نحوه استفاده از تراز لیزری چرخشی

لیست موضوعات

تراز لیزری یک ابزار مفید است که در کارهای ساختمانی از آن استفاده های زیادی می شود. این ابزار به کارکنان کمک می کند تا طرح کلی کف ساختمان و حتی خود ساختمان را به خوبی و تراز شده پیاده کنند تا در پایان یک کار متعادل و مطلوب بوجود بیاید. همچنین برای کسانی که قصد تغییر دکور خانه را دارند این وسیله بسیار مفید است و می تواند سرعت انجام کارها را بسیار بالا ببرد.
اساسا دو نوع تراز وجود دارد، یکی تراز ثابت و دیگری تراز چرخشی. مدل چرخشی کاربرد بیشتری دارد چراکه یک پرتو ۳۶۰ درجه در سرتاسر اتاق ایجاد می کند و حتی گاهی شامل پرتو سقف و کف نیز می شود که این عامل دقت کار را بسیار بالا می برد. این تراز برای استفاده در ارتفاعی حدود ۱۵ متر در فاصله ای ۳۰ متری مناسب است. استفاده از این ابزار بسیار ساده است، کافیست دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

۱. دستگاه تراز لیزری خود را تنظیم کنید.

قبل از استفاده از تراز لیزری کتابچه راهنما را مطالعه کنید و نحوه نصب آن را بخوانید. تراز لیزری شما ممکن است یک آشکارساز لیزر داشته باشد که به عنوان گیرنده نامیده می شود، زمانیکه برای استفاده های بیرونی باشد. بهترین راه تنظیم تراز استفاده از یک سه پایه است. بعضی از تولید کننده ها سه پایه خاص خود را دارند که به شکل جداگانه به فروش می رسانند. پس شما هم در هنگام خرید به تهیه سه پایه توجه داشته باشید. اگر سه پایه در اختیار ندارید، با استفاده از هر وسیله ای از قبیل سطل، میز کوچک و یا هر سطح نیمه بلند، تراز را تنظیم کنید.

۲. عمل خود ترازی بعد از روشن کردن دستگاه

اگر بتوانید یک دستگاه تراز لیزری اتوماتیک خریداری کنید دیگر نیازی به تنظیم دستی وجود ندارد. این قابلیت به شما امکان می دهد تا اندازه گیری دقیق تر و کارآمد تری داشته باشید. اگر تمایل به تنظیم دستی دستگاه دارید مطمئن شوید که طبق استاندارد این را انجام می دهید وگرنه اندازه گیری شما اشتباه خواهد شد. برای راهنمایی بیشتر استفاده از دستگاه، به راهنمای همراه دستگاه توجه کنید. اگر از دستگاه در طول روز استفاده کنید از آنجایی که شما لیزر را نمی بینید، دستگاه برای اطمینان از برقراری ارتباط با لیزر یک صدای هشدار می دهد. قبل از حرکت به دور ابتدا عملکرد دستگاه را در یک فاصله نزدیک بررسی کنید.

۳. شروع اندازه گیری

برای شروع فرآیند لیزر را به سمت دیواری که قصد نصب کابینت یا پنجره دارید، هدایت کنید. حوضه های مشخص شده توسط لیزر را علامت گذاری کنید. با راهنمایی لیزر و مشخص شدن نقاط هم تراز، کار نصب و ساخت و ساز به آسانی و با سرعت بالا مدیریت خواهد شد.

در پایان شما می توانید انواع تراز لیزری را در سایت ابزارمارت مشاهده فرمایید.

آیا این پست برایتان مفید بود؟

امتیاز خود را برای ما ثبت کنید:

امتیاز: / ۵. تعداد:

Off%

دیدگاه شما

avatar
  دنبال کردن  
اطلاع از
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
اسکرول به بالا