چگونه از یک اره میزی استفاده کنیم؟ (۱)

لیست موضوعات

اره میزی یک ابزار همه کاره و کاربردی حول ابزارآلات به شمار می رود. استفاده از این دستگاه آسان است و شما می توانید از وقت و زمان خود نهایت استفاده ببرید. اره میزی برای برش تخته های چندلایه استفاده می شود و قادر به ایجاد یک برش طولانی در قطعه کار و برش های کوتاه زاویه ای است. اگر شما به شکل صحیح از دستورالعمل دستگاه پیروی کنید و تجهیزات ایمنی لازم را داشته باشید، می توانید برش های دقیق و با کیفیتی با اره میزی خود ایجاد کنید.

ایمنی دستگاه

  1. دستورالعمل دستگاه را مطالعه کنید.

دفترچه راهنمایی که به همراه دستگاه است را با دقت مطالعه کنید. اگرچه کلیت همه دستگاه ها به یک صورت است اما تفاوت هایی در برندهای مختلف وجود دارد. خواندن دفترچه به شما کمک می کند که بدانید اجزای مختلف دستگاه کجا قرار دارند و هرکدام چه کاری انجام می دهند. همچنین اقدامات احتیاطی قبل از انجام عملیات را برای شما شرح می دهند.

اره میزی

  1. از محافظ چشم و گوش در هنگام انجام کار با دستگاه استفاده کنید.

از تجهیزات ایمنی مناسب مانند دستکش در هنگام انجام کار استفاده کنید. با پوشیدن تجهیزات ایمنی در مقابل ذرات باقی مانده چوب و گرد و غبار محافظت می شوید. همچنین از محافظ گوش مناسب جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به گوش باید استفاده کنید، چراکه تیغه های دستگاه می توان صدای بلندی ایجاد کنند. محافظ های ارزان قیمت و یکبار مصرف و همچنین محافظ های قوی در بازار موجود هستند.

 

  1. هنگام برش ورقه های نازک از یک جلو برنده برای هدایت صحیح چوب استفاده کنید.

هنگام بریدن تخته های کوتاه و نازک، بین تیغه و حصار جانبی برای دست شما ممکن است فاصله چندانی وجود نداشته باشد. به این دلیل شما باید از یک قلاب یا وسیله برای هدایت قطعه کار به سمت تیغه استفاده کنید. این قطعات را می توان به شکل آنلاین و یا از مغازه های ابزار فروشی سفارش داد و یا می توانید خودتان آن ها را درست کنید. برخی از این ابزارها بخش قابل تنظیم برای انواع مختلف چوب دارند.

 

  1. مراقب انگشتان دست خود باشید.

اگر قصد برش ورقه های نازک چوب را دارید، باید از یک وسیله برای حفاظت از انگشتان خود استفاده کنید. این وسیله وارد کننده، یک تکه چوب است که بین حفاظ جانبی و تیغه قرار می گیرد و یک منطقه حائل شکل را در هنگام برش بوجود می آورد.

  1. حفاظ تیغه را به درستی نصب کنید.

حفاظ تیغه از پرتاب شدن خرده چوب ها و  همچنین از انگشتان ما در برابر اصابت به تیغه حفاظت می کند. اگر هنوز تیغه مناسبی روی دستگاه شما متصل نیست آن را خریداری کنید و در بسیاری از تیغه های مدرن می توانید حفاظ را خودتان به راحتی بر روی دستگاه نصب کنید و با بست های پلاستیکی محکم کنید.

 

  1. تخته های شکسته را برش ندهید.

تخته های خرد شده و یا خم شده در هنگام برش می توان به اطراف پرتاب شوند. از چوب های آسیب دیده و یا پیچیده شده استفاده نکنید.

  1. دکمه اضطراری دستگاه خود را بررسی کنید.

اکثر اره ها دارای یک دکمه اضطراری جهت خاموش و روشن کردن هستند. در مواقعی که حادثه ای رخ می دهد شما نیاز دارید که از این دکمه استفاده کنید و دستگاه را سریعا خاموش کنید. اگر دستتان مشغول است این دکمه را با پا فشار دهید.

 

  1. از پوشیدن لباس های آستین دار و طلا و جواهر خودداری کنید.

از پوشیدن وسایلی که ممکن است در اره گیر بیفتد مانند کراوات و یا آستین خودداری کنید. لباس نامناسب می تواند شما را به دام اره بیندازد. اگر موهای بلند دارید، قبل از استفاده از اره آن ها را بپوشانید.

 

در پایان میتوانید لیستی از اره میزی با برندهای متفاوت را در سایت ابزارمارت مشاهده فرمایید.

آیا این پست برایتان مفید بود؟

امتیاز خود را برای ما ثبت کنید:

امتیاز: / ۵. تعداد:

Off%

دیدگاه شما

avatar
  دنبال کردن  
اطلاع از
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
اسکرول به بالا