نکاتی فنی در رابطه با تمیز کردن اره و بریدن فلزات غیرآهنی

لیست موضوعات

گاهی فولی دستگاه اره مورد استفاده ما پر از خاک اره می شود که برای جلوگیری از ایجاد مشکل باید به صورت دوره ای تمیز کاری شوند. نکته حایز اهمیت دیگر خاک اره هایی هستند که اطراف تیغه به دام افتاده و انباشته شده اند. ابتدا دستگاه را از برق کشیده و سپس تیغه را جدا کنید. بعد که کمی میز را جابه جا کنید این خاک اره ها را مشاهده خواهید کرد که اطراف چرخ انباشته شده اند. با استفاده از کاغذ سمباده شماره ۱۲۰ برای تمیز کردن این محل اقدام کنید. چرخ را با دست بچرخانید و سمباده را روی آن بکشید.

آیا امکان بریدن آلومینیوم با اره وجود دارد؟

می توان با استفاده از تیغه های کاربیدی برش خوبی در آلومینیوم ایجاد کرد. اما اگر کار مدام دارید توصیه می شود که از تیغه های مخصوص غیرآهنی، برای بریدن آلومینیوم و برنج استفاده کنید. استفاده از تیغه های استاندارد به خاطر هندسه مناسب دندانه هایش ازضربه زدن در هنگام برش جلوگیری می کند. طول عمر تیغه های استاندارد بیشتر است چراکه دندانه های آن از یک کاربید نرم ساخته می شود. می توانید از اسپری  روان کننده WD-40 بروی تیغه استفاده کنید تا حرکت تیغه روی فلز روان تر صورت گیرد.

آیا می توان تیغه اره نواری را روی هم جمع کرد تا راحت تر نگه داری شود؟

جمع کردن تیغه اره نواری برای دفعه اول می توان کاری ترسناک باشد. تیغه ای که دندان های تیز و حالت کششی فنر مانند دارد بسیار خطرناک هستند. در عین حال این حرکت می توان برای دوستان غیر فنی شما کار سرگرم کننده ای باشد.

حتما دستکش چرمی و محافظ چشم استفاده کنید. پشت تیغه به شکلی که دندانه ها به سمت دیگر باشد بایستید. یکی از پاهای خود را بر روی تیغه گذاشته به صورتی که تیغه بر روی سطح زمین نگه داشته شود. اگر کف زمین شما سیمانی است از یک تخته برای تیغه استفاده کنید. با استفاده از کف دستان خود، پشت تیغه را گرفته و در جهت ساعت ۲ و ۱۰ حرکت دهید.

با نگه داشتن پا بروی تیغه، مچ دستان خود را به داخل بچرخانید، بنابراین انگشت شست خود را به طرف یکدیگر هدایت می کنید.

در این مرحله مقاومت در تیغه را احساس خواهید کرد. زمانی که پا را از روی تیغه بلند می کنید به آرامی تیغه تاشده را به سمت کف فشار دهید.

این عمل ممکن است در ابتدا ناخوشایند به نظر برسد اما بعد از چندبار تلاش قطعا آن را به بهترین نحو انجام خواهید داد.

آیا این پست برایتان مفید بود؟

امتیاز خود را برای ما ثبت کنید:

امتیاز: / ۵. تعداد:

Off%

دیدگاه شما

avatar
  دنبال کردن  
اطلاع از
Share on telegram
تلگرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توییتر
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
اسکرول به بالا