب اند.

 

کمپرسور پیستونی

این نوع کمپرسور دارای یک عدد مخزن است که هوای فشرده را ذخیره می کند. زمانی که فشار هوای داخل مخزن به میزان مناسب و مورد نظر می رسد موتورکمپرسور به صورت خودکار خاموش می شود. مکانیزم کلی عمل این کمپرسور به این گونه است، زمانی که مخزن از هوا ذخیره شد، هوای ذخیره شده در این مخزن شروع به استفاده شدن جهت تامین نیاز کار ما می شود و موتور دوباره شروع به کار کرده و هوای فشرده را ذخیره سازی می کند.

کمپرسور پیستونی تک مرحله ای

این مدل دارای یک پیستون است که هوا را فشرده می کند و به مخزن ذخیره سازی منتقل میکند. از این مدل بیشتر جهت استفاده در منزل استفاده می شود.

کمپرسور پیستونی دو مرحله ای

در این مدل دو پیستون وجود دارد که یکی از آنها وظیفه انتقال هوا به مخزن ذخیره سازی را بر عهده دارد و وظیفه پیستون دوم، تشدید فشردگی هوا و انتقال مجدد آن به مخزن ذخیره سازی است. از این مدل در مصارف صنعتی و حرفه ای استفاده شده و قابلیت استفاده به صورت پیوسته را نیز داراست.

شما باید هنگام خرید یک کمپرسور هوا، به نکاتی توجه کنید که در زیر به این نکات اشاره شده است.

توان دستگاه(اسب بخار): منظور از توان دستگاه، میزان نیرویی است که موتور جهت فشرده کردن هوا به کار میگیرد. به طور معمول میزان اسب بخاری که دستگاه می تواند تولید کند بیشتر از میزان پوند بر اینچ مربع است. در اغلب کمپرسورها، به صورت میانگین ۱.۵ الی ۷ اسب بخار است.

مخزن ذخیره سازی: منظور حجم ذخیره سازی جهت نگهداری هوای فشرده است. به طور معمول قابلیت مخازن بزرگ در ذخیره سازی هوای فشرده و سرعت فشرده سازی بالاتر است. قبل از خرید کمپرسور از حجم مخزنی که برای کارتان نیاز دارید مطلع باشید و کمپرسوری تهیه کنید که پاسخ گوی کار شما نیز باشد.

در این بحث ما به نکاتی جهت نگهداری و بالا بردن طول عمر دستگاه شما اشاره می کنیم.

کمپرسور های بدون روغن(Oil Free): در یاتاقان ها بسته شده این دستگاه ها، روغن از طریق تولید در کارخانه به این سیستم تزریق شده و تزریق روغن به آن نیازی نیست. این کمپرسورها جهت مصارف خانگی کاربرد دارند.

کمپرسورهای نیازمند روغن روان کننده: در این مدل که معمولا مورد مصارف صنعتی اند می بایست متناسب با مصرف خود، روغن روان کننده مخصوص کمپرسور را به موتور آن ترزیق کرد.

منبع تغذیه کمپرسور

نیروی برق: این مدل ها مناسب تمامی مصارف هستند.

نیروی گاز: در هنگام خرید به این نکته دقت کنید که اگر قرار است از آن در مناطق فاقد نیروی برق استفاده شود، انواع گازی آن مناسب است.

در پایان شما می توانید لیست کاملی از کمپرسورهای هوا با برندها و ظرفیت های مختلف را در سایت ابزارمارت مشاهده کنید.

نوشته چگونه یک کمپرسور خوب انتخاب کنیم؟ اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/10/how-to-chose-a-comperssur.html/feed/ 0
چگونه از یک اره گردبر استفاده کنیم https://blog.abzarmart.com/1396/04/07/how-to-use-a-circular-saw.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4236 https://blog.abzarmart.com/1396/04/07/how-to-use-a-circular-saw.html/#respond Wed, 28 Jun 2017 07:30:23 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4236 اره گردبر یک دستگاه دستی قدرتمند و یک ابزار پایه و اساسی در حرفه‌هایی نظیر نجاری، ساخت و ساز و نوسازی خانه به شمار می...

نوشته چگونه از یک اره گردبر استفاده کنیم اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
اره گردبر یک دستگاه دستی قدرتمند و یک ابزار پایه و اساسی در حرفه‌هایی نظیر نجاری، ساخت و ساز و نوسازی خانه به شمار می رود. تصویر پایین یک اره گردبر با تیغه‌ی ۱۶۰میلی متری را نشان می دهد. انواع دیگری از این دستگاه با تیغه ۲۳۵ میلی متر نیز موجود است. در اینجا چند نکته و دستورالعمل برای استفاده مناسب از یک اره گردبر را بیان می کنیم.

 1. به اندازه های متفاوت اره گردبر و نوع کار مد نظر خود، توجه لازم را داشته باشید

اره‌های با سایز ۱۲.۷ سانتی متری، اغلب دارای دندانه‌های ریز هستند و تیغه آن‌ها در قسمت چپ موتور دستگاه قرار دارد تا به راحتی الگوی حرکت آن دیده شود. این دستگاه‌ها در ولتاژ‌های ۱۲۰ ولت، برق مستقیم، و مدل های قابل شارژ که با باطری و برق غیرمستقیم کار می کنند، وجود دارند.

اره‌های ۱۶.۵ سانتی متری همان طور که اشاره شد برای قطع کردن طول اسمی چوب‌های مورد استفاده در ساخت و ساز، برش چوب و تخته‌های سه لایه و مواد کامپوزیتی، بکار گرفته می شوند.

اره های ۱۸.۴ سانتی متری، بواسطه نام برند تولید کننده اکثر اره های گردبر یعنی «اسکیل»، اغلب با نام اره‌های اسکیل شناخته می شوند. این مدل ستون فقرات صنایع ساخت و ساز محسوب می شود که برای برش چوب هایی با ضخامت بیش از ۵.۷ سانتی متر استفاده می شود. از این دستگاه برای قطع چوب و بریدن قاب چوب ها استفاده می شود. این مدل همچنین دارای تعدادی تیغه برای بریدن مواد کامپوزیتی، بتن، ورقه های فلزی و غیرفلزی، لوله و حتی فولادهای نورد سرد شده است.

اره های ۲۰.۳۲ تا ۲۵.۴ سانتی متر، برای برش چوب ها و الوار با ضخامت‌های بیش از ۱۰.۲ سانتی متر استفاده می شود. این مدل سنگین است و اغلب برای کارهای صنعتی استفاده می شود.

نوع دیگر از این دستگاه دارای گیربکس است و در مدل های ۱۸.۴ سانتی‌متری پیدا می شود که اغلب برای برش چوب و قطع کردن تخته های سه لایه و ورقه کردن استفاده می شود. تیغه این مدل در سمت چپ دستگاه قرار دارد تا الگوی حرکت تیغه در هنگام کار با دستگاه و برش موازی با لبه یک تخته چوب، به راحتی دیده شود.

 1. به مشخصه‌های دستگاه مورد استفاده دقت کنید

صفحه اصلی دستگاه قابلیت کج شدن دارد که برای برش های زاویه دار مناسب است. اکثر دستگاه ها قابلیت برش از زاویه ۹۰ تا کمتر از ۴۵ را دارند که کاربر را قادر می سازد، سطوحی با انتهای زاویه دار(پخ مانند)، برای اتصال‌های گوشه درست کنند. اکثر دستگاه ها بوسیله یک اهرم و ضربه گیر تجهیز شده اند که تیغه دستگاه را در زاویه ای درست در هنگام برش نگه دارند. برخی مدل ها دارای یک درجه بندی هستند که کاربر را قادر به اندازه گیری زاویه برش از ۰ تا ۴۵ درجه می‌سازد.

تیغه دستگاه می توان برای برش های مجزا، روی یک عمق مشخص تنظیم گردد( از کمتر از ۰.۳ سانتی متر تا تمام عمق برش تیغه که قادر به نفوذ است). اهرمی که وظیفه نگه داشتن صفحه اصلی دستگاه در ارتفاع مورد نظر را دارد، در عقب موتور، سمت چپ قرار گرفته است.

بیشتر اره گردبر‌ها دارای یک حفاظ برای زمان برش دادن چوب هستند. این حصار برای ایجاد یک برش صاف و موازی در هنگام استفاده از دستگاه، بکار گرفته می‌شود.

تعدادی از دستگاه های جدید مجهز به یک خارج کننده گرد و غبار برای دمیدن ذرات حاصل شده از کار، به بیرون هستند. براده هایی که حاصل از قطع چوب هستند و مانع دید می شوند با استفاده از این تجهیز به بیرون از دید دمیده می شوند.

برخی از اره های جدید مجهز به نور ردیابی لیزر هستند. این تجهیز یک نور درخشان قرمز رنگ بر روی الگوی برش تیغه می اندازد. این وسیله روی دستگاه های قدیمی‌تر که به صورت پیشفرض دارای این ویژگی نیستند هم قابل وصل و استفاده است.

گارد محافظ تیغه یک وسیله بسیار ضروری برای تمامی اره ها است. این گارد دارای یک بخش ثابت در بالای تیغه و یک بخش متحرک است که بر سر راه دستگاه هنگامی که به سمت قطعه کار برده می شود، قرار می گیرد. می توان حفاظ دستگاه را برای بهتر دیده شدن محل نشانه گذاری روی قطعه کار، جابه جا کرد.

 1. انواع مختلف و استفاده از تیغه های اره گردبر را یاد بگیرید

تیغه ها در جنس، تعداد دندانه ها، عرض شکاف ایجاد شده و کیفیت متفاوت می باشند.

نوعی از اره های گردبر دارای یک تیغه فولادی برای سرعت های بالا به همراه دستگاه می باشند.

تیغه‌های کاربید تنگستن دارای دوام بیشتری هستند و برای چوب های سخت استفاده می شوند. برای تخته‌های سه لا و کامپوزیتی نیز از این نوع تیغه استفاده می شود.

تیغه‌هایی با دندانه ها و شیارهای کمتر، برای برداشت چوب در طول قطعه کار استفاده می شوند. آن ها اغلب یک برش سریع و خشن ایجاد می کنند. این تیغه ها به دلیل اینکه تعداد کمی دندانه دارند ارزان هستند و ارزان هم تیز می شوند.

تیغه هایی با دندانه های بیشتر برای برش های عرضی استفاده می شوند. و اغلب یک برش تمیز و مرتب را ایجاد می کنند.

تیغه های ساینده از جنس مواد ساینده که در رزین و دیگر مواد اتصال دهنده مصنوعی کنار هم قرار گرفته اند، ساخته می شوند و برای برش دادن بتن و فلز استفاده می شوند. برای پروژه‌های کوچک و ارزان هستند و برش سریعی ایجاد می کنند.

تیغه های الماسه، از جنس آلیاژ هایی مخصوص فلزی با الماس های صنعتی در لایه بیرونی تیغه ساخته می شوند. برای برش دادن بتن های سخت، مواد سیمانی و محصولات سنگی مثل بلوک استفاده می شوند.

تیغه های عملیات حرارتی شده مخصوص که دندانه های فولاد کربنی ریزی دارند. برای برش دادن صفحات فلزی مثل قطعات گالوانیزه یا لوله های الومینیوم، مس و برنجی استفاده می شوند.

تیغه های Dado که می تواند شکاف هایی با عرض متفاوت ایجاد کنند. این تیغه ها برش های راحت و سریع ایجاد می کنند.

تیغه هایی برای پانل کردن که دندانه های ریزی دارند و برش صافی را ایجاد می کنند. برش های دقیق بر روی سطوح قطعه کار مانند قالب ها و پانل ها.

 1. از یک پشت بند برای برش مواد استفاده کنید تا تیغه دستگاه با سطح زیری درگیر نشود.

به طور مثال تخته چوب را بر روی سطح زمین و یا قطعه بتنی قرار ندهید. برای این کارها معمولا از میز اره استفاده می شود

 1. قطعه ای که قرار است برش دهید را نشانه گذاری کنید.

از ابزارهایی نظیر نوار اندازه گیری و ابزارهای مدرج استفاده کنید. سپس از یک ابزار گوشه دار برای ایجاد الگوی برش روی سطح کار استفاده کنید.

 1. میزان عمق برش اره را تنظیم کنید

نیازی به مانور دادن بیش از اندازه تیغه، برای ایجاد برش نیست. لذا برای چوب هایی با ضخامت ۴۰ میلی متر، تیغه را تقریبا در محدوده ۴۵ تا ۵۰ میلی متر تنظیم کنید. این حالت ضربه زدن دستگاه را به حداقل می رساند.

 1. محافظ دستگاه خود را در یک وضعیت راحت و مناسب قرار دهید.

به محض برداشتن دستگاه از روی کار، حفاظ اره باید به جای خود بازگردد. و زمانیکه می خواهید دستگاه را روی قطعه کار ببرید باید حفاظ به نرمی عقب برود. قبل از قراردادن دستگاه روی میز، مطمئن شوید که حفاظ دستگاه در وضعیت “پایین” قرار داشته باشد.

 1. به صفحه در حال برش در سمت راست تیغه دقت کنید و خط علامت گذاری شده را در حین انجام برش دنبال کنید.

 

 1. به جلوی دستگاه، جایی که راهنمای ایجاد شیار قرار دارد توجه داشته باشید.

در سمت راست، راهنمای شیار قرار دارد که باید در وضعیت نرمال قرار گیرد. حالت دیگر برای برش در زاویه ۴۵ درجه است. شیار را در امتداد خط علامت گذاری شده پیش ببرید.

 1. عملیات برش را بعد از یک بررسی سریع در جلوی تیغه اره انجام دهید.

چشمان خود را در وضعیتی قرار دهید که به برش ایجاد شده اشراف داشته باشید و برش را در راستای علامت گذاری شده، به دور از خاک اره، جلو ببرید.

 1. یکی از چشمان خود را روی صفحه اصلی اره قرار دهید.

مطمئن شوید که در حین انجام برش، دستگاه را کامل بروی سطح قطعه قرار داده اید.

 1. گردبر را با نیروی لازم بر روی قطعه حرکت دهید تا تیغه دستگاه عمل برش را انجام دهد.

از فشار دادن بیش از اندازه دستگاه به شکلی که سرعت موتور کم شود و یا یک گرفتگی در تیغه ایجاد شود، خودداری کنید. یک تیغه تیز باید از هر سطحی عبور کند اما مواد سخت نیاز به دقت بیشتری دارند.

 1. از قرار گرفتن صحیح محافظ تیغه گردبر، هنگامیکه برش تمام می شود، اطمینان حاصل کنید.

توجه کنید حتی در صورت قرار گرفتن صحیح محافظ بر روی تیغه دستگاه، امکان گیر کردن یک خرده چوب در بین مکانیزم تیغه وجود دارد.

نوشته چگونه از یک اره گردبر استفاده کنیم اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/07/how-to-use-a-circular-saw.html/feed/ 0
معرفی برند بلک اند دکر https://blog.abzarmart.com/1396/04/05/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%a8%d9%84%da%a9-%d8%a7%d9%86%d8%af-%d8%af%da%a9%d8%b1.html/ https://blog.abzarmart.com/?p=4193 https://blog.abzarmart.com/1396/04/05/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%a8%d9%84%da%a9-%d8%a7%d9%86%d8%af-%d8%af%da%a9%d8%b1.html/#respond Mon, 26 Jun 2017 07:30:07 +0000 https://blog.abzarmart.com/?p=4193 کمپانی بلک اند دکر کمپانی بلک اند دکر Black ang Decker یک کمپانی آمریکایی با قدمت بیش از ۱۰۰ سال در زمینه تولید انواع ابزارآلات...

نوشته معرفی برند بلک اند دکر اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
کمپانی بلک اند دکر

کمپانی بلک اند دکر Black ang Decker یک کمپانی آمریکایی با قدمت بیش از ۱۰۰ سال در زمینه تولید انواع ابزارآلات صنعتی و خانگی است. کیفیت، قدمت و نوآوری سبب معروفیت و محبوب شدن این برند در صنعت ابزارآلات در سراسر جهان شده است. باهم نگاهی به تاریخچه این برند بیندازیم:

۱۹۱۰- دو مرد با یک رویا

تنها با ۱۲۰۰ دلار، دو کارآفرین جوان یعتی دانکن بلک و الونزو جی دکر، یک فروشگاه ابزار در بالتیمور آمریکا تاسیس کردند و تولیدات اولیه آنها شامل دستگاه تولید شیشه شیر و دستگاه تولید آب نبات بود.

۱۹۱۶- انحصاری و محصولات قابل حمل

این طرح و برنامه شامل ثبت اختراع یک ماشه تپانچه، به نام بلک اند دکر بود و زمینه را برای صنعت امروز ابزارآلات جهان فراهم کرد. آنها شرکت « بلک اند دکر» را با پر کردن یک درخواست حق ثبت اختراع برای یک دریل برقی قابل حمل ۱.۲ اینچی آغاز کردند.

۱۹۱۷-اولین کارخانه آغاز به کار کرد

این شرکت اولین مرکز تولید خود در مقیاس بزرگ را در تاوسون، مریلند، شمال حومه بالتیمور افتتاح کرد.

۱۹۱۹- فروش پر رونق + ادامه رشد

فقط نه سال پس از تاسیس شرکت، فروش سالانه بلک اند دکر به بالای یک میلیون دلار رسید. در همان سال، این شرکت کارخانه جدید خود را در ابعاد ۲۰۰۰ فوت مربع افتتاح کرد.

۱۹۲۵- آموزش + توسعه

بلک اند دکر با به کارگیری دو دستگاه اتوبوس اقدام به ارائه محصولات خود به فروشنده ها کرد و عاملین کارخانه را به صورت سیار مورد آموزش قرار داد. در همان سال این شرکت به عنوان یک شرکت خدماتی در انگلستان ثبت شد.

۱۹۲۹- نمایشگاه پرواز

شرکت بلک اند دکر ابزارآلات ویژه خود برای تعمیر و بهینه سازی موتور هواپیما را در سفارشی از هواپیمای شش نفره Monoplane Travel Air به معرض نمایش می گذارد.

۱۹۳۶- ناقوس افتتاحیه

شرکت بلک اند دکر وارد بازار سهام نیویورک می شود.

۱۹۴۱- حمایت از متفقین

شرکت بلک اند دکر از طریق راه اندازی خط تولید فیوز و پوسته تفنگ و دیگر وسایل مورد نیاز در زمان جنگ در کارخانه شهر تاوسون، از نیروهای متفقین در جنگ دوم جهانی حمایت می کند.

۱۹۴۳- خدمات افتخار آمیز

به خاطر عملکرد خوب اش در زمان جنگ، این کمپانی مفتخر به دریافت اولین جایزه نیروی دریایی ارتش ایالات متحده می شود.

۱۹۴۶ اتقلاب  DIY

شرکت بلک اند دکر، اولین دریل برقی قابل حمل ( پرتابل) جهان را برای مصرف کنندگان معرفی می کند. این شرکت همچنین اقدام به راه اندازی تولید دریل و لوازم جانبی‌اش می کند که به انقلاب DIY لقب می گیرد.

۱۹۵۱- یک میلیون دریل

شرکت بلک اند دکر خط تولید یک میلیون دریل ۱.۴ اینچی را راه اندازی می کند.

۱۹۵۱- ریاست آلونزو جی. دکر

آلونزو جی. دکر به عنوان رئیس شرکت بلک اند دکر معرفی می شود.

۱۹۵۶- ریاست رابر دی. بلک

روبرت دی. بلک، برادر دانکن بلک، در پی درگذشت آلونزو جی. دکر به عنوان رئیس شرکت بلک اند دکر معرفی می شود.

۱۹۵۷- دستگاه چمن زن و انقلابی در باغبانی

شرکت بلک اند دکر با تولید اولین ماشین چمن زن برقی خود در این سال، انقلابی را در باغبانی رقم می زند. محصولی که برای استفاده تمام افراد طراحی شده بود.

۱۹۶۰- خرید دیوالت

شرکت دیوالت را پس از خرید آن از American Mechine and Foundry، تاسیس کرد.

۱۹۶۱- نوآوری های بی سیم

شرکت بلک اند دکر، نخستین دریل شارژی جهان با باتری نیکل کادمیوم را به جهان معرفی کرد.

۱۹۶۲- محصول بزرگ فضای باز 

شرکت بلک اند دکر با رونمایی از اولین ابزار قدرتی باغبانی شارژی جهان یعنی دستگاه شمشادزن شارژی، دل بسیاری از حیاط داران و خانه داران را به دست آورد.

۱۹۶۳- مسابقه فضایی

شرکت بلک اند دکر با توسعه محصولات شارژی و ابزارآلات با گشتاور بالا که مخصوص فضانوردان ناسا جهت کار در فضای بی وزنی طراحی شده است را رونمایی می کند و در پروژه موسوم به «پروژه جمینی ناسا» مشارکت می کند.

۱۹۶۴- آلونزو جی. دکر جونیور

فرزند آلونزو جی. دکر فقید و موسس شرکت، به عنوان مدیر عامل شرکت معرفی می شود.

۱۹۷۱ دریل ماه

با دریل نمونه بردار ساخته شده توسط شرکت بلک اند دکر، ناسا توانست با موفقیت از هسته ماه به صورت موفقیت آمیز در جریان ماموریت فضایی آپولو ۱۵ نمونه برداری کند. این دریل در ماموریت آپولو ۱۶ و آپولو ۱۷ نیز شرکت کرد.

۱۹۷۹ سلطه بر بازار جارو شارژی 

شرکت بلک اند دکر از محصول جدید خود یعنی جارو شارژی رونمایی کرد. این دستگاه یک وسیله عامه پسند بی سیم بود که از طریق نیروی مکش، می توانست به تمیز کردن سطوح بپردازد. این وسیله منجر به انقلابی در صنعت محصولات خانگی بی سیم شد.

۱۹۸۴- مجسمه آزادی

شرکت بلک اند دکر به عنوان تامین کننده ابزارآلات لازم جهت بازسازی مجسمه آزادی در نیویورک معرفی شد.

۱۹۸۴- سهم بازار محصولات کوچک خانگی

با خرید سهام شرکت جنرال الکتریک، شرکت بلک اند دکر به یکی از سهامداران عمده تولید محصولات و لوازم خانگی تبدیل شد.

۱۹۸۵- راه اندازی «پیرانا»

شرکت بلک اند دکر خط تولید تیغه اره کاربیدی خود به نام «پیرانا» را راه اندازی کرد.

۱۹۸۸- شارژ جهانی

شرکت بلک اند دکر، سیستم جدید شارژ باتری را که به آن univolt (شارژ جهانی) گفته می شود و در نوع خود اولین در جهان است به بازار عرضه کرد. سیستم پیشگامانه ای که قادر به شارژ باتری بین ۲.۴ و ۲۴ ولت است.

۱۹۹۴- چراغ قوه ماری شکل می درخشد

شرکت بلک اند دکر از چراغ قوه انعطاف پذیر که پدیده ای موفق در صنعت تجهیزات نوری بود، رونمایی کرد.

۱۹۹۸- ملافات با Mouse

شرکت بلک اند دکر با الهام از موس کامپیوتر، دستگاه سنباده برقی خود که از ایده های ارگونومیک و ساده پیروی می کرد را به بازار عرضه کرد. . این محصول، یکی از پرفروش‌ترین محصولاتش شد.

۲۰۰۶- فناوری لمسی

شرکت بلک اند دکر آچاری را به بازار عرضه کرد که دارای قابلیت های انحصاری فناوری لمسی بود و کاربر می توانست تنها با لمس یک دکمه، فک آچار را باز و بسته کند.

۲۰۰۹- راه حل های هوشمند

فناوری راه حل‌های هوشمند بلک اند دکر در این سال معرفی شد و بر اساس آن کاربران را قادر ساخت تا بسته به نوع کاری که می خواهند انجام دهند، مقدار مناسبی از قدرت و سرعت ابزار را انتخاب کنند

۲۰۱۰- هرجا می خواهی برو، به هرچه می خواهی برس

شرکت بلک اند دکر جاروبرقی ای را به بازار محصولات خانگی عرضه کرد که علی رغم جثه کوچک دارای موتوری طوفانی با قدرت عملکرد بسیار بالا بود. این جارو به دلیل قابلیت حمل در دست، این امکان را به کاربران می داد که با آن هر نقطه ای از خانه را که می خواهند به سهولت جارو کنند.

۲۰۱۰- جشن صدسالگی

شرکت بلک اند دکر، صدمین سال تاسیس اش را جشن گرفت. در این سال شرکت بلک اند دکر با شرکت استنلی ادغام شد و نام این کمپانی به استنلی بلک اند دکر تغییر یافت.

۲۰۱۲- انقلاب ژیروسکوپی

شرکت بلک اند دکر از اولین پیچ گوشتی حرکت فعال در جهان با ژیروسکوپ قابل شارژ رونمایی کرد. این ابزار به حرکت کاربر حساس است و قدرت کنترل و سرعت متغیر خارق العاده ای دارد.

۲۰۱۴- قدرت فوق العاده، زمان اجرای فوق العاده تر

این ماشین چمن زنی / حاشیه زنی دارای یک سوئیچ دو حالته با باتری لیتیوم ۲۰ ولتی است که به کاربران اجازه انتخاب بین قدرت بالا و سرعت اجرای بالا در کار با این محصول را می دهد. این دستگاه نمایی از افق پیش روی تکنولوژی ابزارآلات فضای باز است.

در پایان می توانید محصولات مربوط به برند بلک اند دکر را در سایت ابزار مارت مشاهده فرمایید.

 

نوشته معرفی برند بلک اند دکر اولین بار در بلاگ ابزارمارت. پدیدار شد.

]]>
https://blog.abzarmart.com/1396/04/05/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%a8%d9%84%da%a9-%d8%a7%d9%86%d8%af-%d8%af%da%a9%d8%b1.html/feed/ 0