معرفی ماکیتا

معرفی برند ماکیتا

لیست موضوعات

تاسیس شرکت

شرکت ماکیتا در سال ۱۹۱۵ شروع به کار کرده و همزمان شرکت های تعمیراتی خود را در ناگویای ژاپن و توکیو و اوزاکا بنا کرد. در سال ۱۹۳۸ محصولات الکتریکی خود را به بازار عرضه کرده و در اپریل سال ۱۹۴۵ نزدیک به جنگ جهانی دوم مکان خود را به سیمیوشی چو نزدیک شهر آنجو انتقال دادند تا از نبرد هایی هوایی متفقین آن روز ها دور مانند. شروع کار جدی و پیشرفت آنها را می توان از سال ۱۹۵۸ با عرضه محصولات جدیدتر مثل رنده برقی به بازار دانست به طوری که در سال ۱۹۶۹ با گذشت یک دهه با عرضه دریل شارژی، این شرکت در ابزارآلات از دیگر شرکت ها سبقت گرفته و محصولات خود را گسترش بیشتری داد.

ماکیتا 1 ماکیتا 2

تاریخچه شرکت

شرکت ژاپنی ماکیتا اولین تولید کننده و صادر کننده ابزارآلات الکتریکی در ژاپن است که بیش از ۳۵۰ نوع محصول در ۴ زمینه داراست. هدف اصلی شرکت در ابزارآلات، محصولات قابل حمل بوده به طوری که ۵۲ درصد سهام خود را تا سال ۲۰۰۳ صرف تولید، ابزارآلاتی از جمله دریل برقی و شارژی، چرخ سمباده و پیچ گوشتی الکتریکی و دیگر تجهیزات مربوط کرده است.

ماکیتا 4ماکیتا 5

آنها بر روی تولید ابزارآلات قابل حمل نجاری نیز فعالیت داشته و محصولاتی از جمله رنده، اور فرز نجاری و… تولید کرده است. به طور کلی ۱۹ درصد از فروش تا سال ۲۰۰۳  در شرکت، مربوط به این ابزارآلات بوده است.

ماکیتا 5ابزارآلات ثابت نجاری نیز زمینه دیگر فعالیت این شرکت بوده و محصولاتی از جمله اره میزی، رنده برقی، اره نواری تولید کرده که سهم فروش آنها تا سال ۲۰۰۳ یک درصد بوده است.

ماکیتا6 ماکیتا7

اگر چه محصولات ماکیتا از قدیم الایام، سنتی بوده اند اما امروز ابزار آلات پیشرفته ای از جمله اره های زنجیری، دمنده مکنده نیز تولید و به بازار عرضه می کند، که این محصولات فروش ۱۱ درصدی محصولات را به خود اختصاص داده است. دیگر درآمد شرکت تعمیر و تعویض قطعات ابزارآلات بوده که بیش از ۱۶ درصد سود شرکت را تشکیل داده است.

ماکیتا8ماکیتا9

توسعه محصولات و صادرات

شرکت ماکیتا آغاز کار صادرات خود و گسترش خارجی را در سال ۱۹۷۰ شروع کرد. سهام شرکت در سال ۱۹۶۸ و ۱۹۷۰ خریداری شده و این سهام به افراد خارجی برای توسعه محصولات ماکیتا فروخته می شد! هدف از این کار این بود که بتوانند محصولات خود را گسترش و جهانی کنند و در هر بازار یک شعبه ایجاد کنند تا ماکیتا یک محصول پر فروش در دنیا شود. اولین کشور در این موضوع ایالات متحده آمریکا بود و با راه اندازی این کار، تنها در عرض چهار سال توانستند در کشورآلمان، بلژیک، برزیل، اتریش و سنگاپور سهام دارانی را جذب و پیشرفت داشته باشد.

دلیل پیشرفت سریع آنها را می توان این دانست که، محصولات قابل عرضه ماکیتا کم هزینه بوده و مزیت بسیار زیادی برای اروپا و آمریکا در پی داشته است. در پایان سال ۱۹۷۰ شرکت تقریبا یک پنجم بازار جهانی ابزار را در دست خود گرفته بود و تقریبا به شرکت بلک اند دکر نزدیک شده بود.

تاسیس شرکت در خارج کشور

عوامل گوناگونی ماکیتا را برای ایجاد عملیات تولید در خارج کشور ترغیب می کرد. از جمله این عوامل می توان به افزایش کار آفرینی و به حداقل رساندن نرخ نوسانات ارز و به طور کلی، از بین بردن محدودیت های تجاری و به اصطلاح پیوند بین کسب کار بوده است. به این منظور ماکیتا مراکزی را در کانادا و برزیل در سال های ۱۹۸۰ و ۱۹۸۱ و با پیشرفت بیشتر در آمریکا و انگستان در سال های ۱۹۸۵ و ۱۹۹۱ توسعه داد. در سالهای آتی نیز این ماکیتا توسعه خود را در کشور هایی از جمله رومانی و فنلاند ادامه داد.

 

 

محصولات جدید

ماکیتا در سال ۱۹۹۰ توسعه محصولات جدید خود را ادامه داد و این کار را با تمرکز بر روی طراحی و اورگونومی و همچنین کنترل صدا  و ایجاد تمیزی و ارتعاش کمتر را درحین کار مورد توجه قرار داد.این شرکت توانست تا سال ۱۹۹۷ بیش از ۱۵۰ محصول در این عرصه اختراع و به سراسر دنیا عرضه کند. برخی از این اکتشافات چمن زن های شارژی بوده است. این شرکت دو خط تولید محصولات بی سیم و شارژی خود را در سال ۱۹۹۷ راه اندازی کرد.

ماکیتا 13

وضعیت ماکیتا در ایران

در کشور ما ماکیتا یک محصول پرفروش و با قیمتی مناسب به بازار می رسد. گارانتی این برند را شرکت صنعتی تیوا در ایران عرضه می کند. مدیر عامل این شرکت جناب آقای مهندس اسکوئی است. ماکیتا دارای خدمات پس از فروش خوبی در ایران است. شما می توانید قسمتی از محصولات ماکیتا را با تمام مشخصات کاری آنها در سایت ابزارمارت مشاهده کنید.

آیا این پست برایتان مفید بود؟

امتیاز خود را برای ما ثبت کنید:

امتیاز: / ۵. تعداد:

Off%

دیدگاه شما

avatar
  دنبال کردن  
اطلاع از
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
اسکرول به بالا